close

Hlavní menu

             

Přírodní víceboj dvojic

Hannah EPO Survival – 13 hodin plných adrenalinu

Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic se letos konalo již po šesté, tentokráte v Dobronicích u Bechyně. Hannah EPO Survival je pestrý závod nabitý outdoorovými aktivitami s časovým limitem 13 hodin.

Zdá se to jako velice dlouhá doba, ale většina týmů měla co dělat, aby absolvovala alespoň většinu připravených aktivit.

Po úvodním běhu ve tři hodiny ráno si dvojice volily trať a pořadí disciplín již samy. Ti nejrychlejší vyzkoušeli až 14 outdoorových aktivit v širokém okolí. Mimo jiné bechyňskou ferratu, slanění ze Stádleckého mostu a následný výjezd na kolečkových bruslích do Čenkova. V opařanské střelnici se odehrával letní biatlon – střelba z biatlonové pistole s běžeckými trestnými koly. V centru závodu, tedy v Dobronicích, se startoval na orientační běh, jízda v kajaku, kánoi a lanové centrum.  V cíli však závodníci nejvíce hovořili o disciplíně s názvem Kaplička trail – měřené běžecké trati, která začínala brodem Lužnice a prudkým výběhem k dobronické kapličce.

Závodu se zúčastnilo 120 týmů všech výkonnostních kategorií. Díky systému, kde dvojice získávají body za každou navštívenou kontrolu, si závod naplno užijí jak rekreační sportovci, tak závodníci české reprezentace. A právě ti se umístili na stupních nejvyšších: V kategoriích muži zvítězil tým EPO/Blackhill ve složení Pavel Štryncl a Jaroslav Krajník, ve smíšené kategorii Kristýna Skalická a Pavel Kurz, kteří jeli za tým Blackhill/Fenix a v kategorii žen nasbíraly nejvíce bodů Barbora Paseková a Martina Bochenková z týmu Blackhill/Salomon/EPO.

Více o závodě Hannah EPO Survival 2017, kompletní výsledky a fotografie najdete na internetových stránkách závodu www.eposurvival.cz

 

Výsledky:

Muži

Pořadí
Tým
Jméno
Jméno
Body

1

EPO/ BlackHill
Jaroslav Krajník
Pavel Štryncl

4044

2

EPO / Čelovky Lucifer
Petr Pruner
Petr Dvořák

4006

3

Sport nás baví.
Jan Kolín
Matěj Kubina

3960


Mix

Pořadí
Tým
Jméno
Jméno
Body

1

EPO black Fenix
Kristýna Skalická
Pavel Kurz

3886

2

EPO Protivný hnáty
Tereza Hnátková
Tomáš Protiva

3671

3

EPO OutdoorOutsiders
Simona Karochová
Josef Goder

3505

 

Ženy

Pořadí
Tým
Jméno
Jméno
Body

1

BlackHILL/Salomon/EPO
Barbora Paseková
Martina Bochenková

3425

2

Nekecej a šlapej
Eva Zamrzlová
Veronika Horáková

2715

3

EPO fuk
Zuzana Kurzová
Dagmar Tučková

2607