close

Hlavní menu

Hannah Pilsen Trail 2019

V Letkově padl nový rekord na trati

Na pátém ročníku oblíbeného závodu Letkovská čtyřicítka, který je součástí seriálu Hannah Pilsen Trail, se sešla 25. 5. 2019 dvoustovka vytrvalců.

Na start se postavilo pár známých jmen, a to především z řad atletů, trailistů, běžců na lyžích, orientačních běžců, triatlonistů či „Predátorů“. S nimi změřili síly kondiční a samozřejmě rekreační běžci, kteří měli jako vždy největší zastoupení.

Závod rovněž obohatili zahraniční účastníci, kteří tentokrát vzbudili velký ohlas. Například mladá Němka, vítězka maratonu v ženské kategorii, Steffi Schaefer pobavila závodníky svým příběhem: „Dlouhodobě žiji se svým australským přítelem (běžel půlmaraton) v Perthu a přijela jsem do Plzně jen na Hannah Pilsen Trail z Bratislavy, kde jsem byla na svatbě své kamarádky, která je z Dánska“. Na maratonu ale byla v absolutním pořadí o 2 minuty rychlejší než Steffi vítězka veteránské kategorie Jana Stopková.

Hlavní kategorii mužů maratonců ovládl Stanislav Rada, který absolvoval trasu 42 km s převýšením 1250 m přes vrcholy Na Pohodnici, Jandova skála, Čilina, Maršál, Radyně a Stradiště za 3:15:20. Jen minutu a půl zaostal za rekordním časem Tomáše Bystřického 3:13:51 z prvního ročníku. Zatím nikdo ze závodníků se tak těsně k tomuto rekordu nepřiblížil.

Zajímavostí je, že ještě jedenáctému veteránovi v pořadí na maratonské trati, by výkon stačil na bronz v mladší kategorii mužů!

Na trati 32 km byli nejrychlejší Tomáš Hofhans a Věra Hamplová.

Plzeňský borec Tomáš Eisner (Pilsenman Club) si tentokrát vyzkoušel půlmaratonskou trať. Nejenže vyhrál, ale v čase 1:17.33 ustanovil nový rekord trati. Na záda mu ale dýchal Martin Černý (AC TRIAL Plzeň). Jeho čas 1:18,12 by pořád byl o pár vteřin nejlepším za 5 let.

Eva Kufnerová ovládla ženskou kategorii na půlmaratonu. Hodně pozornosti ale vzbudila Kristýna Junková. Jedna z nejlepších vytrvalkyň a nastávající žena Tomáše Eisnera obsadila s viditelnou oporou svého očekávaného potomka 2. místo ve veteránkách.

Pořadatelé děkují za spolupráci především hlavnímu partnerovi Hannah, společnostem Enervit, Realitní kanceláři Evropa Plzeň a Svetbehu.cz. Za pomoc a podporu při organizaci v tomto ročníku obci Letkov, Sportpenzionu Pohoda a Sokolu Letkov.

Těšíme se na viděnou na startu třetího závodu 9. 11. 2019 Hannah Pilsen Trail Krkavec