close

Hlavní menu

             

Letos je všechno jinak

Festival BLIK BLIK jako Digitální hřiště

Největší plzeňský festival světla a umění má letos zcela jinou podobu. V Autobusové hale DEPO2015 vzniklo interaktivní BLIK BLIK – Digitální hřiště, které se nese v duchu hry světel a zvuků.

Digitání hřiště

Letos na vás čekají zcela nové zážitky díky souboru světelných a multimediálních instalací ve formátu digitálního hřiště. Jedná se zcela unikátní projekt a my jsme rádi, že jsme se mohli stát jeho součástí. 

Hra světla a zvuku

Bývalá Autobusová hala v DEPO2015 se nyní přeměnila na zcela zatemněný multifunkční prostor o celkové rozloze téměř 770 m². 

Poskytuje tak ideální prostředí pro soubor 14 světelných instalací od českých i zahraničních profesionálních umělců. Jde o úplně nový koncept interaktivní výstavy. Tématem celé expozice je hra se světlem a zvukem.

Zážitky vskutku vesmírné

Zkusíte si třeba ovládat skálu či planetu světelným mečem nebo zachránit Laiku zatoulanou v kráterech Měsíce.

Nechte se vtáhnout do instalace, kde se stanete zachránci planety Země. Playground od českých umělců INITI je interaktivní hra, při které klidně i 100 hráčů najednou zachraňuje planetu před útoky z Vesmíru. Míčky létají na obří 12metrovou projekční plochu a jenom díky spolupráci hráčů může být naše planeta zachráněna.

Osloví vás ale i další unikátní díla jako analogová psí bouda s digitálním obranářem uvnitř, laserová prolézačka, hry s UV světlem, světelné malování či světelná hra na piano, nebo ultra velká a zářivá člověčí pocta veleznámé hře – Člověče, nezlob se

Do realizace digitálního hřiště se zapojili domácí i zahraniční profesionálové světelného umění, jako např. INITI Playground, WroART, 3Dsense anebo také z FDU LS ZČU.

Celá expozice bude trvat do 23. 8. 2020, tak si ji určitě nenechte ujít. Více informací o digitálním hřišti a dalších událostech najdete na webu DEPO2015


Krásné zážitky,
Hannah