HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - DiscoverNow

DiscoverNow
DiscoverNow_Yosemite01.jpg DiscoverNow_Yosemite02.jpg DiscoverNow_Yosemite03.jpg DiscoverNow_Yosemite04.jpg
Muir_and_Roosevelt.jpg

DiscoverNow

Rok 2016 bude zásadní hned pro dvě významné americké instituce. Úřad prezidenta čeká po osmi letech nový pan domácí a stoleté výročí oslaví National Park Service, organizace spravující americké národní parky.  Obě události jsou hodny pozornosti. K té první vám postačí mobil s internetem, k té druhé expediční batoh Hannah Vagabond a spacák. Nám internet kvůli nedoplatku odpojili, navíc máme raději přírodu než předvolební kampaně, tak jsme se rozhodli zaměřit se na americké národní parky. V květnu se tedy vydáme na další cestu DiscoverNow.

 

Sto let, to by byla asi tak přiměřená doba, po kterou bychom chtěli národní parky objevovat. Bohužel máme jen dva týdny. Proto jsme si hodili korunou (vlastně čtvrťákem) a zvítězil národní park Yosemite. K němu přihodíme ještě národní parky Sequoia, Kings Canyon, přidáme pár ponožek, stan a vařič, všechno zamícháme a můžeme vyrazit.

 

V USA nám spadne brada nejen z dech beroucích lokalit v Kalifornii, ale i z fascinující příběhu historie národních parků a jejich zakladatelů. Nebudou nás tedy zajímat jen jména jako El Capitain, Merced nebo Half Dome. Pro americké národní parky jsou totiž důležité nejen místopisné názvy, ale taktéž jména jejich objevitelů a tvůrců. Galen Clark, John Muir, Theodore Roosvelt. Díky těmto pionýrům ochrany vzácných území se americká myšlenka zřizování národních parků záhy přenesla přes oceány do všech koutů světa. Národní parky a jejich počet od té doby bují, jako divoká fauna a flora v nich.

 

Vydáme se tedy přímo do srdce míst, která stála na samém počátku celosvětové institucionální ochrany přírody a která pomohla střežit tisíce dalších nejkrásnějších míst naší planety. Do míst, díky kterým zachováváme tu nejcennější "věc" pro lidstvo, přírodu.

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více