close

Hlavní menu

             

Mezinárodní filmový festival

Expediční kamera 2018

Nezkrotná řeka, moudrost indiánů i podzim horolezeckého života na plátně Vašeho kina! Začíná největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přináší do kin nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce.

Rádi bychom vás pozvali na největší cestovatelsko-outdoorovou akci u nás. Na devátý ročník festivalu Expediční kamera.  

  • Termín konání: 21. 2. - 15. 4. 2018
  • Místo konání: 200 českých a slovenských měst

Na letošním programu je 6 pečlivě vybraných filmů, které uspěly na zahraničních festivalech i domácí novinky.

Který film bude Váš letošní favorit?


Film Oddaný Vás na okamžik přenese pod hladinu chladného norského moře, do společnosti
zpívajících kosatek. Co znamená slovo DugOut se vydali zjistit dva mladíci do amazonské džungle.

Odpověď na otázku našli a odvezli si pěknou řádku mozolů, ale i nenahraditelných zážitků. Snímek Oči Boha sleduje kajakářskou expedici do Kyrgyzstánu. Vrhněte se spolu s nimi do peřejí, abyste na konci cesty podívali do posvátných očí.

Tuzemské filmy zastoupí Back to Heights o slackline expedici do Maroka. Jak zvládne přední česká slacklinerka po úrazu návrat do výšek? Poetický lezecký příběh Teória šťastia je setkáním dvou generací, odcházející legenda Vás dojme, vycházející sportovní hvězda inspiruje. 

Další dávku adrenalinu zajistí film Nefritové vody, který je nejen sportovní reportáží z extrémního novozélandského závodu v podání dvou odvážných žen.Na webových stránkách www.expedicnikamera.cz najdete informace o promítání ve Vašem okolí a další detaily k filmům a programu a důležité kontakty. Aktuality najdete také na facebooku.


Jsme rádi, že můžeme být partnery tohoto projektu i letos.
Hannah