Jak vybrat vhodný spací pytel

Tipy

18. 3. 2022 1942x přečteno 3 min

Hannah radí a doporučuje, jak na správný výběr spacáku...

Jak vybrat spacák, aby ti během spánku nabídl ten nejvyšší komfort? Možná se v široké nabídce spacích pytlů už ztrácíš a nevíš, na jaké parametry se při výběru soustředit. Jaká výplň je nejlepší? Je důležitější pohlídat si komfortní, nebo extrémní teplotu? 

Připravili jsme pro tebe několik rad, aby tvé probuzení bylo co nejpříjemnější a tvou jedinou starostí bylo, jak se vrhnout na další dobrodružství.

Rodina stojí před stanem ve spacích pytlech Hannah různých barev a velikostí
Hannah vyrábí spací pytle pro celou rodinu

DOBRÝ SPACÁK JE ZÁRUKA, JAK SE I VENKU VYSPAT DO RŮŽOVA

Ať už jsou tvojí vášní extrémní výšlapy do hor, nebo raději relaxuješ při pohodové dovolené s rodinou v kempu pod stanem, v naší nabídce najdeš ten správný spacák. Máme spacáky všech tvarů a velikostí, speciální dámské střihy nebo kratší varianty pro děti.

U spacáků Hannah se můžeš spolehnout na kvalitu, funkci a pohodlí. Díky tomu tě spaní venku nezaskočí

JAK VYBRAT VHODNÝ SPACÁK PRO SVOJI AKTIVITU

Podívej se na sestřih toho nejdůležitějšího, na co se při výběru spacího pytle zaměřit.

na co se zaměřit při výběru spacího pytle

KDE BUDEš SPACÁK POUŽÍVAT

První, co by se při výběru mělo řešit, je to, kdy a kde budeš ve spacáku spát. Pokud bivakuješ venku hned, jak to počasí jen trochu dovolí, vybírej z třísezónních modelů

Odlehčenější verze na jaro-léto mají nejuniverzálnější využití. A pokud spací pytel vytáhneš jen v létě, kdy je teplo i přes noc, poohlédni se po lehké letní variantě

Promyšlený výběr spacáku tě uchrání před prochladlým tělem a probdělou nocí. Všechny naše produkty pro tebe testujeme buď my sami, nebo ve spolupráci s opravdovými profesionály, kteří jsou venku jako doma. Díky tomu víme, že se na všechny spacáky můžeš spolehnout a užívat si ten krásný pocit, kdy tě uspává čerstvý vzduch a cvrkot noční přírody.

VÝPLŇ SPACÁKU OVLIVŇUJE MNOHO VĚCÍ

Pro spací pytle Hannah používáme syntetické vlákno ve dvou provedeních mikrovlákno Micro-tec a duté vlákno Izotherm. Obě varianty mají svá pro a proti.

SPACÁKY Z MIKROVLÁKNA

Snáze je sbalíš a jsou lehčí, takže je oceníš, když potřebuješ ušetřit místo v krosně nebo na nosiči kola. Vzhledem k použitým technologiím jsou o něco dražší.

SPACÁKY Z dutého vlákna

Duté vlákno je nepatrně těžší a objemnější materiál, který ti ovšem poskytne výbornou izolaci za velmi přijatelné peníze. Hodí se zejména v případech, kdy cestuješ autem nebo zůstáváš delší dobu na jednom místě. 

SPACÁKY Z husího peří

Péřák je ideální parťák do suchých a mrazivých podmínek. Užívej si naplno všechny jeho výhody – nízkou hmotnost, velkou stlačitelnost, tvarovou stálost a dlouhou životnost. Pokud nejsi alergik, určitě zvaž nákup péřového spacáku. Vyšší pořizovací cena se ti v dlouhodobém horizontu vyplatí.

Materiály, ze kterých vyrábíme spacáky Hannah, jsou prověřené a vždy patří mezi to nejlepší, co ti můžeme nabídnout. Náš pečlivý a promyšlený výběr materiálů ti umožňuje soustředit se venku jen na sebe a svoje zážitky.

péřové spacáky Hannah ti dodají patřičný komfort

I SPACÁKY MAJÍ RŮZNÉ VELIKOSTI A STŘIHY

Spací pytle Hannah najdeš ve 3 velikostech XS, S a M. Jedná se o velikost po sbalení, takže vybírej podle svých priorit. Jezdíš-li často na treky a řešíš v batohu každý centimetr místa, vol tu nejmenší variantu. Třeba takový spacák Micro UNI s mikrovláknem Micro-tec Ultra je naším absolutním rekordmanem. Po sbalení váží pouhých 650 g a zaručeně ho nacpeš do jakéhokoliv batohu.

Pokud pro tebe velikost a váha nejsou priorita, mohl by tě zaujmout spací pytel Sherpa 300. Výplň z mikrovlákna Micro tec Premium, nylonový ripstop materiál a limitní teplota –6 °C z něj dělají favorita naší nabídky v dané kategorii.

Pokud chceš vyzkoušet péřák, mrkni na naši novinku - zimní spacák Polar 700. Nejteplejší variantu péřáku oceníš, jestliže se vydáváš za dobrodružstvím i v těch nejnáročnějších klimatických podmínkách během podzimu a zimy. Propracovaná konstrukce komorového plnění ti zaručí komfortní spánek i v teplotách okolo -14 °C. Pro extra ochranu před chladem jsme přidali ještě vnitřní zateplovací límec.

MUMIE, NEBO DEKA?

Znáš mumii a deku? Jedná se o různé střihy spacích pytlů. V nabídce Hannah najdeš 4 různé střihy – anatomický, klasický, rozšířený a dekový.

  • ANATOMICKÝ se směrem k nohám zužuje a celkově hodně přiléhá k tělu. Někomu těsný střih nemusí vyhovovat. Jedná se ovšem o nejlepší variantu z hlediska využití tělesného tepla, protože nemusíš zahřívat zbytečně moc vzduchu okolo sebe.
  • KLASICKÝ, kterému se často přezdívá mumie, je širší než anatomický střih, takže se v něm můžeš trochu roztáhnout, ale jinak stále kopíruje tvar těla.
  • ROZŠÍŘENÝ STŘIH je kompromisní varianta mezi tzv. mumií a dekou. Uvnitř takového spacáku se můžeš klidně otočit a spát na boku.
  • DEKOVÝ SPACÁK, jak napovídá název, se dá naplno rozepnout a vytvoří deku. Je to nejširší a nejkomfortnější střih. Kvůli své robustnosti se ovšem nehodí na cesty, na kterých řešíš, jak se s veškerým vybavením a věcmi vejít do batohu. Ideálně ho využiješ na chatě nebo na dovolené v kempu.
nákres - anatomický střih spacáků Hannah
anatomický střih
nákres - klasický střih spacáků Hannah
klasický střih
nákres - dekový střih spacáků Hannah
dekový střih

3 TEPLOTY, KTERÉ ROZHODNOU O tvém POHODLÍ

Na všech spacácích Hannah se setkáš se 3 údaji, podle kterých zjistíš, do jakých teplot je daný model vhodný.

  • KOMFORT udává nejnižší možnou teplotu, při které se průměrná žena bude cítit pohodlně a příjemně se vyspí.
  • LIMIT je údaj, podle kterého se může řídit průměrný muž.
  • EXTRÉM není hodnota, podle které byste měli vybírat spacák. Jedná se pouze o doplňující informaci, která říká, při jaké nejnižší teplotě nehrozí vážná zdravotní rizika. Noc za takových teplot ovšem rozhodně nebude příjemná.

Nezapomeň na to, že vnímání tepla je velmi individuální a každé tělo funguje jinak. Spací pytel jako takový nehřeje. Je to tvé tělo, které zahřívá vzduch obsažený ve výplni, a proto se klidně i ženy, které nejsou zimomřivé, můžou řídit limitní teplotou určenou pro muže. Každý sám nejlépe ví, jak citliví na teplotu je. Ber v úvahu i to, že třeba po celodenním těžkém treku v dešti, budeš nejspíš pociťovat větší tepelný diskomfort než za normálního počasí a po méně namáhavé fyzické aktivitě.

péřový spacák Hannah Loft 400

DETAILY, KTERÝCH SI U SPACÍHO PYTLE VŠÍMAT

Všechny spacáky Hannah nabízí řadu promyšlených vychytávek, které ti usnadní jejich používání, skladování nebo péči o ně. Stahování tvarované kapuce bez problémů zvládneš ovládat jednou rukou. Vnitřní zateplovací límec s regulací se postará o to, aby ti nebyla zima na ramena a žádné teplo neunikalo. Obousměrný zip krytý légou je praktický nejen proto, že si můžeš v případě potřeby větrat nohy, ale i proto, že léga chrání proti pronikání chladu skrz zip. Spací pytle Hannah mají i další praktickou výbavu, jako je pojistka proti rozepínání zipu, poutka na zavěšení věcí, vnitřní kapsa na doklady nebo praktický kompresní obal.

Jedním z důležitých detailů je pak také u některých modelů možnost zkrátit délku. Čím více prostoru musí tělo zahřívat, tím více musí bojovat se zimou. Takže obzvlášť u dětského modelu TREK JR 200 s výplní z dutého vlákna Izotherm Classic oceníš možnost zkrátit jej ze 165 na 145 cm, aby si děti outdoorová dobrodružství užily na maximum.

děti rozkládají spacáky Hannah

SPRÁVNÁ PÉČE O SPACÁK

Čím lépe se budeš o svůj spacák starat, tím déle ti vydrží. Když spacák balíš, nijak ho neskládej. Stačí, když ho jen nastrkáš do obalu. Nepřerušíš tím vlákna na pravidelných místech, což zvýší jeho životnost. Až se z výletu vrátíš, neuklízej spacák hned do skříně. Vybal ho, zavěs ho za poutka a nech ho rozložený vyvětrat. Poté ho můžeš uložit na suché místo.

Pokud je spací pytel trochu ušpiněný, stačí na odstranění nečistot použít houbičku namočenou do vlažné mýdlové vody. V krajních případech můžeš spacák i vyprat, ovšem časté praní nedoporučujeme, protože zhoršuje izolační vlastnosti. Než spacák vložíš do pračky, zapni všechny zipy, aby se nepoškodily okolní materiály, a vol šetrný program na 30 °C. Spacák per odděleně a po vyprání jej nech uschnout rozložený ve vodorovné poloze.

TESTUJEME V LABORATOŘÍCH

Všechny naše spacáky sami důkladně zkoušíme a zároveň necháváme jejich tepelné vlastnosti testovat i v laboratořích Textilního zkušebního úřadu. 

Certifikát „Ověřeno“, který najdeš u vybraných modelů spacáků, je pro nás uznáním, že vyrábíme produkty nejvyšší možné kvality. Protože jedině skrze inovace a objevování nových technologií a materiálů můžeme všem dobrodruhům světa zpříjemňovat jejich pobyt na rozkvetlých loukách, v šumících lesích nebo údolích majestátních hor.

A HURÁ, USTLAT SI V MECHU A KAPRADÍ

pohodlné spaní kdekoli, to jsou spacáky Hannah

Z nabídky spacích pytlů Hannah si vybere každý. Další informace najdeš na webu hannah.guide, nebo si můžeš nechat poradit v našich prodejnách, kde vám zkušení experti pomohou vybrat ten správný typ spacáku přesně pro tebe. U všech novinek se vždycky ptáme, jak konkrétně ti mají sloužit. Protože jedině funkční a kvalitní věci mají schopnost postrčit tě k těm nejlepším výkonům a užít si přírodu na maximum.

Sdílet


Čti také
Vyraz do hor v nové kolekci podzim/zima 2023

Vyraz do hor v nové kolekci podzim/zima 2023

05. 10. 2023 12334x přečteno

Bundy do větru i deště

Bundy do větru i deště

27. 04. 2022 6332x přečteno

Líbil se ti tento příspěvek? Pošli ho dál...


Kam dále?

Jak vybrat vhodný rodinný stan

11.8.2022 1402x přečteno 3 min

Přečíst

Jak na výběr karimatky

21.3.2022 1405x přečteno 2 min

Přečíst
42 prodejen v ČR
Doprava zdarma

Při nákupu nad 1 499,- Kč v ČR

Stále nemáš účet?

zaregistruj se a využívej naše benefity

  • rady a tipy

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi včetně Googlu pro přenos osobních údajů a personalizaci reklam, aby pro vás byly zajímavé.