HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA

Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA
Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Alishan-14.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Sun_Moon_Lake-4.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Sun_Moon_Lake-5.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Sun_Moon_Lake-6.jpg
Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Sun_Moon_Lake-7.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Sun_Moon_Lake-8.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Taipei-1.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Taipei-2.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Taipei-3.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Taipei-37.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Taroko-26.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Taroko-27.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Taroko-28.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Taroko-29.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Tataka-10.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Tataka-11.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Tataka-12.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Pingxi_Houtong-34.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Pingxi_Houtong-33.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Pingxi_Houtong-32.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Dongpu_Hot_Springs-9.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Guanshan-22.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Guanshan-23.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Guanshan-24.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Guanshan-25.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Jiufen_Nanya-30.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Jiufen_Nanya-31.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Kaohsiung-15.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Kaohsiung-16.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Kaohsiung-17.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Kaohsiung-18.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Kaohsiung-19.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Kaohsiung-20.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Kaohsiung-21.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Keelung_Yeliou-35.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Keelung_Yeliou-36.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Tataka-13.jpg

Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA

Zdravíme z Taiwanu!
Čas letí tak rychle, že už jsme tu měsíc… 
Po horkých Filipínách to byl nejprve pořádný teplotní šok, ale i další skvělé dobrodružství.

Objeli jsme celý ostrov. Vystřídali vlaky od těch historických až po ty nejmodernější a nejrychlejší na světě, autobusy, auta při stopu, kola, motorky i vlastní nohy a sesbírali spoustu zážitků. 

Utekli jsme z deštivých 10 stupňů Celsia v hlavním městě Taipei s někdejší nejvyšší budovou světa, abychom u jezera Sun Moon trekovali v kratasech, v Tatace v 2800 m. n. m. při výhledu na nejvyšší horu Taiwanu a JV Asie měli strach, že si spálíme nosy, v Alishanu zažili jarně rozkvetlé sakury, na jihu v Kaohsiungu jezdili na kolech v žabkách a užívali si kopce zmrzliny, na východě ujeli dešti, na severu u pobřežních pískovcových útvarů zažili bouřku a vrátili se do deště a mlhy v 19 stupních. Ale to je to nejmenší. Uvědomujeme si, jaké máme (nejen s počasím) štěstí. 

Není tu zrovna levno, tak jsme se snažili kempovat, kde se dalo. Třeba pod rozkvetlými sakurami na cestě k vodopádu nebo u buddhistického chrámu nad jezerem :)

Taiwan je rozvinuta země se spoustou zajímavých paradoxů. Každý tu má nejnovější nejchytřejší telefon, ale není prý vůbec samozřejmé mít doma počítač s internetem. Během produktivního věku mají v zaměstnaní minimum dovolené (snad až po prvním roce sedm dni), ale do placeného důchodu odchází už v 55 letech. 

Přestože téměř nikdo tu nemluví anglicky, všichni jsou velmi milí, nápomocní i pohostinní. Zvali nás tu na jídlo, k sobě domu, svezli nás do naší destinace (i když měli namířeno jiným směrem) nebo sami od sebe nabízeli pomoc, když jsme byli ztraceni. 
I když spousta nejnovější elektroniky pochází právě z Taiwanu, ani v dobrém hotelu topení většinou nemají a z kohoutku teče voda, která není pitná.

Odjíždíme ovlivněni čínskou i japonskou kulturou, které se zde mísí v jeden úctyhodný celek, stále ještě ztraceni v jejich obrázkovém písmu :)

Cestujte s námi i dal!
Pavla a Pavel

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více