close

Hlavní menu

             

Olympionička testuje Hannah

Adéla Bruns

Všude kolem zní výprodeje zímních kolekcí, po sněhu již někde ani památky, ale pro nás zima ještě neskončila! Nechali jsme otestovat ze současné kolekce dámský lyžařský set Hannah držitelce bronzové medaile z LOH 2012 - Adéle Bruns. Adéla je bezpodmínečně výbornou sportovní střelkyní v puškových disciplínách, ale rozhodně se řadí i mezi nadšené sportovní lyžařky. Přečtěte si jak ohodnotila dámskou lyžařskou bundu Lauren a kalhoty Tibi.

BUNDA HANNAH LAUREN LADY + KALHOTY HANNAH TIBI LADY

Dostala jsem možnost vyzkoušet lyžařskou bundu a kalhoty značky Hannah. Jakožto vášnivá lyžařka jsem byla nadšená, protože ráda zkouším nové věci a mám celkově moc ráda sportovní módu, hlavně pokud se jedná o kombinaci kvalitní - funkční - dobře vypadající.


Oblečení jsem měla týden na horách ve Francii a z celkového dojmu jsem byla příjemně překvapená. Na první pohled se mi bunda i kalhoty designově moc líbí, barevná kombinace je hezky sladěná, což u nás žen hraje také velkou roli. Z hlediska střihu jsem bundu musela bohužel zvolit o velikost větší, protože jsem měla krátké rukávy a spodní část bundy byla při zapnutí docela dost obepnutá. Má to ale výhodu v tom, že pokud bych lyžovala v extrémně nízkých teplotách, můžu dát pod bundu více vrstev. Malou nevýhodu vidím v tom, že ve větší velikosti vypadám trošku jako medvěd. Ale lepší vypadat jako medvěd, než pak někde mrznout na svahu :-) Rukávy jsou střihově také trochu širší, jdou ale bez problému přetáhnout přes rukavice a můžou se stáhnout stahovacími pásky na suchý zip. Je zde také vnitřní elastický rukáv s otvorem na palec, přišlo mi ale, že když palec prostrčím, rukávy trochu ,,táhnou“ (asi mám všeobecně trochu delší ruce). Bunda má dvě vnitřní kapsy: větší kapsa na brýle a tzv. ,,audiokapsa“ na mobilní telefon s vývodem na sluchátka. Možná mi trochu chybí nějaký všitý hadřík na gumičce na utírání brýlí, ale to je spíš jen ,,kosmetická vada.“ Dále nechybí ani kapsa na skipas na rukávu, dvě velké kapsy vepředu a náprsní kapsa, takže možností na uložení věcí je dost. Odepínatelný sněhový pás je samozřejmostí. Kapuce se odepnout nedá, ale má regulaci vzadu a kolem obličeje, takže pěkně ochrání od sněhu, popřípadě od deště. Nepromokavá membrána Climatic Element Stretch zajišťuje vysokou úroveň prodyšnosti a v dešti opravdu fungovala dobře. Akorát v oblasti rukávu, kde je kapsa na skipas, měly kapičky vody tendenci se víc vsáknout než na ostatních částech bundy. Bohužel nám počasí moc variant nenabídlo (bylo docela teplo - teploty nad 0°C a pár dní taky pršelo), takže zkušenosti s velkými mrazy v kombinaci s termoizolační výplní Thermore v podstatě žádné nemám. Zato mám ale bohaté zkušenosti s odvětráváním. :-) Bunda je velmi flexibilní a v pohyblivosti neklade žádné meze. Hlavní zip je voděodolný (YKK) a nechybí také stahování v dolním lemu bundy a RECCO reflektor pro případ laviny, který je také u kalhot.

Kalhoty mi velikostně sedí dobře, moc se mi líbí, že jsou střihově hezky zpracované a velmi pohodlné. Nepromokavá membrána je stejná, jako u bundy a v dešti fungovala stejně dobře. Kalhoty by měly být také velmi odolné vůči mechanickému poškození, protože jsem párkrát i trochu ,,zavadila“ o hranu a žádných řezných ranek jsem si nevšimla. Jedinou věc, kterou na kalhotách postrádám, jsou odepínatelné šle. Po nějaké době používání se kalhoty začnou roztahovat a padaly mi. Mají sice regulovatelný obvod pasu na suchý zip a zvýšený sed, ale stejně jsem si je musela skoro pokaždé, když jsem někde seděla a pak vstala, povytahovat. Kalhoty mají tři kapsy a samozřejmostí je na každé nohavici odvětrávání. Nechybí také vnitřní sněhová manžeta, kterou pohodlně přetáhnete přes lyžáky, a z venkovní strany nohavic také odepínací zip.

Musím říct, že až na pár výjimek a drobných ,,kosmetických vad“ jsem s tímto lyžařským kompletem velmi spokojená. Po celodenním lyžování v dešti jsem zaznamenala jen jedno místo, kde membrána trochu ,,pokulhávala“, a to na rukávu, kde je kapsa na skipas. Bohužel na testování ve větších mínusových teplotách nebyla moc možnost (jen když jsme vyjeli do vyšších poloh, ale měla jsem pocit, že tam o moc chladněji nebylo), ale bunda i kalhoty působí dojmem, že dokáží dostatečně zahřát ve větších mrazech i zimomřivé jedince, mezi které se já 100% řadím :-)


Celkově si myslím, že je to velmi pohodlný a oku lahodivý komplet, který uspokojí i náročnější uživatele a jsem ráda, že jsem opět po letech Hannah vyzkoušela (moje úplně první lyžařská bunda byla také Hannah).


Adéla Bruns