HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA

Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA
Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Gordon dam-19.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Gordon dam-20.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Gordon dam-21.jpg
Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Hobart-16.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Hobart-17.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Hobart-18.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Launceston_Gorge-27.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Penguin_Lilicho beach-26.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Tasman NP-11.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Tasman NP-12.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Tasman NP-13.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Freycinet NP-10.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Freycinet NP-9.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Freycinet NP-8.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Bay of fires-3.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Bay of fires-4.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Ben Lomond NP-1.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Ben Lomond NP-2.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Cradel Mountain NP-22.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Cradel Mountain NP-23.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Cradel Mountain NP-24.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Cradel Mountain NP-25.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Douglas Apsley NP-5.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Freycinet NP-6.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Freycinet NP-7.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Tasman NP-15.jpg

Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA

Vítejte na jižní polokouli!
Přistáváme v Melbourne nervózní ze striktních imigračních procedur. Máme asi štěstí nebo charisma, úřednice se se zájmem ptá, jak dlouho cestujeme, kde se nám líbilo nejvíce a batohy jen zrentgenuje.
Večer 13. dubna 2016 tak poprvé cítíme eukalypty provoněný vzduch nejřidčeji obydleného kontinentu světa.
Na seznam bizarních noclehů připisujeme bivak na letišti, konkrétně na lavičce za vysokozdvižným vozíkem. 
Jsme u protinožců, kde nejen počasí je přesně naopak, než na co jsme zvyklí. 246 let po Jamesi Cookovi tak objevujeme Terra Australis, resp. (právě kvůli přicházejícímu podzimu a zimě) nejdřív Tasmanii, jižně od australské pevniny. Někdo ji přezdívá "Nový Zéland v malém", zatím nedokážeme posoudit, každopádně nedotčená příroda dobarvená úchvatnými východy a západy slunce se nám stává drogou, které se nechceme vzdát. Však taky 45 % rozlohy Tasmánie náleží národním parkům.
Stanujeme v Bay of fires, trekujeme ve Freycinet a Tasman national park, při východu slunce na Mt. Wellington sledujeme, jak se pod námi probouzí hlavní město Hobart. Wallaby, menší bratrance velkých australských klokanů, už ani nepočítáme, i když nejvíc bohužel vidíme na silnicích těch, co už jsou nejspíš v klokaním nebi. 
Mystická mlha nad Gordon Dam nám vyrazí dech, podobně nevěřícně pak koukáme na namrzlý stan v Cradle Mountain national park. Nojo, jaro jsme letos "nestihli", zato podzim a zimu možná zažijeme dvakrát. 
Podstatně méně návštěvníků Austrálie a Nového Zélandu zavitá na největší australský ostrov pojmenovaný po Nizozemci Abelu Tasmanovi, přesto nebo právě proto jsme si my zdejší krajinu rozhodně zamilovali.

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více