close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

Cesta kolem "půlsvěta"

Jsme Monika a Ivoš. Středně lehce ostřílená dvojice psychologů, která se rozhodla, že je na čase přejít od pomáhání v plnění snů druhým k plnění snů vlastních. A proto na čas měníme rorschachovské tabule za přírodu, hory a oceán.

Byli jsme shledáni dostatečně bláznivými a vhodnými, aby nás přijali do klubu volnočasových aktivit Discover Now (museli jsme samozřejmě vystát nekonečně dlouhou frontu dalších tří zájemců), který chce ostatní inspirovat k vykročení z obývacího pokoje své komfortní zóny a poznávání okolního světa při zachování respektu k přírodě. Jelikož jsme se oba rozhodli skončit v práci a na půl roku jet prozkoumat taje té nejvýchodnější (a tak trochu i té nejzápadnější) části světa, věříme, že inspirace se najde dost...

Zatím doufáme (jelikož jsme si už koupili letenky), že nás naše cestování zavede do Malajsie, kde prozkoumáme přírodu, nejstarší prales světa Taman Negara, okolní ostrovy a snad v Kuala Lumpur nakonec i využijeme své poctivě opatřené voličské průkazy. Pak nás čeká krátká návštěva Singapuru, víkend v Melbourne, uvidíme, jestli se vyrovná našim oblíbeným víkendům na Mácháči. Několik týdnů pak strávíme na Novém Zélandu, kde chceme navštívit oba ostrovy, podívat se k Hoře osudu při treku Tongariro Alpine Crossing, porovnat Keplerův Great Walk s cestou na borůvkové knedlíky na Paprsku v Jeseníkách a samozřejmě vidět nějaké ty ovečky... Zároveň máme také v plánu si během pobytu na Novém Zélandu odskočit na týden na Tahiti, protože proč ne, že jo.

Ze Zélandu zamíříme vyfotit (si a se) operu do Sydney a pak už honem do Nepálu, kde nás čeká Manaslu trek kolem stejnojmenné osmitisícové hory. V Himalájích máme v plánu se potkat se spřízněnými horaly z domoviny. Začátkem května zamíříme do Mongolska. Co nás čeká tam, to ještě nevíme, ale představa cesty do země pouště Gobi, nedotčené přírody, nekonečných stepí, jurt a země, kde prezident je zápasnickou legendou, zněla tak zajímavě, že jsme nemohli odolat.

S vybavením na cestu nám opět pomohl Hannah a pokud nám i díky tomu ještě zbydou nějaké drobásky, tak si na závěr ještě uděláme krátké zastavení v jižní Asii, abychom se zpátky domů vrátili pěkně odpočatí a opálení. Tak to je zhruba to nejdůležitější, co o nás zatím potřebujete vědět. V průběhu naší cesty budeme psát víc o nás a o zážitcích z jednotlivých zemí. Věříme, že vás to bude bavit stejně jako nás. Na cestu vyrážíme už v pondělí 15. 1. 2018.

Text: Monika a Ivoš