close

Hlavní menu

             

Již osmý ročník

Hannah EPO Survival 2019

13hodinové dobrodružství formou skládanky. Pojďte si vyzkoušet přírodní víceboj dvojic. Běh do vrchu je první a jediná povinná disciplína, zbytek aktivit si vybíráte sami. A strategie je více než důležitá.

Světla tří set čelovek se rozkmitají do tmy v rytmu běhu do vrchu ve 3 hodiny v noci v sobotu 25. května 2019, kdy z kempu Svatá Kateřina (13 km pod Trutnovem) odstartuje Hannah EPO Survival 2019, přírodní víceboj dvojic. Běh do vrchu je první a jediná povinná disciplína, zbytek aktivit 13hodinového závodu si vybírají sami závodníci.

Orientační běh, skalní lezení, kolečkové brusle, letní biatlon, slaňování, trekking, Bolskros, horská kola. Všechny tyto a další aktivity jsou převáděny na body. To znamená, že každý tým volí svoji taktiku i pořadí absolvovaných stanovišť. Závod se tak stává stejně náročným pro sportovce všech úrovní. Pevným základem je turistická mapa se zakreslenými kontrolami. Vše ostatní je na týmech samotných.

Pro vaši představu přikládáme úryvek z reportáže Jana Mrázka, který vloni Hannah EPO Survival absolvoval poprvé a se svou ženou hned obsadili vynikající páté místo: „In-line - stojím na tom poprvé, zkušenost z lyží se hodí a naštěstí je to po rovině (a ty dva mírné sjezdy se buď modlím nebo brousím plot). Trek - na poslední chvíli jdeme nejdřív ťapat a dobře děláme, slunce je ještě nízko a morálka vysoko. Kajak - k první kontrole neskutečně daleko, k další jedeme "slalomovým" kanálem (tam i zpět, asi jako jediní exoti - ale kdo to kdy zažije). Paddleboard - je stabilnější než vypadá a bylo to príma zpestření. Kolo - přesuny na kole celkem asi 60 km, s převlékáním a svačinou moc nespěcháme, až jsou z nás pořadatelé nervózní. cyklokros-biatlon - na technické trati to víc tlačím než jedu a s nula sestřelenými terči (určitě špatná puška) kroužím jak pako - ale beru to jako srandu v sobotu v poledne; Romča je úspěšnější - zvukovou vlnou sklápí jeden terč. Lezení - že to bude debakl, jsem věděl už dopředu. Poté, co Romča kvůli klouzavým botám nevyleze III, já i přes varování instruktorů (tu II nezkoušej, je těžší než III), zkouším II. Po dvou metrech je kolem mě jen hladká stěna a jedna lákavá břízka, které se ale nesmí chytat. Tak hop dolů a na slanění. Při tom se stačí nedívat se dolů a užívat si houpání. Parádní pohodová akce zakončená lehkým večírkem.“


Osmý ročník Hannah EPO Survivalu se posunul zatím nejdále od Prahy. Závodníci prozkoumají Krkonošské podhůří, ale podívají se třeba i do Janských Lázní nebo na oblast pevností u Prkenného dolu u Žacléře.

Hannah EPO Survival si vybudoval renomé pečlivě připraveného závodu s jasným značením, pestrým výběrem disciplín a přátelskou atmosférou. Stal se největším závodem tohoto typu u nás a pyšní se titulem Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic. Přihlaste svou dvojici zjistěte, co všechno stihnete za 13 hodin. Zaregistrujte se co nejdříve, startovní listina s kapacitou 150 míst bývá naplněná. 

 Informace dohledáte na www.eposurvival.cz a www.facebook.com/EPOSurvival nebo na e-mailu info@eposurvival.cz.

Foto: archiv EPO Survival