HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - O nás

Náš příběh

Hannah Czech a.s.
Americká 54
301 00 Plzeň

tel.:: 379 200 111
email: hannah@hannah.cz

IČO: 26383519, DIČ: CZ26383519, Společnost zapsána u Krajského soudu v Plzni, oddíl B, vložka 1141


Chceš se stát členem našeho týmu, podívej se na nabídku volných míst.

 

Všechno to začalo chvíli po revoluci. Vzpomenete si ještě, jaké sporty jste tenkrát dělali nebo jak jste nakládali se svým volným časem? Možná jste v zimě lyžovali, v létě lezli po skalách, jezdili na kole, na vodu, chodili na treky, a vůbec si užívali všechny možné i nemožné outdoorové aktivity. Stejně jako my! Určitě si přitom taky vzpomenete, jak to tenkrát vypadalo v obchodech se sportovním oblečením a vybavením. A dáte nám za pravdu, že to byla v podstatě  bída. Jenže každý vyznavač outdoorových zážitků ví, že bez spolehlivého vybavení má předem zaděláno na malér. A protože jsme na naše akce nechtěli vyrážet v pumpkách, spát v dekových spacákách nebo se během deště oblékat do igelitových pláštěnek, bylo nám jasné, že s tím musíme něco udělat. A tak jsme si řekli, že co nemůžeme koupit, to si zkrátka vyrobíme. Zdá se vám to šílené? Dneska to tak možná vypadá, jenže my tehdy chtěli. Mohli. Prostě museli.

Při vzpomínce na úplné začátky, kdy jsme bundy a spacáky ručně plnili peřím ve vaně, se musíme dneska pousmát. Ovšem tenkrát to byla realita a jediný způsob, jak naplnit představy o kvalitní outdoorové výbavě. Věci se nám osvědčily a tím se všechno dalo do pohybu. V roce 1991 tak vznikla značka Hannah. Postupně jsme nabízeli naše produkty do tehdy vznikajících obchůdků s outdoorovým vybavením po celých Čechách a po dvou letech jsme v Plzni a Klatovech rozjeli svůj první maloobchodní prodej. Outdoorový trh se v průběhu devadesátých let rozrostl na tolik, že nám přestala stačit naše vlastní dílna a museli jsme výrobu přenechat specialistům. Nicméně design kolekcí byl, je a vždy bude náš vlastní. Dílnu využíváme i nadále, protože všechny předvýrobní vzorky si šijeme tady. Jedině tak si nejlépe odkontrolujeme správnost střihů a všech funkčních detailů.

V roce 1997 jsme vyvezli naše výrobky poprvé za hranice. První zemí bylo Slovinsko, kde jsme tím i našli plno dobrých přátel. Kamarády původem z Čech, kteří se chtěli spolupodílet na prosazení ryze české outdoorové značky, jsme měli také v Dánsku, Švédsku i dalekém Chile. Takže i tam začala být značka Hannah vidět nejen v obchodech, ale hlavně v kopcích při treku, v kempech, nebo jen tak na ulici ve městech. A jestli někdy v Grónsku za polárním kruhem potkáte Eskymáka se spacákem a stanem Hannah, tak se taky nedivte. Na přelomu nového tisíciletí jsme původní grónské obyvatele zásobili několika desítkami stanů a spacáků. Dodnes tento osvědčený typ stanu a spacáku máme ve své kolekci – stan SERAK a spacák BIVAK.

O kus výš jsme se posunuli v roce 2002.  Vytvořili jsme první kolekci s membránou Climatic a současně se stali výhradním dodavatelem oblečení pro Mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově. O rok později jsme dodávali rukavice zlatému olympionikovi Aleši Valentovi a samozřejmě jsme nesčetněkrát podpořili vysokohorské expedice do Alp, Karpat a Himalájí. Naše stany se tak objevily pod mnoha vrcholy himalájských osmitisícovek, včetně Mount Everestu.

V roce 2003 se firma přemístila do vlastního, nově vybudovaného, obchodně administrativního centra, jehož 3 patra jsme věnovali unikátní maloobchodní jednotce, ve které naleznete nabídku od vice jak 80-ti českých i světových dodavatelů outdoorového vybavení.

Široké spektrum našich obchodních partnerů a stejně tak vlastní skladový servis z nás za těch 20 let fungování udělal stabilního hráče nejen v České republice, ale minimálně i ve střední a východní Evropě. Jsme rádi, že si naše produkty oblíbili právě i v zahraničí. Kromě toho, že v současnosti vyvážíme naše artikly do vice jak 20-ti zemí světa, jsme již tři roky výhradními dodavateli oblečení pro UCPA, což je francouzská asociace středisek outdoorových sportů. Kdo jiný dokáže ocenit kvalitní oblečení než outdooroví frajeři ze země pod Mont Blancem? Každým rokem tak lyžařské instruktory a horské vůdce vybavujeme zimním oblečením, které navrhujeme speciálně podle jejich potřeb.

Ale hlavně chceme provázet při nových zážitcích vás. Myslíme si totiž, že outdoor začíná hned za dveřmi. A baví nás dělat věci pro lidi, kteří stejně jako my chtějí být venku, mohou si to naplno užít, takže prostě musí

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více