close

Hlavní menu

             

Hannah

EPO Survival: 13 hodin dřiny a odříkání

Týdenní sportovní dovolená směstnaná do jediného dne. Tak lze nejjednodušším způsobem popsat Hannah EPO Survival, který už osm let přitahuje sportovní dvojice všech výkonnostních kategorií. V sobotu 25. května ve tři hodiny ráno odstartovaly dvoučlenné týmy do závodu Hannah EPO Survival 2019.

Před sebou měly týmy 13 hodin outdoorového dobrodružství. Téměř 300 závodníků prozkoumávalo krásy Podkrkonošší především na kole a k tomu plnily různorodé outdoorové disciplíny jako letní biatlon, kolečkové brusle, orientační běh, slanění a skalní lezení. 

Hannah EPO Survival 2019

Těsně před cílovou páskou ještě čekala na závodníky speciální závěrečná disciplínaKulišátor“, která spočívala v průchodu dětským dřevěným hřištěm a následným přeplaváním rybníčku.

Hannah EPO Survival 2019

Závod je Mistrovstvím České republiky v přírodním víceboji dvojic a letos se konal již po osmé. Centrum závodu umístili pořadatelé do kempu Svaté Kateřiny v Chotěvicích, ale účastníci se podívali do širokého okolí, třeba i na speciální trailové stezky pro horská kola nedaleko Trutnova.

Hannah EPO Survival 2019

Hannah EPO Survival je sympatický svým bodovým systémem, díky kterému si závod užijí sportovci všech výkonnostních kategorií. Po úvodním běhu si totiž zbylý průběh závodu určují sami účastníci. Všechny kontroly a disciplíny jsou bodované a je jen na závodnících, které navštíví a v jakém pořadí. K vidění tak byly nejen týmy české reprezentace a pravidelní účastníci závodu, ale také úplní nováčci, kteří si přijeli vyzkoušet co vše se dá v daném časovém limitu zvládnout a zažít nové dobrodružství. Pro všechny platil 13hodinový limit a všichni si jej užili dle svých sil a možností.

Zvláštní pozornost si letos zasloužily všechny týmy, které absolvovaly disciplínu orientační běh na mapě Baba – ta díky hustotě vrstevnic a staviteli tratě vstoupila hned v den závodu do jeho nezapomenutelné historie. 

Hannah EPO Survival 2019

Závodníkům k dokončení Hannah EPO Survivalu 2019 gratulujeme a smekáme pomyslný klobouk přede všemi. Absolvovat takový závod znamená prokázat silnou vůli, sportovního ducha a překonat případné nepříjemné pocity z výšek, ranního vstávání či studené vody.

V kategorii mužů a celkovým vítězem je tým BLACK HILL ve složení Jaroslav Krajník a Tomáš Petreček, ve smíšené kategorii Tereza Rudolfová a Pavel Kurz, kteří jeli za EPO BLACK HILL a v kategorii žen nasbíraly nejvíce bodů Dagmar Tučková a Simona Karochová z týmu EPO SPORTICUS Drsné ženy. 

Hannah EPO Survival 2019 vítězové kategorie ženy
Hannah EPO Survival 2019 vítězové kategorie muži
Hannah EPO Survival 2019 vítězové kategorie mix

Byla vyhlášena i kategorie muži 100+, kde se nejvíce prosadila dvojice Hynek Urban a Martin Šebánek z týmu Kompar Xstream.

Hannah EPO Survival 2019 vítězové kategorie 100+

Více o závodě, kompletní výsledky a fotografie najdete na internetových stránkách závodu EPO Survival 2019 či facebooku.


Hannah