HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - DiscoverNow

DiscoverNow
DiscoverNow_Yosemite01.jpg DiscoverNow_Yosemite02.jpg DiscoverNow_Yosemite03.jpg DiscoverNow_Yosemite04.jpg
Muir_and_Roosevelt.jpg

DiscoverNow

Rok 2016 bude zásadní hned pro dvě významné americké instituce. Úřad prezidenta čeká po osmi letech nový pan domácí a stoleté výročí oslaví National Park Service, organizace spravující americké národní parky.  Obě události jsou hodny pozornosti. K té první vám postačí mobil s internetem, k té druhé expediční batoh Hannah Vagabond a spacák. Nám internet kvůli nedoplatku odpojili, navíc máme raději přírodu než předvolební kampaně, tak jsme se rozhodli zaměřit se na americké národní parky. V květnu se tedy vydáme na další cestu DiscoverNow.

 

Sto let, to by byla asi tak přiměřená doba, po kterou bychom chtěli národní parky objevovat. Bohužel máme jen dva týdny. Proto jsme si hodili korunou (vlastně čtvrťákem) a zvítězil národní park Yosemite. K němu přihodíme ještě národní parky Sequoia, Kings Canyon, přidáme pár ponožek, stan a vařič, všechno zamícháme a můžeme vyrazit.

 

V USA nám spadne brada nejen z dech beroucích lokalit v Kalifornii, ale i z fascinující příběhu historie národních parků a jejich zakladatelů. Nebudou nás tedy zajímat jen jména jako El Capitain, Merced nebo Half Dome. Pro americké národní parky jsou totiž důležité nejen místopisné názvy, ale taktéž jména jejich objevitelů a tvůrců. Galen Clark, John Muir, Theodore Roosvelt. Díky těmto pionýrům ochrany vzácných území se americká myšlenka zřizování národních parků záhy přenesla přes oceány do všech koutů světa. Národní parky a jejich počet od té doby bují, jako divoká fauna a flora v nich.

 

Vydáme se tedy přímo do srdce míst, která stála na samém počátku celosvětové institucionální ochrany přírody a která pomohla střežit tisíce dalších nejkrásnějších míst naší planety. Do míst, díky kterým zachováváme tu nejcennější "věc" pro lidstvo, přírodu.

Adéla Bruns

23.02.2017

testovala lyžařský set...
>>> více

Winter Carrots

09.02.2017

Hannah Grant...
>>> více

Zrakově postižení...

06.02.2017

oblékáme repre...
>>> více

Letem světem

30.01.2017

cestovatelský festival v Plzni...
>>> více

Hannah Grant 2016

16.01.2017

videosestřih...
>>> více

Z Kamerunu do Čadu...

04.01.2017

HANNAH GRANT...
>>> více