close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

EAGLES na cestách

Jmenujeme se EAGLES a jsme tříčlenný tým – Markéta (25), Michal (27) a Vítek (18). Protože s Michalem milujeme cestování, rozhodli jsme se projet celou Evropu. Dne 4. dubna 2017 jsme se rozhodli vyrazit v našem Vítkovi (Mercedes Benz Vito), kterého Michal přestavěl úplně od začátku a úplně sám, tak jak mu to přišlo pod ruku.

Naší zahradou je svět


Už jsme projeli Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko, Řecko, Albánii, Montenegro, Chorvatsko a Slovinsko. Momentálně se nacházíme v ČR kvůli reklamaci notebooku a zařizujeme tu další potřebné věci. V úterý 15. 8. 2017 konečně opět vyrazíme na naši cestu. Už se nemůžeme dočkat!

Pár vět o EAGLES


Název vznikl z Michalovi přezdívky, ale o tom se tu nebudeme zdlouhavě rozepisovat. Milujeme cestování, poznávání nových věcí a lidí, trávení času venku, turistiku, kempování a hlavně sami sebe navzájem. Děláme to, co nás baví a milujeme to. I my jsme měli někoho za inspiraci a teď chceme být inspirací my. Chceme všem a hlavně sami sobě dokázat, že to jde, když se chce. Stačí jen odložit výmluvy typu: jsem moc stará, teď se mi to nehodí, nemám moc peněz, neumím jiný jazyk, nemám s kým jet, mám děti a podobně. Pravdou je, že vždy budete mít nějaké výmluvy..., stejně jako jsme měli my. Rozhodli jsme se nehledat důvody, proč to nejde, ale naopak důvody, proč to jde. A ono to fakt jde!

Život na cestách nám otevírá oči a dává nové možnosti.

My si žití v autě a cestování moc užíváme. My totiž nechceme žít tak, jako většina lidí. Nechceme žít tak, jak se nám říká, abychom žili. Nechceme trávit každý den v práci, která nás nebaví. Nechceme splácet hypotéku s přemrštěným úrokem. Nechceme, aby nám společnost udávala směr. Nechceme se spokojit s myšlenkou, že na dovolenou pojedeme jednou či dvakrát ročně. To nám nestačí. Aspoň zatím ne. Chceme si svůj směr najít sami. Dospět k němu. Chceme být pány svého času. Strůjci svého štěstí. Nechceme, aby nám život proklouzl mezi prsty. Nestačí nám jen přežívat. Chceme žít! A chceme žít šťastně a spolu. To jsou důvody, proč náš tým dělá to, co dělá. Cestujeme, protože to milujeme a naplňuje nás to.

A co dál?


První projedeme Rakousko a potom Itálii, Švýcarsko, Francii, Španělsko, Portugalsko, opět Španělsko a Francii a pak trajektem nebo tunelem do Spojeného království, kde plánujeme zakotvit přes zimu a přivydělat si tam na další část cesty. Celou cestu totiž táhneme z našetřených úspor a ty také jednou dojdou. Peníze jsme si našetřili v Anglii, kde jsme deset měsíců žili a pracovali. Zde také vznikl tento plán – koupit auto, které přestavíme a budeme s ním jezdit po světě. Na Anglii dodnes rádi a často vzpomínáme. Těšíme se, že se tam znovu podíváme.
 Na jaro bychom pak rádi vyjeli přes Belgii, Nizozemsko a Německo do severských zemí a pak to vzít přes Estonsko, Litvu a Lotyšsko do Polska a na otočku na Ukrajinu a zase zpět do Čech. Do každé země se těšíme a vždy tam máme spoustu bodů, které chceme navštívit. Body zájmů si plánujeme sami. Hledáme na internetu, čteme blogy a občas si řekneme o doporučení. Hlavně nás zajímá příroda a její krásy. Navíc nás čím dál tím více baví treky a výšlapy. Proto se na ně budeme hodně zaměřovat a budeme chodit, co to půjde. V budoucnu pak plánujeme i dlouhý pěší pochod, ale o tom zas jindy :)

To, co jsme sem sepsali, neberte jako pevný plán. Protože naše plány nikdy nejsou na pevno dané a často se nám mění. My je měníme. Dle našich nálad, vědomí, svědomí, získaných informací, zkušeností i konkrétních situací, které celou naši cestu ovlivňují. Takže určitě nějaké změny v plánu nastanou. Ale i to je součástí celku.

EAGLES střípky


Ranní káva na krásném spotu u řeky, která protéká národním parkem KRKA. Strach při průchodu zasněžené soutěsky v Maďarsku. Beznaděj pocítěná v Rumunsku v souvislosti s toulavými pejsky. Úžas nad krásnými výhledy z vrcholků kopců a hor. Uvolnění v přírodních termálních lázních. Adrenalin při přechodu skalní římsy nad kaňonem Vikos v Řecku. Údiv v solném dolu Salina Turda. Únava po ujetých stovkách kilometrů. Odpolední káva a palačinky s výhledem na jezero a kopce, které ho zakrývají. Chlad z jezírka u vodopádu. Pohodlí, které nám poskytuje Vítek. Láska, která nás zaplavuje, když se vedle sebe probouzíme. Štěstí, když pozorujeme krátký život narozeninové prskavky. Úleva při zasyčení uzávěru vychlazené plechovky. Vděčnost za teplou večeři. Horko spalující naši kůži na pláži v Chorvatsku. Zoufalství při poruše brzd v kopcích. Návrat do historie při procházce v Dubrovníku. Radost z té nejlepší společnosti. Uspokojení chuťových buněk při pojídání podomácku připraveného langoše. Pohoda při popíjení ranní kávy s výhledem na vodopád přímo z naší pojízdné garsonky. Bezradnost při deštivém týdnu na Slovensku. Respekt, když velkým obloukem obcházíme vysvalovaného býka, který nás hypnotizuje pohledem. Moment, kdy nenacházíme slova při pozorování východu slunce nad Bledem. Bezpečí při spánku s otevřeným kufrem. Nadšení před přejezdem hranic do další země. Volnost při kempování na divoko. Pomíjivost momentu. Nesmrtelnost vzpomínek. Obrovská podpora rodiny, přátel a lidí, kteří nás prostřednictvím naší tvorby poznávají. Zamilovanost naší cesty. Síla, když víme, že spolu všechno zvládneme.

EAGLES v bodech

 • nejezdíme do kempů
 • spíme na divoko tam, kde se nám to líbí
 • máme kuchyni, jídelnu, ložnici, obývák, pracovnu, šatnu, koupelnu, a to vše v našem Vítkovi
 • uvaříme si téměř cokoliv
 • žití v autě nás neomezuje
 • nemáme ponorku, alespoň zatím ne
 • nemáme lednici a úplně v klidu to bez ní zvládáme
 • když je hezky pereme prádlo v lavoru v ruce, pračku nepostrádáme

 • nemáme záchod, ale to vážně není problém
 • máme soláry, které nám dávají dostatek šťávy
 • už jsme ujeli cca 12 000 km
 • procestovali jsme 10 zemí
 • píchli jsme dvě pneumatiky a odvařili brzdy, ale vždy jsme nakonec měli štěstí v neštěstí a dobře to dopadlo
 • nejvíce se nám zatím líbilo ve Slovinsku
 • 2kilovou plynovou bombu nám doplnili v Bulharsku a v Albánii, a pak že to nejde
 • nejezdíme po dálnicích a placeným úsekům se vyhýbáme

 • snažíme se co nejméně nechávat Vítka na placených parkovištích
 • překročili jsme plánovaný celkový rozpočet
 • dodržujeme však rozpočet na jídlo (150 Kč, den, 2 os.)
 • pitnou vodu nekupujeme, nabíráme si ji do barelů všude, kde to jde
 • milujeme přírodní termální prameny
 • nakupujeme ve velkých supermarketech, nejraději máme Lidl
 • píšeme články na náš blog, točíme videa na náš youtube kanál, nahráváme fotky na náš instagramový profil a o vše se s ostatními dělíme na naší facebookové stránce
 • sosáme internet z restaurací, barů, obchodů, nákupních center apod.
  - Vítek nám zapadl v Rumunsku, ale vytlačili jsme ho
 • nakrmili jsme spoustu toulavých psů a většinu z nich jsme si chtěli vzít s sebou
 • jsme snad jediní nomádi, kteří nepracují na cestě


Pokud vás naše krátké představené zaujalo, neváhejte nás navštívit na našich sociálních sítích :)

Odkazy na naše sociální sítě:

http://eaglesnacestach.cz/

https://www.facebook.com/Eaglesnacestach/?fref=ts

https://www.instagram.com/eagles_na_cestach/

https://www.youtube.com/channel/UChET2CqWDsUQktoNcA89fhA