close

Hlavní menu

Hannah Pilsen Trail 2019

Na Radči běželo přes 150 běžců

V sobotu 27. dubna 2019 se vydalo přes 150 běžců na tratě 5. ročníku závodu Hannah Pilsen Trail Radeč s centrem v kempu Veselý Habr u Volduch. Závodníci, kteří přijeli, se nenechali rozhodit nepříznivou předpovědí počasí a odměnou jim byly jak ideální běžecké podmínky, tak pořadateli skvěle připravené tratě.

Nejvíce si běh užili maratonci na trati 48 km přes krásné brdské vrcholy Radeč, Bílá skála, Hradiště, Žďár a Trhoň. Právě na této trati všechny zaskočil Tomáš Kadlec závodící za Base Camp. Vynikl nejen výkonem (jeho čas 3.44 byl jen 2 minuty za historickým rekordem Tomáše Eisnera), ale i skromným sympatickým chováním a pro závodníky nezvyklým leč pro base camp typickým khaki oblečením.

Tomáš Kadlec - vítěz maratonu na vrcholu Hradiště

V ženské kategorii zvítězila věkem již veteránka Štěpánka Heradová. Tato stálá účastnice Hannah Pilsen Trailu usilovala o pokoření hranice 5 hodin, což se jí o necelých pět minut nakonec nepodařilo. Nechala se hned po doběhu slyšet, že se o to musí tedy pokusit příští rok.

Štěpánka Heradová - vítězka maratonu na vrcholu Hradiště

Na půlmaratonské trati byl nejrychlejší Ondrej Falta z Dukly Praha a Tereza Havlíková, partnerka Tomáše Bystřického, známého výborného běžce, který dlouhodobě léči zraněný kotník.