close

Hlavní menu

             

Přírodní víceboj dvojic startuje v květnu na Hracholuské přehradě

HANNAH EPO SURVIVAL 2020

Třináct hodin v pohybu začne pro 150 dvojic závodu Hannah EPO Survival v sobotu 23. května 2020 ve 3 hodiny ráno u Hracholuské přehrady na Plzeňsku. A hned pěkně zostra, hromadným během za svitu čelovek. Už ladíte formu?

Závod, kde můžete spát nebo jít do hospody

Ale pozor, za pořadí se získávají body. Ostatně jako za vše, co bude následovat. Jen sled disciplín si již závodníci volí sami. A že bude z čeho vybírat.

Horská kola, skalní lezení, letní biatlon, Bolskros, orientační běh, kolečkové brusle, slaňování, trekking. Všechny tyto a další aktivity jsou převáděny na body. To znamená, že každý tým volí svoji taktiku i pořadí absolvovaných stanovišť. Ředitel závodu, Jiří Dvořák, tento neobvyklý systém vysvětluje: „Zavedením bodového systému se závod stává stejně náročným pro sportovce všech úrovní. Disciplíny i kontroly  lze vynechat, a naopak nějaké body získat za čas v cíli před limitem závodu.“ Pevným základem je turistická mapa se zakreslenými kontrolami. Vše ostatní je na týmech samotných. „Vždy se najdou týmy, které jdou během závodu spát nebo se najíst do restaurace, i to je v souladu s pravidly.“, komentuje Dvořák. 

Za osm předchozích ročníků si Hannah EPO Survival vybudoval pověst precizně připraveného závodu s jasnými pravidly, pestrým výběrem disciplín a přátelskou atmosférou. Stal se největší akcí tohoto druhu u nás a pyšní se titulem Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic.

Přihlaste svou dvojici a zjistíte, co všechno stihnete za 13 hodin. Registrace začínají 1. prosince, ale neváhejte, startovní listina s kapacitou 150 míst bývá naplněná. 

Pro informace jděte na www.eposurvival.cz, www.facebook.com/EPOSurvival.