close

Hlavní menu

Hannah Pilsen Trail

Letkovská čtyřicítka je za námi

Jan Juráš a Štěpánka Herradová ovládli Letkovskou čtyřicítku, druhý závod seriálu Hannah Pilsen Trailu.

Krásné letní počasí přivítalo v sobotu 2. června 2018 účastníky čtvrtého ročníku Letkovské čtyřicítky, druhého letošního závodu seriálu Hannah Pilsen Trail.

Julie Soukupová, vítězka tratě 8,5 km

Pro závodníky byly tradičně připraveny tratě od 350m pro nejmenší, přes 8,5km, 21km, 33km až po hlavní 44 km trať pro dospělé. Tratě vedou po lesních cestách a skalkách v okolí Letkova a Jandovy skály, delší tratě se pak podívají až na vrcholy Čiliny, Maršálu a Radyně a nevynechají ani rotundu nad Starým Plzencem a terénní vložku na vrchu Stradiště při závěrečném stoupání z Plzence do Letkova.

Nejlepší muži na 44km trati: zleva Zdeněk Šulc, Jan Juráš a Lukáš Pilař

Na hlavních 44km tratích v absolutním pořadí suverénně zvítězili Jan Juráš z Vegan sportu club Strakonice (v čase 3:30) před Pavlem Vránou (HoSaSm, 1. v mužích nad 40 let) a Zdeňkěm Luskem (2. muž nad 40). V ženách pak závod ovládly tradiční účastnice Štěpánka Herradová (3:39) před Kamilou Ledererovou. Na 33km trati byli nejrychlejší Zdeněk Müller (Rokycany, čas 2:28) a Lenka Vendelbergerová (3:31), půlmaraton ovládli Martin Černý z AC trial Plzeň (1:18) a Caroline Curtis z Folkestone Running Club (1:47).

Na start se kromě závodníků z Evropy postavil i jeden běžec z Dubaje!

Nejlepší byli oceněni věcnými cenami od partnerů závodu Hannah a Enervit.

Závodníci i diváci si během celého dne mohli zdarma vyzkoušet na 190 párů běžeckých bot různých značek z Rock Point Trailrunning Station.

Start žactva 7-10 let

Hannah Pilsen Trail 2018 bude uzavřen posledním závodem na Krkavec, který se koná 10. listopadu se startem z plzeňského autokempu Bolevák. Přijďte si i vy užít podzimní plzeňské lesy!