close

Hlavní menu

             

Běh pro Světlušku Praha

Je to tak! Letošní účast byla rekordní

A je to sečteno. Na letošní sedmý ročník charitativního Nočního běhu pro Světlušku dorazilo do Stromovky více než 4000 lidí. Je to více než loni. Jsme rádi, že pomáháte. Děkujeme.

Pro Světlušku v Praze letos běžel rekordní počet běžců


Dav tisíců lidí s čelovkami ve čtvrtek 12. dubna 2018 opět po roce proběhl Stromovkou s čelovkami na hlavách. Běžci se tentokrát shromáždili na jiném místě než obvykle, a to u Křižíkovi fontány. 

Charitativního běhu se letos zúčastnilo přes 4000 běžcůjde tedy o dosavadní rekord v počtu účastníků. Loni se největšího pražského běhu zúčastnilo necelých 4000 lidí. Výtěžek ze vstupného jde každoročně na pomoc nevidomým občanům, kteří mohou prostřednictvím Světlušky žádat o granty například na nákup učebních pomůcek, tabletů či počítačů nebo na sportovní aktivity. 

O doprovodný program se před startem postarala kapela Zrní či nevidmový umělec Raven, večerem provázela moderátorská dvojice Lucie Výborná a Stanislav Bartůšek.

"Letos se na pražském běhu vybralo celkem 1 700 000 Kč. Vybrané peníze ze startovného i od partnerů opět pomohou tam, kde je to potřeba," komentuje výsledek Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který sbírku Světluška organizuje.


I běhat ve tmě má smysl. Vyzkoušejte si to s námi a přijďte na další běžeckou zastávku:


použité foto: foto press David Sedlecký, foto press.