HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - Z Čáslavi na Aljašku

Z Čáslavi na Aljašku

Z Čáslavi na Aljašku

„Michale, jaké máš plány na léto?“ Tato otázka, respektive odpověď „Rád bych dal zase Ameriku,“ odstartovala veškeré naše plánování možné společné cesty po Spojených státech amerických. S Michalem se známe již několik let, jak ze střední školy, ve které jsme se denně potkávali, tak z fotbalového hřiště. V současné chvíli jsme dvojice už vysokoškolských studentů, kamarádů s velkou chutí cestovat a poznávat svět. Po loňské měsíční Michalově cestě po západním pobřeží USA a mé třítýdenní zkušenosti s východní částí USA a Kanady, podnikneme v měsících srpnu a září opravdový roadtrip, při kterém si hodláme odškrtnout průjezd devíti americkými státy a třemi kanadskými provinciemi s cílem dosáhnout polárního kruhu na Aljašce.

 

Se zapůjčeným pick-upem Dodge, vyrobeným v roce 1999 jsme se rozhodli pro dobrodružnou dvouměsíční cestu na vlastní pěst. Z arizonského města Flagstaff na sever po celé délce Alaska Highway až za severní polární kruh, jehož překročení představuje náš expedičně symbolický cíl cesty, protože již sama cesta pro nás bude velkým cílem, jak zpívá kapela Mňága a Žďorp ve stejnojmenné písni. Aljašku, ale ani kanadské provincie Albertu, Britskou Kolumbii a Yukon, nechceme poznávat způsobem “japonských turistů”, ale procestovat a hlavně prožít naplno. Podnikat treky, zastavovat se v ostrůvcích civilizace, setkávat se a hovořit s místními obyvateli, pozorovat faunu a floru, fotit, natáčet a vzpomínat na Jacka Londona.

 

Celou cestu se pokusíme pojmout expedičně, tedy se základním vybavením, stanem, spacáky a plynovým vařičem. Při cestě navštívíme několik amerických a kanadských národních parků, kterými budou Banff NP, Jasper NP, Kluane NP či Denali NP. V posledním zmiňovaném parku si chceme „sáhnout“ na nejvyšší horu Severní Ameriky. Budeme objevovat i další přírodní úkazy, kterými jsou například ledovce na poloostrově Kenai. Projedeme jednu z nejhezčích silnic světa “Top of the World Higway”, navštívíme město Dawson City, legendární místo zlaté horečky na řece Klondike, a překonáme průsmyk Chilkoot stejně jako desetitisíce lidí s vidinou rychlého zbohatnutí na konci 19. století. Naší návštěvě se nevyhnou ani větší města jako Fairbanks, Anchorage, Whitehorse, Vancouver, Sacramento či Las Vegas při zpáteční cestě.

 

V prostředí aljašské přírody otestujeme vlastnosti špičkového vybavení od firmy Hannah, bund Hannah Courage, kalhot Enduro či stanu Covert, které jsme získali účastí v projektu Hannah Grant, kterým se plzeňská společnost se specializací na výrobu outdoorového oblečení a vybavení snaží materiálně podporovat cestovatele a dobrodruhy. Bez této podpory, které si velmi vážíme, by asi v tuto chvíli naše cesta neměla tak ostré rysy.

 

Zážitky z průběhu naší cesty, včetně příprav, chceme sdílet nejen s našimi rodinami, ale s co nejširší veřejností prostřednictvím projektu „Z Čáslavi na Aljašku až za polární kruh“. Přitom hodláme využít všech dostupných technologických možností, v současné chvíli lze již náš projekt sledovat na instagramovém profilu @z_caslavi_na_aljasku. Sledujte nás a třeba vás budeme inspirovat k vlastním zážitkům…

 

 

Tomáš

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více