close

Hlavní menu

             
Všechnyabcdefghijklmnopqrstuvwxyz#
2,5L

2,5L technologie spočívá v nalaminování membrány na vnější materiál, přičemž membrána je ze spodu potištěna krycí vrstvou, která zaručuje její mechanickou odolnost. Výrobky s totuto technologií jsou velmi lehké a snadno sbalitelné.

AFT (Advanced fabric technology)

Pod označením AFT ( Advanced Fabric Technology ) najdeme skupiny textilních materiálů, které svojí specifickou úpravou zvyšují jejich užitný komfort pro uživatele.

AFT Double weave

AFT Double Weave je jednovrstvý funkční materiál s dvojí technologií tkaní. Vnější strana je odolná vůči oděru, trvale voděodpudivá a dostatečně větru odolná. Vnitřní strana rychle transportuje tělesný pot na povrch, čímž zabezbečuje výbornou prodyšnost.

AFT Quick Dry

AFT Quick dry je označení pro komfortní měkké materiály z funkčního syntetického vlákna, které jsou mechanicky odolné, zároveň však prodyšné a rychleschnoucí. Díky spojení těchto vlastností zaručují maximální uživatelský komfort při každé outdoorové aktivitě.

AFT Stretch

AFT Tech stretch je označení pro funkční syntetické materiály s příměsí elastického vlákna zaručující komfortní pocit všude tam, kde je zapotřebí maximálního rozsahu a volného pohybu. Tkaniny vynikají lehkostí, prodyšností a jsou příjemné na omak.

AFT Tec Shield

Je funkční materiál s větruvzdornou membránou, který zamezuje profouknutí a následnému prochladnutí. Tím zvyšuje tepelný komfort při sportovních aktivitách. Materiál je lehký, vodoodpudivý a zároveň dostatečně prodyšný.

Airlite

Ultra lehký a pevný materiál, který je díky stavbě tkaniny prodyšný a umožňuje odvod tělesné vlhkosti. Oblečení z materiálu Air Lite ocení aktivní sportovci při vytrvalostním běhu, na kole nebo na inlinech.

Anti UV

Materiál disponuje anti UV ochranou s parametry SPF 30+

Climatic Active Stretch

Je strečový materiál laminovaný vysoce funkční neporézní membránou, která má výborné parametry nepromokavosti 15 000 mm H2O a prodyšnosti 15 000 g/m2/24h. Zaručuje optimální ochranu i při nepříznivých klimatických podmínkách. Vhodný por náročnější outdoorové a sportovní aktivity. Membrána se používá v technologii 2L, 2,5L a 3L materiálů.

Climatic Element

Neporézní polyuretanová membrána Climatic Element je vodonepropusná, větruvzdorná a má výbornou hodnotu prodyšnosti. Funkční vlastnosti oblečení s membránou Climatic Element oceníte zejména při lyžování, trekkingu i expediční činnosti.

Climatic Element Lite

Hydrofilní (neporézní) polyuretanová membrána s vysokými parametry prodyšnosti a voděodolnosti. Kombinována s velmi lehkým vrchním materiálem příjemným na omak zaručuje výbornou ochranu proti nepříznivému počasí. Produkty zároveň vynikají lehkostí a dobrou sbalitelností. Vhodné zejména pro vysokohorskou turistiku.

Climatic Extreme

Hydrofilní (neporézní) polyuretanová membrána s vysokými parametry prodyšnosti a voděodolnosti. Kombinována s velmi lehkým vrchním materiálem příjemným na omak zaručuje výbornou ochranu proti nepříznivému počasí. Produkty zároveň vynikají lehkostí a dobrou sbalitelností. Vhodné zejména pro vysokohorskou turistiku.

Cool Plus

Materiál CoolPlus  zajišťuje přirozenou termoregulaci organismu člověka. Díky svým vlastnostem je příjemný na nošení, měkký, pohodlný, snadno se udržuje a rychle schne. Mezi jeho další funkce patří transport tělesné vlhkosti od těla a prodyšnost. Oblečení z materiálu CoolPlus ® je vhodné pro široké spektrum sportovních aktivit.

Cotton

100% bavlna je měkké vlákno vyznačující se jemností a relativní pevností. Mezi další její přednosti patří trvanlivost, odvod poměrné velkého množství vlhkosti a zároveň ochrana proti chladu. Uživateli připadá jemná na omak a je velice příjemná na nošení.  Z tohoto důvodu je 100% bavlna jedním z nejpoužívanějších materiálů při výrobě lehkého sportovního oblečení.

Down

Kachní peří je považováno za jeden z nejlepších izolačních materiálů. Tepelně izolační vlastnosti prachového peří spočívají v jeho členitém povrchu, kde se vzduch akumuluje v dutinkách mezi mikroskopickými paprsky. Do prachového peří se většinou přimíchávají drobná pírka. Nejlépe se hodí do zimních bund a expedičních spacích pytlů, kde jsou kladeny nejvyšší nároky na lehkost, stlačitelnost náplně a zároveň je na minimum omezena možnost jeho zvlhnutí.

Down Goos

Výplň z husího peří je stále nejlepší termo-izolační materiál. Oblíbený je zejména pro nízkou hmotnost, malý transportní objem, recyklovatelnost a vysokou životnost. Kvalitní husí peří s 90% podílem prachové složky je zárukou výborného tepelného komfortu. Obsah prachových částic je měřen jako poměr čistého prachu k malým pírkům (90/10). Čím je peří kvalitnější, tím je nadýchanější a zaujme větší objem. Výrobky s plnivostí 650 cuin patří mezi vysoce kvalitní. Péřové produkty značky Hannah mají výborné izolační vlastnosti. 

Drypeak 1500

Drypeak 1500 je mikroporézní polyuretanový zátěr. Oblečení opatřené tímto zátěrem je vhodné pro volnočasové aktivity v mírných klimatických podmínkách a ve městě. Tato úprava zvyšuje pevnost a odolnost tkaniny.

Drypeak 6 000

Drypeak 6000 je mikroporézní polyurethanový zátěr s vyváženým poměrem prodyšnosti a voděodolnosti. Materiály opatřené tímto zátěrem jsou vhodné pro středně náročné outdoorové aktivity, kde je především důležitá ochrana před sněhem nebo deštěm.

Dural 7001-T6

Tyče stanové konstrukce z Duralu jsou lehké, extrémně pevné a pružné. Bez problémů odolávají podmínkám dlouhodobé expediční zátěže při náročných horolezeckých akcích.

Duratherm Classic

Je kvalitní polyesterové rouno, které vyniká výbornými termoizolačními vlastnostmi. Zaručuje optimální funkčnost a dostatečný tepelný komfort i za vlhka. Výplň je vhodná pro použití u sportovního i volnočasového oblečení. Produkty s touto výplní se čistí a udržují běžným pracím cyklem na nižší teploty.

Duratherm High Loft

Je kvalitní polyesterové rouno se speciální úpravou pro zvýšení objemu. Hlavní výhodou je zachování lehkosti a měkkosti výplně s optimálními termoizolačními vlastnostmi. Je vhodná zejména pro volnočasové oblečení. Produkty s touto výplní se čistí a udržují běžným pracím cyklem na nižší teploty.

Duratherm Pro

Je vysoce kvalitní polyesterové rouno, které má speciálně upravenou tloušťku, a i přesto si zachovává výborné termoizolační vlastnosti. Využívá se jako izolační výplň do technických a sportovních bund, jelikož bezpečně zaručí optimální tepelný komfort a funkčnost, a to i za vlhka. Produkty s touto výplní se čistí a udržují běžným pracím cyklem na nižší teploty.

Durawrap

Durawrap je speciální polyesterová folie, která se aplikuje na jádro laminátové tyčky. Proti běžným laminátovým tyčkám se použitím Durawrapu výrazně prodlužuje jejich životnost a zvyšuje pevnost i pružnost. V případě prasknutí se tyčka z Durawrapu neroztřepí po celé délce, ale pouze v bodě zlomu a lze ji tedy dále používat bez rizika poškození stanu nebo poranění.

Izotherm

Silikonizovaná rychle vysychající 100 % polyesterová dutá vlákna s extra dlouhou schopností izolovat při vysoké vzdušné vlhkosti i v mokru. Silikonizace vláken zajišťuje jejich měkkost, hebkost a tvarovou paměť. Výplň Izotherm DURA  je aplikována v jedné nebo ve dvou vrstvách a vykazuje vynikající termoizolační vlastnosti a vysokou hodnotu loftu. Po rozbalení vlákna díky své rozpínavosti rychle vyplňují prostor komor, jsou nealergická, nezapáchají a lze je prát klasickým způsobem.

Merino Extra Fine

Merino je vlna ze speciálně vyšlechtěných ovcí žijících v chladných oblastech. Na omak je oblečení z tohoto materiálu hedvábně jemné a neškrábe. Struktura vlákna a technologie pletení dokáže i při velmi malé hmotnosti účinně zahřát, neboť utváří více vzduchových kapes. Ty udržují vzduch ohřátý vlastním tělem nositele a tvoří vysoce účinnou izolaci. Merino dokáže neutralizovat pot, stará se o přirozené potlačení zápachu, zabraňuje průniku nečistot a má samočistící efekt. Vlákna pojmou velké procento vlhkosti při zachování suchého a hřejivého povrchu. Mezi jeho nesporné přednosti patří vysoká hodnota izolace, dokonalá prodyšnost, odvod nežádoucí vlhkosti do okolí a ochrana před UV zářením. Oblečení z merino vlny je díky přírodní a obnovitelné složce materiál, který je vhodný i pro alergiky a astmatiky.

Merino/Tencel

Merino a Tencel tvoří perfektní přirozenou kombinaci pro letní použití. Zatímco Merino přináší své přednosti, kterými jsou odvod vlhkosti a zápachu, Tencel dodává vlně pevnost, efektivně přenáší teplo a je pohodlný při kontaktu s pokožkou.Tencel se vyrábí z blahovičníků a z tohoto důvodu jsou produkty ze směsných vláken merino/Tencel plně přírodní a obnovitelné.

Microtec Ultra

Micro-tec je výplň z kvalitního značkového mikrovlákna, které bylo vyvinuto pro použití v extrémních podmínkách s požadavky na nízkou hmotnost a vysokou tepelně izolační schopnost. Je tvořen 100% polyesterovými mikrovlákny, které mají schopnost izolovat i při vysoké vzdušné vlhkosti.

Polarsoft Micro

Materiál Polarsoft Micro je jemná a lehká fleecová pletenina, která se využívá pro různé zateplovací vrstvy oblečení. Materiál je příjemný na omak a produkty z něj vyrobené lze využít pro  sportovní aktivity jako lyžování, bežkařina nebo kondiční běh v chladném počasí.

Polarsoft Thermo

Materiál Polarsoft Thermo je fleecová pletenina s vyčesaným vlasem. Díky vnitřímu složení vlákna má oblečení s tímto materiálem vynikající termizolační vlastnosti, výbornou hřejivost a minimální nasákavost. Výborně se uplatní jako "druhá vrstva" v systému vrstvenného oblečení, lze nosit i jako svrchnní oblečení.

Polarstretch Grid

Speciálně navržená struktura, kdy je na vnitřní straně produktu pomocí kanálků procházejícími tkaninou vytvořena mřížka. Materiál tak efektivně odvádí vlhkost, zvyšuje prodyšnost a teplotní vlastnosti produktu a zároveň snižuje hmotnost. Produkty s materiálem Polastretch Grid jsou vhodné jako střední vrstva, a to i v chladnějších klimatických podmínkách.

Polarstretch/Polarstretch LITE

Materiál Polar Stretch je pevný, poddajný, pružný ve všech směrech, lehký a snadno se udržuje. Díky stavbě tkaniny je oblečení dokonale prodyšné a umožňuje odvod potu i tělesných výparů. Oblečení z materiálu Polar Stretch se používá jako střední nebo lehká vnější vrstva oblečení, neomezuje v pohybu a je ideální pro aktivní sport.

Primaloft

Značkové výplně PrimaLoft jsou, díky svým tepelně izolačním vlastnostem, používány v outdoorových produktech, mezi něž patří např. vrchní ošacení, rukavice, boty, spací pytle. Patentované složení ultra jemných mikrovláken je navrženo tak, aby zachovalo tělo v tepelném komfortu a suchu. Výhodami, které ocení konečný uživatel, jsou pak nízká hmotnost rouna, voděodolnost, prodyšnost, měkkost, snadná údržba a dlouhá životnost.  Produkty s výplní PrimaLoft jsou vhodné i do extrémních podmínek.

Restex 10 000

Mikroporézní polyurethanová membrána s vyváženým poměrem nepromokavosti a prodyšnosti. Produkty s touto membránou jsou tak odolné vůči dešti nebo mokrému sněhu při zachování parametrů prodyšnosti, které oceníte při různých outdoorových aktivitách.

Restex 8 000

Mikroporézní polyurethanová membrána s vyváženým poměrem nepromokavosti a prodyšnosti. Produkty s touto membránou jsou tak odolné vůči dešti nebo mokrému sněhu při zachování parametrů prodyšnosti, které oceníte při různých outdoorových aktivitách.

SEE INSULATION

Termoizolační výplň s minimálně 30% podílem vlákna značky Du Pont Sorona vyrobeného z obnovitelných zdrojů. Při výborné prodyšnosti, zamezuje průchodu chladného vzduchu, čímž uchovává pocit tepla a sucha. Vlákno je měkkné, lehké a snadno tvarovatelné, což přispívá k dobré sbalitelnosti a skladnosti.

Silver +

Materiálová úprava Silver+ díky příměsi chloridu stříbrného eliminuje zápach, zajišťuje antimikrobiální účinky a přispívá k dokonalému vyprání i při nízkých teplotách vody. Silver+  je odolné vůči opakovanému praní a sušení a je tak vhodný zejména pro produkty na aktivní sport.

Softshell

Tkané materiály, které jsou velmi odolné proti poškození, vynikají mechanickou stretchovostí a jsou příjemné na nošení. Obvykle  produkty ze softshelu vznikají laminací třech vrtsev, kde schvrní je tkanina s DWR úpravou, mezivrstva je membrána, na níž je nalaminována spodní vrstva.

Stretch 4W

Čtyřsměrně elastické materiály zaručující vysoký komfort a volnost pohybu. Vhodné pro lyžařské oblečení nejnáročnějších zákazníků.

Supplex

Supplexové vlákno se vzhledově a omakem velmi podobá bavlně, má však všechny vlastnosti syntetického vlákna – nenasákavost, stálobarevnost, zvýšenou odolnost vůči oděru. Vlastnosti Supplexu jsou velmi vhodné pro využití na sportovní a outdoorové oblečení.

Tactel

Speciální upravené vlákno Tactel® od firmy DuPont  a pokročilá technologie tkaní zaručuje lehkost a vysokou prodyšnost vyrobené tkaniny. Takto vytvořené materiály si zachovávají větru odolnost a částečnou vodoodpudivost.

Teflon DWR

Teflon DWR od společnosti DuPont označuje technologii, kdy je svrchní materiál dodatečně upraven tak, aby zajistil ještě větší odpudivost proti tekutinám na bázi vody i oleje. Oblečení s touto impregnací pak nemění vzhled, je na omak stejné, odolává ušpinění, zachovává barvu i prodyšnost materiálu, která není ovlivněna ani po mnoha praních. V důsledku toho tak šetří životní prostředí.

Thermore

Varianta Classic je unikátní svou výrobní technologií, která umožňuje redukci tloušťky při zachování výborných termoizolačních vlastností. 50 % polyesterové výplně se sestává z recyklovaného materiálu. Verze Ecodown nabízí výhody syntetického rouna, tj. nízkou hmotnost, malý objem a možnost praní v pračce. Svou měkkostí, nadýchaností a termoizolačními vlastnostmi plně nahradí peří.

Washed

Označení Washed je používáno u výrobků, kde je vrchní materiál průmyslově upraven tak, aby bylo dosaženo pohodlného pocitu z daného materiálu a unikátního vzhledu.

YKK

Světově proslulá značka, která vyrábí funkční a vysoce kvalitní značkové zipy zaručující pohodu a spolehlivost při dlouhodobém používání. YKK zipy jsou voděodolné, neprofouknou, vydrží vysokou zátěž i v nepříznivé počasí, proto jsou hojně využívány na technickém sportovním oblečení.