HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - Nevidomý Ondřej si plní sen: Poběží maraton na Velké čínské zdi

Nevidomý Ondřej si plní sen: Poběží maraton na Velké čínské zdi
Balime 01.jpeg Balime 02.jpeg louceni.JPG Ondra a Black.JPG
Ondra s traserem_selfie.jpg Pulmaraton_Praha2016.JPG trenink s traserem Lukasem.png Trenuji i s mym vodicim psem Blackem.JPG Zavod v prazskem hotelu Corinthia_trenink na schodech.JPG

Nevidomý Ondřej si plní sen: Poběží maraton na Velké čínské zdi

Máme tady pro vás první vybraný projekt v rámci HANNAH GRANTu, který jsme se rozhodli podpořit naším vybavením. Již v pátek 13.5.2016 odletěla skupina nadšenců kolem nevidomého Ondry Zmeškala a cíl je jasný - maraton Great Wall Marathon, který startuje 21.5.2016.

Více už přímo od Ondry...

 

Nechci mluvit do zdi, ale rovnou po ní běhat!

Před několika lety jsem náhle oslepl. Netušil jsem, co se svým životem dál. Na jaře 2015 přišel za mnou kamarád a jen tak provokoval, že začneme běhat. Jenže od té doby jsem už nepřestal. Od malých závodů na 10 kilometrů jsem na podzim 2015 zdolal i svůj první půlmaratón. Mým snem je letos 21. května zdolat maraton na Velké čínské zdi. A mým trasérem bude právě Lukáš, který mne do běhu před rokem namočil.

Jeden z nejtěžších maratonů na světě na Velké čínské zdi vede po části starobylé zdi mezi jednotlivými strážnými věžemi a skrz okolní vesnice. Čeká nás zdolat přes 5164 kamenných schodů různé výšky. Já si neužiji krásný výhled do lesů v okolní mlze, zato chci svést boj sám se sebou a celou trasu zdolat. Tréninku jsem věnoval maximum času, protože tenhle závod není zadarmo. Své síly změřím s více než 2 000 sportovci z celého světa. To je zážitek i pro vidící běžce.  http://great-wall-marathon.com/

 

Do Číny odlétáme s celým týmem již 13. května. Čeká mne můj první let letadlem a také musím zvládnout veliký časový posun. V době konání maratonu je v Číně průměrně přes 30°C a absolutní vlhkost. Nemohu běžet sám, a tak mne bude doprovázet můj trasér, s kterým celý závod chceme zdolat.

Mým cílem je ukázat, že překonat se dá cokoliv. Věřím, že tu sílu máme v sobě každý, bez ohledu na stav těla nebo duše. Stačí se jen odhodlat a šlápnout na první schod. Vím, že běháním slepotě neuteču, ale mohu běžet třeba s ní a ukázat ostatním, že nikdy není nic ztraceno, i když je zrovna zdánlivě nejhůř.

Čína je prý nezapomenutelná pro každého, kdo ji kdy navštívil. Mou cestu můžete sledovat na mém bloguwww.blindman.cz

 

Neběžím jen sám za sebe, ale za všechny, kteří hledají motivaci něco se sebou dělat. Chci všem dokázat, že to jde, když se chce a když najdete správný směr. Nejdůležitější je najít sílu, zvednout se a začít něco dělat. A handicap by neměl být pro nikoho z nás nezdolatelnou překážkou.

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více