close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Má vlast - 1.etapa

Tak jsme se vydali vstříc podzimu a začátek naší trasy zvolili téměř na nejvýchodnějším cípu Národního Parku Šumava, v Novém údolí!

A vydali jsme se po červené trase, která vede srdcem parku. S podzimním počasím jsme počítali, ale v tak intenzivní podzim, jaký na Šumavě nastal, jsme ani nedoufali! Na trase jsme byli skoro sami, většina turistů se nechala odradit deštěm, mlhou a zimou. A my, odvážní, tedy hlavně proto, že jsme byli zabalení v nepromokavém oblečení, jsme si užívali Šumavy plnými doušky!

První a druhý den byl tedy klasicky podzimní, mraky a lehký deštík vystřídalo občas dokonce i sluníčko!

orientaci nám zase usnadňovaly mapky v mobilu


A česká krajina už se nám krásně ukazovala...

vyhlídka mezi Stodůlkami a Knížecími pláněmi

pod vrcholem Černé hory, vlevo Velký a Malý Roklan na Bavorské straně Šumavy

Až třetí den se do toho podzim pořádně opřel. Přespávali jsme na nouzovém nocovišti Modrava. A vstávali do mlhy a zimy.

zalezlí v teplých spacácích Hannah Sherpa 300 se nám ani vstávat nechtělo!

náš Eagle 3 na nouzovém nocovišti Modrava, jen pár desítek metrů za městem


Během dne ale teplota klesala, a když jsme docházeli na Poledník, začínalo už pořádně sněžit! To, že nám Šumava připraví i sněhovou nadílku, jsme ani nečekali!

vyhlídka na impozantní Poledník, poznáváte ho? 

To už jsme v té zimě byli pěkně zabalení do všech vrstev oblečení a díky dešti ještě navrch naše oblíbené nepromokavé oblečení Hannah bundy RENDER, RENDEZA a kalhoty VERTO a BROWN

A přituhovalo stále víc.

 

zmrzlá vyhlídka na jezero Laka

A právě u jezera Laka jsme se rozhodovali, zda strávíme ještě jednu mrazivou noc na nouzovém nocovišti, anebo vyrazíme na vlak směr teplo domova. Váhali jsme o trochu déle, než jsme měli.. a nakonec se rozhodli pro cestu domů. Vyrazili jsme na vlak, ale přecenili jsme své tempo, tedy spíše špatně spočítali kilometry.. a to, že nám zbývá do odjezdu posledního vlaku pouhá hodina a krásných 12 km nás neodradilo od toho, abychom nouzové nocoviště hrdě přešli a pokračovali v chůzi.. až tak po 20 minutách jsme se ještě jednou zamysleli a uvědomili si, že takhle to asi nestihneme! Nouzové nocoviště už pár km za námi, Železná Ruda mnoho km před námi. Ale cesta byla z kopce a tak jsme pokračovali dál. Mezitím dál padal sníh a my si užívali říjnovou (a zároveň velmi předčasnou) vánoční atmosféru. No co, poslední spoj domů nám ujel, ale zítra taky den.

sestup do Železné Rudy


A hned ráno jsme skočili na vlak a užili si jízdu zasněženou krajinou.

cesta vlakem domů a údiv nad předčasně zimní krajinou :) 

Na cestě jsme tedy strávili 3 dny a 2 noci, za tu dobu jsme ušli po červené trase asi 73 km, užili si deště, sněhu, mlhy i krásné šumavské krajiny. Příště nás čeká cesta z Železné Rudy směrem přes Nýrsko a dál uvidíme, kam až to dotáhneme. Tak se těšíme, co si na nás nachystá listopadová CHKO Šumava, Všerubská vrchovina a možná dokonce i Český les, podle toho jak nás počasí požene!

Sylva a Matěj


Pro inspiraci odkaz na ušlou trasu zde: https://mapy.cz/s/3aPwp 
Další příběhy, dobrodružství i výlety nalezneš přímo na stránce www.cestujsemnou.cz
a aktuální dění na facebooku či instagramu Cestujsemnou! 

Text a foto: Cestuj s námi!