HANNAH. V POHYBU OD ROKU 91. - Ondřej na Islandu

Ondřej na Islandu
Ondrej na Islandu_pripravy_02.jpg Ondrej na Islandu_pripravy_13.jpg Ondrej na Islandu_pripravy_12.jpg Ondrej na Islandu_pripravy_11.JPG
Ondrej na Islandu_pripravy_10.JPG Ondrej na Islandu_pripravy_09.JPG Ondrej na Islandu_pripravy_08.JPG Ondrej na Islandu_pripravy_07.JPG Ondrej na Islandu_pripravy_06.JPG Ondrej na Islandu_pripravy_05.JPG Ondrej na Islandu_pripravy_04.JPG Ondrej na Islandu_pripravy_03.JPG Ondrej na Islandu_pripravy_14.jpg

Ondřej na Islandu

Nazdar přátelé!

Jmenuji se Ondřej, je mi 24 let a jsem z malé vesničky Štěpánov (pro místní Špenátov) kousek od Olomouce! Co se studií týče, už nějakou dobu „kreslím domečky“ na brněnské stavební fakultě a jak se říká – už pomalu stříhám metr a co nevidět ze mě bude inženýr.

Vzhledem k tomu, že uvnitř duše jsem stále 10-letý kluk, rozhodl jsem se, že si svoje studia musím za každou cenu prodloužit! A tak jsem se jednoho dne brutální náhodou dostal k semestrálnímu studijnímu pobytu na Islandu.

A víte co, Island to je prostě sen každého správného milovníka přírody a cestovatele. Teda nééé, že bych byl kdovíjaký cestovatel, ale od mala jsem chodil do skautu a z malýho, nesmělýho vlčete se ze mě stal velký, nesmělý vedoucí, co občas jezdí reprezentovat české skauty na mezinárodní akce a výměny do Polska, přes Turecko až po Izrael.

Kromě těchto masňáckých akcí pro pár vyvolených, mám ale nejraději klasické české vandrováníčko po místních kopečcích. Pěkně s batohem, stanem a spacákem na zádech. Kromě toho se taky občas bavím lezením po skalách nebo ježděním na motorce či autem po celé Evropě.

A teď raději konec leštění mého (velkého) ega a přejdeme k tomu důležitějšímu - co vlastně budu na těch Islandech dělat?

Budu chodit do školy. Tak určitěěěě J! Musím nahnat nějaké kredity, ať mi škola tenhle výlet zaplatí. Avšak kromě povinného sezení na přednáškách ten ostrov nabízí celou řadu mimoškolních aktivit! Je toho mraky, ale rád bych vypíchl pár aktivit, které bych rád zažil a udělám vše, co bude v mých silách, aby to klaplo:

 

  1. Stopování kolem ostrova – povinné kolečko po silnici číslo 1
  2. Treky po místních horách – pěšo, s batohem co budu chtít každej kilák zahodit
  3. Pořádnej offroad roadtrip – něco ve stylu najet s autem do spící sopky
  4. Ledolezení v ledové jeskyni – sehnat někde mačky, cepíny a zalízt si v místní jeskyni
  5. Nakrmit velrybu – nebo alespoň vyfotit
  6. Projet se na koníkovi – nebo alespoň nakrmit
  7. Dumpster diving – na Islandu je draho a rád bych si pomohl touto chuťovkou. Miluju smrad kontyšů!
  8. Vyfotit polární záři – potřebuju novou profilovku
  9. Zaletět do Grónska – kdyby náhodou zbyli nějaké peníze

 

Jak jsem říkal výše, je toho mraky a protože skauti a dobří lidé jsou všude, jsem si jistý, že i na Islandu najdu ty pravé, co mi tohle všechno umožní a společně se mnou to pořádně prožijí.

Celé to bude ještě víc speciální tím, že na Island odlítám v lednu, kdy tam sluníčko vychází v jedenáct dopoledne a zapadá ve tři odpoledne a kupodivu je tam zima jak v Rusku!

 

A JAKŽE PROBÍHAJÍ PŘÍPRAVY CESTY ?

Táhnou se. Kdyby to bylo jen na mě, tak už jsem třikrát z Islandu zpátky, avšak je třeba vyplnit spousty lejster a dokumentů.

ÚNOR 2016 – řeší se školní kolo výběru studentů na jednotlivé univerzity programu ERASMUS 2016/2017 a já se náhodou dostal na Island. Holka s lepším průměrem se vzdala svojí nominace. Ď.

ČERVEN 2016 –  náhodou narážím na článek o Hannah Grantu od jednoho spolužáka v ročníku, zkouším napsat nějaká moudra a ono to vyjde.

Díky! Bez Vás by to šlo určitě hůře!

ČERVENEC - SRPEN 2016 –  makám, vydělávám. Na Islandu je draho a peněženky rodičů nejsou bezedné. Počítám s tím, že i když budu dumpster divingovat za supermarketama, pořádně se prohnu!

ZÁŘÍ 2016 –  trochu si prodlužuju prázdniny, jedu na ekoprojekt do Turecka – čistím pláže od odpadků, sázím stromy, ladím svoji zaprášenou angličtinu.

Přišly mi také věci z Hannahu – jsou bombovní, něco beru do Turecka, ale raději potom zase schovávám do krabice. Kdyby se náhodou něco pokazilo.

ŘÍJEN 2016 –  přijíždím do školy, zjišťuju, že diplomka bude peklo na zemi a že toho budu muset před odjezdem na Island hooodně udělat! Zatínám zuby, utírám slzičky a makám! Nějak to půjde.

Taky se oficiálně hlásím na Reykjavik University, obíhám všechna možná potvrzení a taky sháním nějaké další sponzory, hlavně co se fototechniky týče. Hodil by se novej foťák.

 

Výhledově – do budoucna

LISTOPAD 2016 –  v prvních dnech by mi mělo přijít oficiální rozhodnutí, že mě berou! Uklidňuju se tím, že kdyby mě měli nevzít, určitě by mě už někdo předem varoval.

Oslovuju místní skauty ohledně možného ubytování, práce na jejich základnách, účasti na akcích.

PROSINEC 2016 –  V pauzách mezi hysterickými záchvaty, že nestíhám odevzdat diplomku podrobně plánuju, kam bych se chtěl podívat a jak toho dosáhnu.

LEDEN 2017 – začátek ledna (cca 3. nebo 4.) – Bon Voyage!

 

 

Těším se!

Ondřej

Hannah Pilsen Trail 2017

27.03.2017

Seriál běhů v přírodě...
>>> více

Klid před bouří

21.03.2017

Hannah Grant...
>>> více

MČR (IPCAS)

16.03.2017

lyžování nevidomých...
>>> více

Noční běh pro...

14.03.2017

termíny, info,...
>>> více

Jarní kolekce

13.03.2017

již v prodeji...
>>> více

DiscoverNow/ Finsko

07.03.2017

cesta za polární září...
>>> více