HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - SAFE FIRST !

Alex Honnold v Praze 01.JPG Alex Honnold v Praze 13.jpg Alex Honnold v Praze 14.jpg Alex Honnold v Praze 15.JPG
Alex Honnold v Praze 16.JPG Alex Honnold v Praze 17.jpg Alex Honnold v Praze 18.jpg Alex Honnold v Praze 19.jpg Alex Honnold v Praze 20.JPG Alex Honnold v Praze 21.JPG Alex Honnold v Praze 12.jpg Alex Honnold v Praze 11.jpg Alex Honnold v Praze 02.JPG Alex Honnold v Praze 03.JPG Alex Honnold v Praze 04.jpg Alex Honnold v Praze 05.JPG Alex Honnold v Praze 06.jpg Alex Honnold v Praze 07.JPG Alex Honnold v Praze 08.JPG Alex Honnold v Praze 09.JPG Alex Honnold v Praze 10.jpg Alex Honnold v Praze 22.jpg
30.04.2013
SAFE FIRST !

Zabalený do péřovky s naraženým kulichem, brýlemi a bos sedím na terase Refugia v Tisé a listuju starším vydáním Montany. Stejně jako ostatní časopisy rozházené po okolních stolech prošla rukama spousty stejně zevlujících lidí. Má stejnou patinu jako všichni kolemsedící. Někdo pije kávu, někdo čte, někdo má nohy na stole a užívá dubnové ranní slunce. Má sílu. Musí mít, protože jinak by nepřepralo ranní chlad. Přesně kvůli téhle atmosféře se sem každý rok vracím. Časopis čtu letmo, vlastně spíš prohlížím obrázky. Krátký fejeton o Alexi Honnoldovi ale nevynechám. Tenhle týpek je fakt trochu jinde. Pár lidí, co nedostatek motivace řešilo sólováním různých cest jsem již dříve registroval. Většinou to ale byly nekrology.

Od Tisé uběhl půl rok a já sedím pro změnu v kanceláři. Venku je sychravý podzim a práce je jako obvykle nad hlavu. Čert to vezmi, musím asi přepnou do režimu správných Italů. Ti v zimě nepracují a v létě tančí. No, asi je tady na takový režim chladno. V tomhle stavu vždy vzpomenu na kamaráda Alana. Leze, pořádá po světě festivaly a tančí celý rok. Má to někdo kliku. Neuběhne ani hodina a na telefonu svítí zmeškaný hovor od Alana. Jako by fungovala telepatie. "Čau! Ako ste? Mám nápad!" Na den stejně před rokem volal a domluvili jsme návštěvu Lynn Hill. Co to bude asi letos? "Pecka, do Blavy dorazí Alex Honnold a jestli chceš zařídíme i výlet do Prahy." Někdy se musí přemýšlet, teď ne. Jasně že chci!

 

Je 17. dubna a tuším, že je to plus mínus na den přesně od snídaně v Tisé. Čekám u vlaku na Alexe a vybavuju si rozhovor s jedním kamarádem. "Ty se stejně máš. Já musím makat, abych vydělal na to, co ty prodáváš. Já jedu na jednání do továrny a ty máš schůzku s Honnoldem. Se mi snad jenom zdá." Tak růžové to není a už vůbec ne pravidelné, ale teď zrovna si to fakt užívám. Přemýšlím, jestli ho poznám. Lidí je tu fakt jak na nádraží. Přece jenom těch pár fotek na internetu nejsou zrovna tutovka. Hloupé obavy. Je to jako jedna vybarvená postavička na černobílé fotce. Všude lidi v oblecích, všichni zadumaní a uspěchaní a najednou mezi nimi týpek v zaprášených kalhotech, rozevláté strakaté košili a jetým báglem na zádech a ještě jetějším dufflem přes rameno. "Ty asi budeš Alex? … a ty asi Radek ?"  Rozhovor v autě probíhá stejně, jako by tu seděl kámoš, se kterým jsem se rozloučil o víkendu a známe se od patnácti. Proboha, proč tenhle kluk dělá to, co dělá?

 

Trávíme spolu dva dny. V autě, které ho nebaví, protože to není van, ve kterém žije většinu roku. Ve městě, kde se cítí nesvůj a je v něm už moc dlouho. V bezmasé restauraci, kterou zbytečně dlouho hledáme, protože stačí voda, ráno vajíčka a jablko k obědu. Jeden pak nemusí mýt nádobí. V Labáku, do kterého se mu nejdřív nechce, protože byl už před časem v Ádru a prý to tam bylo nebezpečné. Tomuhle s úsměvem nerozumím. Nakonec je nadšený stejně jako všichni, kteří jeli s ním. A konečně večer  na Smíchoffě, kde jsem se bál malé účasti a nakonec byla starost všechny lidi někam nacpat.

 

Loučíme se v noci u hotelu. Je unavený a já taky. Nechce se mi odjet. Je mi líto, že tohle setkání končí a přestože se Alex těší domů, chvíli mám pocit nebo spíš mi to tak připadá, že ani on nespěchá. "Měj se Alexi! a "Take care!" Otočí se a s tím zvláštním úsměvem ušatého školáka s velkýma očima dodává : " .. and Radek! Remember - SAFE FIRST !"

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více