HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA

Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA
Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Semporna-9.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Tip_of_Borneo-2.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Sepilok-8.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Sepilok-7.jpg
Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Sepilok-6.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Sepilok-5.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Sepilok-4.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Semporna-15.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Semporna-14.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Semporna-13.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Semporna-12.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Semporna-11.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Semporna-10.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Tip_of_Borneo-3.jpg

Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA

Na Taiwanu balíme saky paky a dumáme, kam se podívat dál. Nojo, čím víc cestujeme, tím víc míst nás láká…


Do zimy v Japonsku a Jižní Koree se nám úplně nechce, Hong Kong, i když nabízí levné letenky pro přílet, odletové už větrají peněženku více… takže letíme na Borneo! Třetí největší ostrov světa rozdělený mezi Malajsii, Brunej a Indonésii, ukrývá neskutečné přírodní krásy. 
Ačkoli obecně je malajská část Bornea chudá, turistické atrakce nám opakovaně vyráží dech. O dvoudenním výstupu na Mt. Kinabalu, oficiálně nejvyšší horu mezi Himalájemi a masivy Papuy Nove Guiney, si necháváme jen zdát a vyrážíme na trip severem ostrova. Opuštěné pláže, bílý písek, kam až oko dohlédne, džungle, chatičky na kuřích nožkách se střechou z palmových listů… Štěstěna nám do cesty přihrává Martu s Honzou, sympaťáky z Hradce Králové na dovolené, se kterými společně cestujeme další týden a nadšeně sledujeme nejmenší medvědy na světě i hravé orangutany.


Přejezd do Semporny, výchozího bodu pro exkluzivní potápění a šnorchlování, s sebou nese chuť palmového oleje, plantáže lemují silnici z obou stran až k horizontu. "Neužitečná" džungle zde vzala za své. Na šnorchlovacích výletech obdivujeme krásné korály i pestrobarevné rybky všude kolem. Ne nadarmo je Semporna opravdu jedním z nej potápěčských rájů na světě.
V Kota Kinabalu pak vyplňujeme žádost o australská turistická víza a začínáme studovat co u protinožců neminout. Až v letadle nám dochází, že půl roku bez přestávky jsme byli Asiaty. Ochutnali jsme tu téměř vše, co pestrá škála místních kultur nabízí a odvážíme si hromadu zážitků i fotek. Zamačkáváme slzu a sami sobě se snažíme nalhat, že se nám stýskat nebude.

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více