HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - Vertical Freaks Pik Lenina 2016

Vertical Freaks Pik Lenina 2016

Vertical Freaks Pik Lenina 2016

Stejně jako většina teenagerů i my jsme v mládí propadli alkoholu a sličným ženám. Netvrdíme, že to bylo špatné, ale po letech tomu začalo něco chybět. A tak jsme hledali. Někdo založí rodinu, jiní žijí prací, někteří si změní pohlaví a u nás to nebylo jinak. Jen jsme místo plenek kupovali karabiny a místo sezení za kancelářským stolem jsme plánovali výstupy. Láska k pivu a ženám zůstala, jen došlo ke změně dějiště. Z tmavých pražských uliček jsme své láhve vynesli až na alpské vrcholky. Pojďte s námi ochutnat.

 

Po loňském zdolání Mt. Blancu cestou Tres Monts jsme dostali chuť na něco většího. Alpy nám již nestačily a tak jsme svůj zájem obrátili ke sličné sedmičce. Její jméno už tak sexy není. Letošní expedice má název Vertical Freaks Pik Lenina 2016 a o zdolání tohoto vrcholku se pokusí tříčlenný tým ve složení Bůh Jarda, zelinář Ondra a zrzek Tomáš. Kuba bude doma opečovávat svou přítelkyni a budoucího potomka a Daník zase opilé dívky v Pražských barech.

 

Vrchol se nachází na hranicích Kyrgyzstánu a Tádžikistánu v pohoří Pamír a se svojí výškou 7134 m.n.m. je v oblasti pátý nejvyšší. Naší prioritou č.1 je dostat se na vrchol alpským stylem severní stěnou Pik Lenina a přežít. Pokud nám sněhové a lavinové podmínky neumožní výstup touto cestou, máme v záloze výstup cestou přes Pik Razdělnaja.  Expedice potrvá 3 týdny a mimo letecký přesun z Prahy do Oshe strávíme většinu času na kopci. Ten využijeme mimo jiné k chytání bronzu, zdokonalení alespoň v jednom světovém jazyce a ve volných chvílích k dočtení naší oblíbené knihy Dobrodružství Maxipsa Fíka.

 

Formu aktuálně ladíme každý individuálně, jak nám dovolí pracovní povinnosti. Jako tým spolu však jezdíme po horách pravidelně poslední dva roky. Vrcholem přípravy bude aklimatizační výstup ve Švýcarských alpách, kde doplníme zásoby kvalitní čokolády, sýra a červených krvinek. Také tam máme v plánu otestovat novou výbavu v podobě expedičního stanu Hannah Exped a trekových holí Exped. Primárním cílem expedice je získat zkušenost z vysokých hor a poznat naše limity, které bychom chtěli v budoucnu dále posouvat. Důležitým měřítkem úspěchu bude i to, že si spolu dokážeme po návratu sednout na pivo k jednomu stolu a plánovat další společné akce.

 

HANNAH GRANT - Vertical Freaks

 

Odkazy:

Web: www.verticalfreaks.cz

Facebook: https://www.facebook.com/verticalfreaks/?fref=ts

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více