close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Startujeme projekt "Má vlast"

Chtěli bychom projít tou naší krásnou českou krajinou ve všech ročních obdobích. Kolem celé České republiky, což je 1 800 km.

Nadšení cestovatelé Sylva a Matěj, kteří se již před nějakou tou dobou stali členy našeho Hannah Grantu, před sebou mají nový cíl. Obejít hranice celé ČR. Podívejte se na jejich plány a nechte se inspirovat, byť jen nějakým zajímavým úsekem z jejich trasy. Na cestu se vydali právě o těchto podzimních dnech.


Mám jednu takovou vlastnost. Jsem plánovač. Miluji, když vím, na co se můžu těšit. Nemůžu si pomoct, taková už jsem.

A když jsem na cestě, neodolám tomu a vymýšlím, co bych chtěla dál. A letos v Alpách jsem přemýšlela hodně. A vzpomněla jsem si, jak jsme před dvěma lety jeli v létě vlakem napříč Českou republikou. Poprvé jsem navštívila Bílé Karpaty, Beskydy, Rezervaci SOOS... a byla to nádhera! Ale jinak jsme se ani předtím ani potom po české přírodě moc netoulali... Neřekla bych, že to byla úplně chyba, ale rozhodně je co dohánět. Utíkali jsme vždycky do přírody za hranice ČR a tak je teď čas trochu poznat i tu naši zemi!

na vrcholu Mravenečníku v Jeseníkách 

A tak vznikl nový plán! Pojďme tedy dohnat Českou republiku, kterou jsme poslední roky zanedbávali!

A jak?

Co rovnou obejít celé hranice České republiky?

Kolik tak měří?

1800 km!

Ale to nejde, to bychom šli aspoň 2,5 měsíce. A máme povinnosti a tak...

No a co, tak to rozdělit do víkendů a pak větší část ujít v létě? Hezky tou krajinou projít ve všech ročních obdobích?

No to je ono! Takhle to uděláme!

Dáme tomu nějaký velkolepý název. Co takhle... MÁ VLAST!

Předsevzali jsme si, že každý měsíc vyrazíme alespoň na jeden víkend k hranicím a ujdeme kus naší plánované trasy. (Odkaz na předběžnou trasu lze najít na https://mapy.cz/s/333yB.)

Začátky a konce etap jsme naplánovali do měst, kam vede železniční trať, zase si tedy užijeme cestování vlakem!

Když překonáme všechny překážky (zejména ošklivé počasí, lenost a jiná lákadla) a podaří se nám každý měsíc ujít cca 100 km z trasy, mohli bychom mít za sebou v červnu 900 km a během léta ujít dalších 900 km! Tak uvidíme, jak to všechno půjde, jsme na sebe sami zvědaví! Začínáme hned v nejlepším, podzim, plískanice, mrazíky... ale taky nádherné barvy v přírodě, padající listí, ranní mlhy..

A tak už se těšíme, že se zase o něco víc seznámíme s tou naší vlastí, objevíme krásná místa, zažijeme nová dobrodružství!

Ať je naše trasa inspirací, že dobrodružství se dá zažít i v naší vlasti a na etapy, stejně jako je možné na etapy i obejít celé české hranice! I kdybychom inspirovali jenom jediného z vás, bude to stát za to!


Sylva a Matěj


Další vyprávění, fotky, zážitky i útrapy z naší cesty můžete nalézt na našem webu www.cestujsemnou.cz!

A co se aktuálně děje, kde jsme, anebo na čem právě pracujeme, můžete sledovat na našem facebooku: www.facebook.com/cestujsemnou.cz.