close

Hlavní menu

             

Krkonoše

Hannah obléká Luční boudu

Rozhodli jsme se uzavřít spolupráci s tak významným krkonošským bodem, jakým je nejen Luční bouda, ale zároveň i Labská bouda. Kde jinde lépe využít Hannah produkty než právě tam.

Luční bouda: Místo s historií i budoucností

UPROSTŘED VZÁCNÉ BÍLÉ LOUKY, NA KŘIŽOVATCE NĚKOLIKA STARÝCH KRKONOŠSKÝCH HORSKÝCH STEZEK VE VÝŠCE 1410 METRŮ NAD MOŘEM, STOJÍ JEDNA BOUDA. ŘÍKALI JI WIESENBAUDE, STARÁ ČESKÁ, BÍLÁ A TAKÉ STARÁ RENNEROVA BOUDA. DNES SE JMENUJE LUČNÍ BOUDA A JE TO MÍSTO, KTERÉ ZNÁ SNAD KAŽDÝ, KOHO PŘITAHUJÍ ČESKÉ HORY.

 

V roce 2004 boudu získali noví majitelé a dnes v ní najdete stylovou restauraci, bufet, pivovar PAROHÁČ, přes padesát pokojů a především pomoc v nouzi. Časté zážitky s raněnými či promrzlými výletníky totiž inspirovaly nové majitele k založení Záchranné služby vrcholky hor. Členy záchranné služby jsou lidé pracující nejen na Luční, ale také Labské i dalších boudách a dobrovolníci z okolí. S vybavením pro transport a ošetření raněných, které si členové zakoupili z vlastních prostředků, pomáhají všem návštěvníkům v nouzi.

Máme radost, že Hannah byl mezi těmi, kdo zdejší záchranné službě zdarma poskytl vybavení do začátku. Už během první sezóny pomohly v desítkách případů. Díky umístění techniky a členů spolku přímo v horských boudách jsou vrcholky hor schopny poskytnout pomoc dříve než střediska v údolí. I proto jsou od listopadu 2014 vrcholky hor smluvním partnerem Integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje. Kromě toho zajišťují provoz domény www.vrcholkyhor.cz s aktuálním zpravodajstvím o situaci na hřebenech Krkonoš. Určitě se na jejich stránku podívejte dřív, než do Krkonoš vyrazíte, aby kvůli vám vrcholky hor nemusely vyrážet. Šťastnou cestu!

 

Sledujte aktuální informace o počasí >>> vrcholkyhor.cz

 

Navštivte Luční (lucnibouda.cz) nebo Labskou boudu (labskabouda.cz) a nechte na sebe dýchnout atmosféru Krkonoš.