close

Hlavní menu

             

Hannah příběh Jak to celé začalo

Kdo jiný by vás mohl lépe seznámit s příběhem vzniku značky Hannah než člověk, který je od počátku součástí jejího vzniku. Zeptali jsme se spolumajitelky a spoluzakladatelky Hany Zachariášové, jak to všechno začalo.

"V osmdesátých letech minulého století jsme byli blázni do lezení a víkendy, které bychom nestrávili ve skalách, jsme si ani nedovedli představit. Lezení, pískovcové věže a kamarádi, to byl náš svět. Spojovala nás láska k přírodě a touha plnit si své lezecké sny."

Hana Zachariášová

Spolumajitelka a spoluzakladatelka značky Hannah

"K tomu jsme ale potřebovali i kvalitní vybavení, které se u nás tenkrát nedalo sehnat. Existovalo jediné řešení, vše potřebné si nějak vyrobit. Já jsem šila pro kamarády péřové spacáky, bundy a taky bonekanky (teplé bundy z materiálu bonekan). Nebyla jsem v té době jediná, která se snažila dohnat vlastní výrobou to, co nebylo tehdy dostupné v socialistických obchodech. V každé lezecké partě byl někdo, kdo něco vyráběl – batohy, lezecké úvazky nebo dokonce i věci na jištění ve skalách. Amatérské začátky měly svůj půvab. Představte si ten strašný nepořádek, který vznikne, když v koupelně začnete cpát peří do vlastnoručně ušitého spacáku. Peří létá všude a uprostřed toho zmatku jste vy. Klečíte ve vaně a snažíte se přesvědčit peří, aby konečně vlezlo tam, kam má. Klidně se smějte. I my se dnes smějeme tomu, jak jsme kdysi začínali.

S kamarády jsme sdíleli úspěchy i neúspěchy a vzájemně se podporovali na cestě za svými sportovními cíli. Byl to dobrý základ k tomu, abychom spolu zkusili pokračovat i v profesním životě.

I když jsme tehdy přesně nevěděli, do čeho se pouštíme, nebo možná právě proto, rozhodli jsme se rychle. V roce 1991 jsme v Plzni založili naši firmu, základ názvu tvořilo moje jméno. Značka HANNAH byla na světě."

předchozídalší

Zakládáme značku Hannah

Šijeme svépomocí z domova, prodáváme první kousky outdoorového vybavení.

1991

Prodáno naše první zboží

Kotva, nejznámnější obchodní dům své doby, poprvé koupila naše zboží.

1992

První vlastní obchod

Otevíráme nejprve v Plzni na Slovanské třídě, pak v Klatovech.

1993

Kapacita vlastní výroby už nestačí

Začínáme spolupracovat i s renomovanými externími dodavateli.

1996

Startujeme vývoz

Startujeme vývoz našeho zboží i za hranice. Prvním zahraničním zákazníkem bylo Slovinsko. Následovalo Maďarsko, Slovensko, Polsko a Ukrajina.

1997

První expediční stany

Do naší kolekce zařazujeme první expediční stan do extrémních podmínek. Ihned se stáváme partnery několika výstupů na himalájské osmitisícovky.

1998

Vyvíjíme Climatic

Ve spolupráci s japonským výrobcem vyvíjíme značkovou membránu Climatic.

2002

Stěhujeme se pod vlastní střechu

Přesouváme se do vlastní, nově postavené, obchodně administrativní budovy v Plzni. Pod jednou střechou je celá firma včetně prodejny.

2003

Používáme technologi řezání laserem

Uvádíme na trh třívrstvou membránovou bundu Marvel. U tohoto modelu jsme poprvé použili technologii řezání laserem a svařování.

2005

Máme nové logo

Přicházíme s novým moderním a dynamičtějším logem. Zároveň systematicky budujeme síť vlastních značkových prodejen.

2007

Vyvážíme do více jak 20 zemí světa

Naše produkty se objevují na evropském, asijském i americkém kontinentu.

2014

Slavíme 25 let

Máme za sebou prvních 25 let od vzniku značky a jedeme dál… Být v pohybu nás baví!

2016

předchozídalší