Doprava zdarma při nákupu nad 1 499,- Kč

Vrácení zboží do 90 dní

Zákaznický klub se slevou až 15 %

Adrenalin na dvou kolech: Splněný sen o Africe

Ambasadoři

15. 1. 2025

Představ si to, sen, který v tobě klíčí roky, konečně dostane reálné obrysy. Cesta napříč Afrikou na motorce. Výzva, která boří pohodlí a otevírá oči. Svoboda ve své nejčistší podobě. Přesně to teď čeká našeho parťáka a cestovatele, Honzu Dufka, kterého jsme se rozhodli podpořit na jeho cestě z komfortní zóny. Co má všechno před sebou?

Plán, který zrál roky

Všechno to začalo malou myšlenkou, která postupně dostávala reálné obrysy. V posledním roce se Honzovy přípravy rozjely naplno. Plánování samotné trasy bylo tou nejjednodušší částí příprav. Stačilo vzít mapu a nakreslit si linku podle představ. 

Teprve pak přišlo na řadu zjišťování, kudy cesta nepovede – třeba kvůli nepokojům, problémům s vízy nebo jiným komplikacím. Přizpůsobit plán realitě nebylo snadné. 

ten pocit, kdy konečně vyjedeš, otočíš klíčkem a necháš všechno za sebou, je k nezaplacení.

Honza Dufek na cestě po Mongolsku

25 zemí a 42 tisíc kilometrů

Honza má se svým parťákem Rumasem v plánu projet 25 zemí afrického kontinentu. Celkových 42 tisíc kilometrů se chystá protočit za 5 měsíců. V sedle své osvědčené „Gertrudy“, BMW F800GS, která má najeto 120 tisíc kilometrů, projede Maroko, Mauretánii, Namibii, Tanzanii, Etiopii a další země. 

Motorka dostala nový kabát, prošla důkladným servisem a je připravená čelit písku, blátu i náročným horským cestám – a stejně tak i Honza, který ví, že to nebude zadarmo. 

Plán cesty Honza odhaduje na 42 000 km

Proč právě afrika?

Je to po Asii druhý nejbližší kontinent, kam se dá z Česka dojet po zemi bez složitých přeplaveb oceánů. Jednoduše řečeno, můžeš nasednout v ČR na motorku a dojet do Mongolska, nebo za šest měsíců obkroužit africký kontinent.

Severní část Afriky, včetně Sahary, zná Honza dobře, ale tu "černou Afriku" dosud nepoznal – a touhle expedicí to chce změnit.

Jendoduchost, která osvobozuje

Expedice prověří tvé limity a dostane tě na dřeň tvé osobnosti – těžký terén, deště a nástrahy na cestách vyžadují fyzickou přípravu. Tu Honza podpořil pravidelnými offroad výjezdy a doplnil studiem francouzštiny. Ale na všechno se připravit nedá. 

Na téhle cestě jde o víc než výkon: život se smrskne na tři základní věci – mít kde spát, co jíst a dostatek benzínu k tomu. Taková jednoduchost je osvobozující. A právě to Honzovi dává energii pro návrat do reality, a letos, k padesátinám, si tenhle projekt nadělil jako svůj nejlepší dárek.

cesta za snem

Jsme hrdí, že můžeme Honzu na jeho cestě za snem podpořit. Vybavili jsme ho outdoorovým oblečením, spacákem, karimatkou a dalšími ultralight produkty, které může jednoduše zabalit do motorky. Věříme, že s výbavou zvládne na cestě všechny podmínky. Sleduj jeho dobrodružství společně s námi, na našich sociálních sítích a blogu

každý velký sen začíná malou myšlenkou, kterou máš v rukou právě teď. 

Chceš vyrazit taky? Mrkni na naši nabídku outdoorového vybavení. S našimi produkty překonáš hranice – doslova i ty v sobě. Všechno, co potřebuješ, najdeš u nás.

Výbava na cesty

Sdílet


Čti také
Freeride: Objev absolutní svobodu na svahu

Freeride: Objev absolutní svobodu na svahu

13. 12. 2024 1182x přečteno

Tandlisův ultramaraton v Julských Alpách

Tandlisův ultramaraton v Julských Alpách

02. 10. 2024 2418x přečteno

Líbil se ti tento příspěvek? Pošli ho dál...


38 prodejen v ČR
Doprava zdarma

Při nákupu nad 1 499,- Kč v ČR

ZÁKAZNICKÝ KLUB