Hlavní menu

Na start se postavilo na 170 závodníků

Letkovská čtyřicítka přepisovala rekordy

Na Hannah Pilsen Trail Letkovské čtyřicítce se přepisovaly traťové rekordy.

V sobotu 20.5. 2017 se v Letkově u Plzně konal 3. ročník Letkovské čtyřicítky! Závod je druhým ze tří závodů seriálu běhů v přírodě Hannah Pilsen Trail a nově také součástí Českého trailového poháru.

V rámci Letkovské čtyřicítky závodníci vyběhli na čtyři tratě: nejlehčí a nejkratší 8,5 km s nízkým převýšením, půlmaraton (21km), 33 km a nakonec maraton (44 km) pro vytrvalce, který vede přes pět kopců Pohodnici, Čilinu, Maršál, Radyni a Stradiště s převýšením 1250 metrů. Pro děti v předškolním věku byla připravena 350m trať, pro starší děti 800m a 1600m.

Na start Letkovské čtyřicítky se postavilo na 170 závodníků: 133 dospělých na všech tratích a 35 dětí na tratích 350m – 1,6km.

Na hlavní, těžké a kopcovaté 44km trati jasně zvítězil Petr Herejt (UWG) v čase 3:26:52. Na stejné trati podala výborný výkon a v čase 3:40 suverénně vyhrála Kristýna Junková (Plzenští běžci), která se v absolutním pořadí i s muži umístila na 4. místě! Svým výkonem vytvořila velmi kvalitní ženský traťový rekord.

Na trati 33km byl nejrychlejší Petr Minařík (Bennon Zlín) a Jindřiška Zemanová (Triatlon Plzeň), oba v novém traťovém rekordu. Ač věkem již v kategorii nad 40 let, půlmaraton ovládli Štěpán Rapp (HPI-CZ) a Jana Sobotová (KOS Slavia Plzeň), oba rovněž ve veteránských traťových rekordech.

Závodníci si pochvalovali krásné tratě po zajímavých místech Plzeňska, perfektní značení a výborné občerstvovačky!

Pořadatelé děkují všem závodníkům i divákům za pohodově strávený den. Těšíme se na další závod na Hannah Pilsen Trailu na Krkavci 11. listopadu 2017!