close

Hlavní menu

Hannah Pilsen Trail

Radeč maraton ovládli Tomáš Eisner a Kristýna Junková

První závod ze seriálu Hannah Pilsen Trail je za námi. Letos byl obzvláště náročný.

Radeč maraton ze seriálu Hannah Pilsen Trail na hlavní trati vyhráli v rekordních časech Tomáš Eisner a Kristýna Junková. Okruh dlouhý 46 km s převýšením 1400 m byl letos obzvláště náročný - na hřebeni Radče a vrcholech Žďáru a Trhoně to klouzalo na zmrzlém sněhu, v nižších polohách se závodníci museli poprat s bahnem.

Díky změně umístění centra závodu se prudkým stoupáním se letos nově podívali na vrchol Radče i závodníci na 7,5 km trati. Stejně jako půlmaratonci tak hned po startu museli zdolat 150 m převýšení k pozůstatkům hradu Radeč s vyhlídkou na hřebeny Brd. Podle ohlasů v cíli to byla změna pozitivní.

V kategoriích nad 40 let na 46 km zvítězili Pavel Vrána a Štěpánka Herradová. Na půlmaratonu byl absolutně nejrychlejší Petr Minařík (muži nad 40 let) a Dana Holíková (ženy do 40 let). Nejkratší trať 7,5 km ovládli Petr Šimonek a Kateřina Pourová.

Zařazení Radeč maratonu mezi šest nejlepších maratonů východní Evropy (více zde) přilákalo řadu zahraničních borců z Německa, Rakouska, Belgie, Rumunska, Irska a Indie! I dětské tratě měly mezinárodní obsazení, když na závod dorazila početná skupina běžců z Indie.

Letošní seriál Hannah Pilsen Trail závodů pokračuje 2. června 2018 Letkovskou čtyřicítkou a 10. listopadu 2018 bude uzavřen maratonem na Krkavci.