close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

DiscoverNow/ Albánie

Albánie. Země sousedící s chorvatským letním hnízďištěm miliónů Čechů. I přes tuto blízkost však budí jen nevelký zájem. Může za to skutečnost, že se země nachází v nešťastném mlhovém oparu, který je složený z nedostatku informací o Albánii, předsudků a nekvalitní infrastruktury. Země tak na své objevení a příjmy z turismu stále čeká, na druhou stranu zůstává uchráněna před negativními následky z toho plynoucí.

Mimo jiné proto je to jeden z posledních ostrovů panenské a divoké přírody v Evropě.

Přírody, kterou máme rádi. Proto do ní DiscoverNow, tentokráte ve složení Michal a Honza, vyrážejí a sebou berou posledními expedicemi osvědčené vybavení Hannah.

V Albánii budeme osm dní, takže to máme s časem našponované jako lyžařské kalhoty v osmdesátých letech. Rychle tedy proběhneme kopce za hlavním městem Tiranou a zamíříme do perly balkánu, národního parku Thethi na severních hranicích Albánie. Místní hory Prokletije jsou tak opuštěné, že zde nepotkáte nikoho známého (ne ani Frantu z Domažlic), maximálně několik dalších horalů. Hodně minimalistické je i pojetí značení turistických tras, Klub českých turistů by zde se svým značením jistě našel uplatnění. Čeho je však v severoalbánských Alpách mnoho, to jsou majestátní vrcholy jako Maja e Jezerces nebo Maja Harapit. Jakmile si je jednou zadáte do internetového vyhledávače, tak nebudete chtít myslet na nic jiného než na cestu do Albánie... Ta naše právě začíná...

Michal Petřík / Discover Now