close

Hlavní menu

             

Historicky první

Běh pro Světlušku v Plzni

Noční charitativní běh přilákal 15. 3. 2018 na 350 běžců. Nádherný světelný had se táhl podél řeky Radbuzy a kromě běhu jste si mohli vychutnat i nezapomenutelný zážitek noční světluškové atmosféry.

První ze série charitativních běhů přilákal 15.3. 2018 do Plzně celkem 350 běžců. Dohromady se tedy na vstupném vybralo okolo 125 000 Kč, které budou použity na pomoc těžce zrakově postiženým

Zahájení běhu se konalo v areálu DEPO2015 a běžci pak měli na výběr z kratší 3km, a delší 6km trasy. Běželo se za tmy a všichni zúčastnění tak měli na hlavách čelovky, které jim svítily na cestu. Kromě toho běh absolvovali i nevidomí běžci. Jednoho z nich vedla například známá kajakářka Anna Kožíšková, což bylo její vůbec první tzv. trasování. Běželi i další známé osobnosti, například manželé Hejdovi nebo Dalibor Gondík. 

"Na to, že se jednalo o první ročník a ještě se současně v Plzni hrál fotbal i hokej, považuji toto číslo za úspěch a všem zúčastněným sponzorům velmi děkuji. Věřím, že jsme založili novou tradici a za rok se v Plzni opět sejdeme v ještě hojnějším počtu," komentoval noční Běh pro Světlušku Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého Rozhlasu, který organizuje tyto běhy po celé ČR.


I běhat ve tmě má smysl


Těšíme se vás na dalším běhu 12. dubna 2018 v pražské Stromovce.

Hannah