close

Hlavní menu

             

Páté největší lyžařské středisko v Čechách se 17 km sjezdovek a vyžitím i v létě

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou se nachází v západní části Krkonoš a je pátým největším lyžařským střediskem v Čechách. Nabízí více než 17 km sjezdových tratí všech úrovní obtížnosti. K největším areálům, a to i v rámci celé republiky, patří skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory.

V zimě - sjezdovky, skialp i běžky

Na vrchol Lysé hory vás vyveze čtyřsedačková lanovka s výstupní stanicí v nadmořské výšce 1 315 m. Z vrcholu Lysé hory pak můžete zdolávat modrou sjezdovku s přiléhavým názvem Turistická. Měří bezmála 3 km a některé pasáže dosahují šířky až 100 m. Odvážnější lyžaři se mohou z Lysé hory vydat po červené sjezdovce FIS o délce 2,5 km s převýšením 590 m, která má homologaci od mezinárodní lyžařské federace a splňuje všechny požadavky k pořádání oficiálních závodů. 

Kromě ukázkových sjezdovek nabízí Skiareál Horní Domky také řadu doplňkových služeb. Přímo v budově odbavovacího terminálu lanovky A1 Horní Domky je denně v provozu půjčovna špičkového lyžařského vybavení. Součástí půjčovny je i technický servis lyží a úschovna, dále pak půjčovna vybavení pro skialpinisty a obchod se sportovním zbožím. Samozřejmostí je i dětský pohyblivý pás pro výuku těch nejmenších lyžařů a samotná lyžařská škola, kde výuku vedou certifikovaní instruktoři. Všechny tyto služby zajišťuje lyžařská škola Major Ski School.

Zejména u rodin s dětmi a snowboardistů je pak velmi oblíbený skiareál Studenov. Rozkládá se sice v nižší nadmořské výšce, zato nabízí mírné a široké svahy. Dvě hlavní sjezdovky – červená a modrá – dosahují délky okolo 1 300 m.


Přepravu mezi oběma areály, které jsou od sebe vzdáleny přibližně 3,5 km, zajišťuje bezplatný skibus.


Z horní stanice zmíněné lanovky na Lysou horu můžete vyrazit také na běžky. Je to totiž zároveň nástupní místo na běžeckou Krkonošskou magistrálu, která zahrnuje více než 500 kilometrů upravovaných tras. Pokračovat po nich můžete až na Jizerskou magistrálu, jež nabízí dalších více než sto kilometrů tratí různé obtížnosti


Provoz i v létě - bikepark, turistika i lanové překážky

Lanová dráha Horní Domky je provozována i v létě. V létě si na své přijdou cyklisté, množství hezkých výletů z horní stanice lanové dráhy Horní Domky. Lze si zapůjčit horská nebo sjezdová kola v půjčovně kol ve Skiareálu Horní Domky. Pro příznivce adrenalinu je zde bikepark se sjezdovou a překážkovou tratí. Z horní stanice lanové dráhy Horní Domky je možné využít několik krásných turistických tras. Pokud budete mít chuť zdolávat různé lanové překážky v korunách stromů navštivte lanový park Rokytnice nad Jizerou.

www.skiroky.cz