close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Přechod Alp

Hannah Grant má nové členy! Do našeho Grantího týmu přibyla Sylva a Matěj, kteří jsou nadšení cestovatelé a v nohách už mají spousty stovek kilometrů i výškových metrů. Tentokrát ta jejich "procházka" povede Alpami, trasou GR 5, od Ženevského jezera až do Nice. Chcete vědět více? Napsali nám o sobě...

Co my jsme vlastně zač? To se těžko říká i píše, ale zkusíme to: Jmenujeme se Sylva a Matěj. Rádi vyrážíme do přírody, a poslední dobou zejména do hor! Spáváme pod širákem anebo ve stanu, vaříme si na čerstvém vzduchu, občas vyběhneme na nějaký ten kopec. No, a taky máme slabost pro procházky.

Minulý rok jsme podnikli naší zatím nejdelší a nejnáročnější procházku- GR 11, která prochází Pyrenejemi od oceánu až ke Středozemnímu moři. 820 km dlouhá stezka nás vycvičila na převýšení, které bylo každý den okolo 1000 výškových metrů vzhůru do sedla a pak zase pěkně dolů do údolí. A přesto, že to občas bolelo (ve skutečnosti to vlastně bolelo dost často), ten pocit, že se každý den člověk posune svými vlastními silami zase o kousek dál k cíli, který je tak vzdálený… tenhle pocit za to prostě stojí!

No a takhle si vyrazit na procházku, to vyčistí hlavu. A čím delší, tím lepší! Baví nás chodit „na těžko“, takže míváme sbaleno vše, co potřebujeme- od stanu až po jídlo. Spáváme na divoko a vaříme si na plynu, takže se kempům a horským chatám vyhýbáme…

… stejně jako restauracím v nich.

Kromě slabosti pro takovéto delší procházky mám (já, Sylva) ještě jednu slabost… slabost pro focení. Takže kromě vybavení, na které oba klademe nároky ve stylu „co nejlepší, co nejlehčí“, s námi putuje i moje foto-výbava. Abychom měli na ty procházky taky dost působivě zachycené vzpomínky!

No a momentálně se tedy připravujeme na další procházku! Doplňujeme vybavení, s tím nám parádně pomohl Hannah (nejvíc se těšíme na upgrade stanu ze staršího a těžšího Seraku 3 za novy Hawk 2!), kompletujeme balíky s jídlem, které si necháme poslat na cestu, lámeme si hlavu posledními drobnostmi. Tentokrát ta naše procházka povede Alpami, trasou GR 5, od ženevského jezera až do Nice. Oproti Pyrenejím je to sice zkratka, zato horší cestou. Měří jen 640 km, ale celkové převýšení bude každý den okolo 1600 výškových metrů. Tentokrát snad hůlky nezapomeneme a vybavení od Hannah nám pomůže se došťouchat až do cíle!

Odjezd už se blíží, takže sbíráme síly a brzy se ozveme z hor!

Své zážitky a fotografie z cest jsme začali přidávat na zbrusu nový blog www.cestujsemnou.cz a stejně tak na náš nově založený facebookový profil: https://www.facebook.com/cestujsemnou.cz/.