HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA

Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA
Pavel a Pavla na ceste kolem sveta  Guimaras-6.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta Luzon-1.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta Bohol-17.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta Bohol-16.jpg
Pavel a Pavla na ceste kolem sveta Bohol-15.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta Bohol-14.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta Bohol-13.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta Bohol-12.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta Bohol-11.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta  Siquijor-9.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta  Siquijor-8.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta  Mindoro-5.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta  Mindoro-4.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta  Mindoro-3.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta  Luzon-2.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta  Guimaras-7.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta Siquijor-10.jpg

Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA

Co si představit, když se řekne "Filipíny"? Hnědé chatičky z bambusových roštů se střechou z palmových listí ve stínu mohutných palem ozdobené šnůrou se sušicím se prádlem. Tricykly a jeepney, divoký venkov a hory s domorodci naboso jen s plachetkou uvázanou provázkem zakrývající rodinná bohatství bez potřeby telefonu, počítače i divoká městská džungle.

Usměvaví nápomocní lidé v žabkách vždy a všude, famózní západy slunce, které Vám budou připadat, jak vystřihlé z nejkýčovitějších pohlednic. Tady jsou ale neskutečně skutečné.

 

Vítejte na Filipínách, které jsme pojali víc dobrodružněji a po nekonečném, ale nakonec úspěšném, shánění kempingové výbavy v manilské džungli s nedostatkem outdoorových obchodů s ještě větším nedostatkem kvalitního vybavení vyrazili směrem na jih. Postupně jsme projeli 9 ostrůvků. Zajímavé je, že počet ostrovů a ostrůvků, které si Filipíny nárokují je 7103. Když jsme ale hledali odpověď, jestli osamělý kámen čouhající nad hladinu je nebo není počítán, dostalo se nám vtipné filipínské odpovědi, že vlastně nikdo neví. Takže když se vás někdo bude ptát na přesné číslo, odpovězte mu otázkou, jestli má na mysli při přílivu nebo odlivu :)

 

Měsíc na Filipínách nás opravdu bavil. Postupně jsme prozkoumali jih Luzonu s kráterem v kráteru dávné sopky, šnorchlovali a trekovali na Mindoru, přejeli Panay, stanovali na Guimarasu s nejlepšími mangy na světě, na Negrosu se koupali v horkých pramenech z vulkánu, na Cebu plavali s velrybími žraloky, na Sequijoru grilovali ryby, zpívali karaoke a poznali kohouti zápasy, na Panglau spali na věži a plavali se želvami a na Boholu prorejdili Čokoládové hory a viděli nejmenší opičky na světě.

 

Zažili jsme tady nejexkluzivnější západ slunce, co jsme kdy viděli. Člověk si připadá, že má před sebou ten nejfalešnější plakat, ale ona je to skutečnost! Nebe na pozadí miniostrůvku hraje postupně všemi barvami a zrcadlí se v průzračné vodě. A nic a nikdo tuhle jedinečnou nádheru nezastaví.

Viděli jsme tu spoustu druhů mořských ryb i obrovské vodní želvy. Loďka skoro smýká o pestré korály, u kterých se schovávají růžové hvězdice.

Tuhle adresu s nejlepší přírodní televizí na světě jsme místním rybářům opravdu záviděli. A možná i pomalejší život. Zdálo se nám, že tu žijí bez hodinek, den se řídí světlem a tmou, cely rok bez trička, v žabkách s kokosovými palmami nad hlavou. Žijí tu skromně ale šťastně.

 

Filipíny jsme si neuměli dopředu představit. Přiletěli jsme bez plánu, pouze s odletovou letenkou a pár tipy a postupně sledovali, jak se naše dobrodružství rozvíjí. Styl života, příroda i celková pohoda všude okolo nám učarovala a na chladný Taiwan se nám odletět ani nechtělo.

 

Díky, že cestujete s námi. Pojeďte i dál!

 

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více