HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA

Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA
Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Bali-1.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Java-7.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Java-6.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Java-5.jpg
Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Java-4.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Java-3.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Java-2.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Java-1.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Bali-8.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Bali-7.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Bali-6.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Bali-5.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Bali-4.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Bali-3.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Bali-2.jpg Pavel a Pavla na ceste kolem sveta_Java-8.jpg

Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA

Zdravíme vás vzhůru nohama!

Během měsíce a půl v civilizovaném australském světě se nám trochu zastesklo po asijském punku. Je to paradoxní. Jsme sice v civilizaci a se všemi se bez problémů domluvíme, ale pravidla, otevírací hodiny a řád nás jaksi svazují. Při dopravě zapomeňte na stopnutí si autobusu, když zrovna jede. Už nevíme, co to je smlouvání a lidé si hledí “svého byznysu“.

 

Změní se za 20 let krajina nebo lidé v Kanadě nebo Spojených státech, kam jsme chtěli, když vysněná krajina Jižní a Střední Ameriky představuje zdravotní hazard?

 

Posouváme se tedy severně, i když ne ještě na severní polokouli – cestou do Myanmaru, kde se poměry mění doslova s každým dnem, si děláme zastávku na Bali a Jávě. Chceme zjistit, jestli je Bali už jen ostrov plný turistů nebo ještě stále ráj na zemi.

 

Když se povzneseme nad zástupy drzých taxikářů s nehoráznými cenami za dopravu, Bali si nás získává úsměvem svých obyvatel tak sžitých s každodenními maličkostmi hinduistické tradice, květy plumérie na každém kroku a roztomilou architekturou. A nacházíme i místa, kde stále ještě jako běloši trochu svítíme :)

 

Protože z Bali je to už jen kousek na Jávu plnou majestátných vulkánů, musíme i sem!

Stejná země a přesto úplně odlišná kultura i život. Tak jak je Bali roztomilé dítě hinduismu, Jáva patří k nejvíce muslimských zemím světa. V době Ramadánu to poznáte na každém kroku za zvuku modliteb z četných mešit neutichajících ani o půlnoci.

 

Při nočním treku pokořujeme téměř třítisícový vulkán Kawah Ijen, známý svými modrými plameny viditelnými právě a jen za tmy. Pozorujeme nepředstavitelně těžkou práci místních horníků těžících holýma rukama a vynášejících v bambusových koších náklad ještě teplé síry o váze mezi 60 a 90 kg.

Cestou necestou serpentýnami na strmých svazích pak šplháme do hor sledovat doutnající chřtán aktivní sopky Bromo v pozadí s největší sopkou Indonésie Semeru. Tak na tohle panorama jen ta nezapomeneme.

 

Na jižní polokouli jsme přijeli bez přílišných očekávání s otevřenýma očima dokořán. Ať už se jednalo o Tasmánii, Austrálii nebo Indonésii, zdejší přírodní krásy jednoznačně stojí za to objevovat. Až při výstupu z letadla nám dochází, že jsme přeskočili rovník, voda v umyvadle se točí opačným směrem, noční obloha už neukáže ta samá souhvězdí a my jsme opět blíže pólu severnímu než tou jižnímu.

 

 

 

 

 

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více