HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - Nevidomý Ondřej si plní sen: Poběží maraton na Velké čínské zdi

Nevidomý Ondřej si plní sen: Poběží maraton na Velké čínské zdi
Blindman.cz_The Great Wall Marathon_01.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_16.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_15.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_14.jpg
Blindman.cz_The Great Wall Marathon_13.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_12.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_11.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_10.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_09.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_08.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_07.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_06.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_05.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_04.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_03.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_02.jpg Blindman.cz_The Great Wall Marathon_17.jpg

Nevidomý Ondřej si plní sen: Poběží maraton na Velké čínské zdi

 

Konečně přišel pátek třináctého a nasedáme na Ruzyni do asijského obříka. Čeká nás devět hodin letu, než přistaneme v dalekém Pekingu. A tak nezbývá, než první den v Číně náležitě prospat, abychom si zvykli na časový posun.

 

Máme několik dní do odjezdu na Velkou čínskou zeď, a tak je chceme využít k prozkoumání zdejší kultury, architektury i kuchyně Vyrážíme do míst, kde se odehrály Letní olympijské hry. Čapí hnízdo i Velká vodní kostka tu stále stojí a Číňané už usilují o možnost využít areál na zimní hry. Přemýšlím, jestli si tuto stavbu ještě pamatuju a zda jsem viděl velmi opěvovaný zahajovací ceremoniál…

 

Po prvních krůčcích městem mě zarazila místní doprava. I když svítí pro chodce červená, auta si to frčí přes přechody a zastavují jen pár centimetrů od nás. Doprava tu je velmi hlučná a auta na sebe upozorňují permanentním troubením.

 

Místní ovzduší mne hned po příletu přišlo opravdu hrozné. Jsou to vůně z aut, továren i místních restaurací? Nejspíš všechno dohromady a přispělo k tomu určitě i deštivé počasí. Snad to nebude všechny další dny stejné.

 

Střed Pekingu, historické Zakázané město není tak zakázané a jeho rozměry jsou neuvěřitelné. V pondělí měli bohužel zavřeno, a tak jsme se nedostali ani k hlavním císařským branám a chrámům. Kolem kamenných vysokých hradeb jsme se dostali až do okolních obytných čínských čtvrtí, zvané hútongy. Po úporném chození zamíříme do místní hospůdky a jejích jídlo mě skutečně ohromí. Samozřejmě jím spořádaně hůlkami. Objednali jsme si vyhlášené rolky plněné kde čím. Jen poslouchat chrchlání místních lidí u jídla je opravdu nepřeslechnutelné. Kapesníky po kapsách rozhodně nenosí.

 

Byl by hřích se nesvést v Číně rikšou a po smlouvání ceny přece jenom usedáme. Divoká jízda v protisměru a přejetí jednoho z lidí mě utvrzuje, že je lepší jít po svých. Bubnová věž nám poskytla poslední trénink na vysokých schodech a na vrcholu nás odměnili hudebníci poslechem různých okouzlujících rytmů.

 

Nesmí chybět zvířátka - Panda velká je chloubou Číny i znakem ohrožených druhů. A proto se na ní všichni chceme podívat. Pekingská zoo je opravdu rozměrná a nekonečná. Pro samé teplo pandy více času prospí a ani se nepohnou. Některé se však předvádějí pro zraky místních dětí i dospělých. Ze všech druhů zvířat, mne tu nejvíce ohromili sloni. Dostal jsem do ruky trs bambusů a mohl jsem je sám nakrmit. Přetahování se o jídlo se slonem jsem bohužel prohrál.

 

Dny nám utekly jako voda a dnes, ve čtvrtek konečně vyrážíme na Velkou čínskou zeď. Dnes si poprvé skutečně vyzkouším, co to je zdolávat různě vysoké schody, protože závod startuje již v sobotu v sedm hodin ráno místního času.

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více