close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

Daway - Nehas co tě NEPÁLí, příprava

Občasný cestující David, vyráží, tak jako každý rok - už od 2009, pro svoji pravidelnou dávku poznání a dobrodružství. Takto navštívil už 30 zemí, všechny obývané kontinenty světa, ale prozatím se motal většinou kolem rovníku a převážně v teplejších částech planety. Tentokrát to bude jiné. Půjde do tuhého!

Poslední trip bez rodiny

Poslední moje povyražení se uskutečnilo v lednu 2018. Navštívil jsem Izrael, Jordánsko a Egypt. V té době byla přítelkyně těhotná a já věděl, že si dám své rozšmajdané cestovatelské žabky na nějakou dobu uschnout na hřebík a budu se věnovat jen rodině. Jenže...

Asi v květnu, ještě před porodem, přišel kamarád s otázkou: „Nepojedeme do Nepálu?“. Těžko se mi odpovídá NE. Po důkladném zvážení a domácí diskuzi jsem ho tedy zaskočil odpovědí: „Jo, ale až v říjnu 2019 a i s Indií.“

Takže slovo dalo slovo a zbývalo jen počkat 15 měsíců. No a porodit :-)

mapa trasy cesty Davida, Hannah Granťáka


Naplánovaný Nepál

Čas utíkal a utíkal. Rodina, práce, rodina, práce. Jediné co jsem za X měsíců kolem cesty stihnul, bylo přečíst průvodce LP Nepál. V prosinci 2018 jsme neodolali lákavé ceně a pod stromeček jsme si koupili letenku Praha-Frankfurt-Muscat-Dillí a to samé zpět, jen s cílem ve Vídni. Začali jsme plánovat. Během ledna a února jsem měl připravený itinerář i rozpočet.


Tentokrát bez plavek

Jaro jsme zasvětili vybavení a fyzické přípravě. Získali jsme silného partnera a významnou podporu - Hannah Grant. Vybavení a své síly jsme otestovali v květnu na nočním výstupu na Sněžku. Vybavení - super! Naše síly – no, šlo to :-).

Nic nebránilo tomu, abychom poslední měsíce soustředili na trénink, detailní doplánování a vyřízení všech podrobností. Ovšem...

Expedice Nepál


Solo?

Nejdřív mě nemile překvapila parťákova platnost pasu. To bychom ještě vyřešili.
Další rána už ale byla opravdu rána. Nehoda na motorce. To vyřešit nejde.
Plechy půjdou vyklepat, kosti drží, ale 2 měsíce před odletem je to něco co definitivně překazilo původní plán a já zůstávám zatím na cestu sám. Párkrát už jsem podobnej zvrat zažil i vyřešil a tak se tím nenechávám rozházet a dotahuji do konce alternativní verze. Jak to celé dopadne? Uvidíte, uvidíme. Já nehasím, co mě NEPÁLí :-)

David trénuje na Sněžce


Za měsíc na měsíc (s malým "m")

Měsíc před odletem mám zajištěná víza, „velkou letenku“, vnitrostátní letenku KTH – Lukla, jízdenky na vlaky v Indii, několik rezervovaných ubytování, poměrně přesnou představu o trase, pár kontaktů a díky Hannahu i částečně sbaleno. Potřebuji ještě dořešit několik málo věcí, doladit formu a za 30 dní zmizím na 30 dní.

Ale nezmizím tak úplně. Moje kroky bude možné sledovat na instagramu, facebooku a report den po dni se objeví na webu www.daweb.one.


Text a foto: David