close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

Expedice Hi#Hawaii

Expedice byla zásobena Hannah produkty, které budou testovat. Budeme vás průběžně informovat a vy se tak dozvíte, která místa navštívili a jestli naše produkty obstály...

Přesně před dvěma roky jsme při lovení magické polární záře na norských Lofotech odhalili dech beroucí působivost kontrastu moře a z něho se tyčících hor. Lofotské ostrovy jsme si zamilovali a stali se pro nás inspirací pro plánování další cesty.  Když jsme pak na fotkách spatřili pobřeží NaPali Coast na Kaua´i, jednom z Havajských ostrovů, tak náš cíl byl ihned jasný.

Několikaměsíční příprava a o něco delší snění uteklo jako voda a začátkem února odjíždíme prozkoumat tři z Havajských ostrovů. Náš trip je na první pohled jen výletem do tichomořského ráje na jedny z nejhezčích trailů světa. Především je to ale cesta, která bude objevovat. Nic převratného pro lidstvo, ale pro člověka ano. Cesta, která má ukázat, že chcete-li zažít něco většího, autentického, musíte vyrazit za aktivním plánováním, objevováním a poznáním kouzla cestování po vlastní ose.

Náš Havaj tedy nebude havaj, nebude to válení se na pláži, snídaně u bazénu a večerní koktejly v barech. Bude to outdoor v té nejkrásnější a nejčistší podobě. Spaní pod mléčnou dráhou, vysokohorské stezky, lávové útesy, surfování, kajaky. Bude to o tom, co milujeme my i naše vybavení. Budeme proto používat takové, na které se můžeme spolehnout i v těch nejnáročnějších podmínkách a situacích. Vybavení, které nám pomůže v naší touze objevovat, touze být co nejblíže přírodě.  Proto jsme si vybrali Hannah. Abychom byli co nejblíže hvězdné obloze nad sopkou Mauna Kea, budeme spát ve stanech Hannah ve výšce skoro 4000 metrů. Na ostrově Kaua´i  se nachází nejdeštivější místo světa a věříme, že si se náhlé prudké lijáky v dobrém porozumí s našimi voděodpudivými bundami. Trekové hole nám pomohou k jistotě a stabilitě na jedné z nejnebezpečnějších stezek světa, blátivé a kluzké Kalalau Trail. Hlavní oporou nám však na všech cestách bude obuv Keen, která má tichomořské pobřeží a krajinu ve své DNA, pochází totiž z Portlandu v Oregonu. Jsou tedy zrozené jak pro pobyt na skalnatých hřebenech, tak do kajaku probíjejícího se vlnami. Budeme ve spojení s přírodou dvacet čtyři hodin denně a veškeré vybavení bude s námi, proto opět volíme expediční batohy Hannah, které přináší prostor a nikoliv další zátěž navíc.

Pokud jste tedy milovníci nových dobrodružství, těšte se spolu s námi na další nekonečná objevování. Budeme se snažit Vám co nejvěrněji  popsat atmosféru každého dne havajského trekového ráje...

Michal Petřík/ DiscoverNow