HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - Norway Expedition

Norway Expedition

Norway Expedition

Není to ani rok, co jsme se s partou kamarádů řekli, že bychom chtěli navštívit severní část Evropy, konkrétně Norsko. Plány byly obrovské a jak čas plynul, počet účastníků se ztenčil na pouhé dva kusy. Jmenuji se Filip a jsem absolventem Gymnázia ve Vysokém Mýtě. Spolu se svým nejlepším kamarádem Jirkou, který stále je studentem na této škole, jsme se rozhodli strávit část letních prázdnin v Norsku.

Naše cesta začiná v Poznani, odkud odletíme na sever. První Norský pohled bude  Oslo airport, kde odstartujeme naší cestu. Jsme odhodláni přejet Norsko stopem. Začínáme několik kilometrů severně od Osla a našim cílem je město Bergen, západně od hlavního města, ze kterého máme zpáteční let. Jirka i já jsme vášnivými sportovci, chtěli bychom pěšky zavítat na nějaká hůře přístupná, ale o to krásnější místa. Velmi nás lákají Norské národní parky, většinu času budeme trávit v Národním parku Hardangervidda. Jelikož jsme oba  také vášnivý rybáři, těšíme se, že prozkoumáme i zákoutí okouzlujících norských fjordů.

Musím přiznat, že jsme řešili velký problém s vybavením. Máme totiž společně procestovaný téměř každý kout Evropy, Jirka i Rusko nebo USA, ale vždy jsme měli pevné zázemí. Přespávali jsme v rodinách přes couchsurfing nebo na jiných předem domluvených místech a tak nemáme vybavení na takovýto druh cestování.

Všimli jsme si však, že firma Hannah pořádá soutěž k svému 25. výročí, kterou chce pomoci cestovatelům v realizaci jejich cestovatelských myšlenek. Bez váhání jsme se přihlásili a následně postoupili do užšího výběru, kde jsme představili nás i náš projekt. Za nedlouho jsme se dozvěděli, že jsme byli vybráni a právě náš cestovní projekt bude firmou Hannah podpořen. Týden od pohovoru uplynul jako voda a věci, na kterých jsme se domluvili, stály zabalené v poštovním balíku u našich dveří. Obrovská vlna nadšení přivodila ještě větší nedočkavost z výletu, který bude jistě nezapomenutelný. Díky Hannah Grantu se náš sen stane skutečností. Již nyní nás můžete sledovat na našem Facebooku, kde budeme přidávat novinky a informace během naší cesty. Určitě se máte na co těšit. Budeme Vás pravidelně zásobovat fotografiemi z cest, livestream z drona, příhodami z cestování a mnohem víc!

 

 

Filip a Jirka

 

 

Adéla Bruns

23.02.2017

testovala lyžařský set...
>>> více

Winter Carrots

09.02.2017

Hannah Grant...
>>> více

Zrakově postižení...

06.02.2017

oblékáme repre...
>>> více

Letem světem

30.01.2017

cestovatelský festival v Plzni...
>>> více

Hannah Grant 2016

16.01.2017

videosestřih...
>>> více

Z Kamerunu do Čadu...

04.01.2017

HANNAH GRANT...
>>> více