close

Hlavní menu

             

Známe výsledky závodu

Hannah Pilsen Trail Krkavec

V sobotu 10. 11. 2018 proběhl třetí ročník závodu Hannah Pilsen Trail Krkavec, který je každoročně posledním v seriálu maratonů běhů v přírodě "Hannah Pilsen Trail".

Na trasy 42 km, 18 km, 11,5 km a tratě pro žáky (800 m a 1,6 km) a pro děti 350 m se vydalo rekordních 420 závodníků. Téměř stovka maratonců si vychutnala již tradiční trail přes Chlum, po obou březích řeky Berounky (byli první, kteří si mohli vyzkoušet již téměř dokončený Dolanský most) a kolem Kolomazné pece přes Krkavec. Nový traťový rekord na trati s převýšením 620 m zaběhl favorit závodu Tomáš Eisner, a to 2.55.39 a zlepšil svůj loňský čas o 1,5 minuty. Druhý byl Dimitrije Crnokrak ze Srbska. Třetí skončil orientační běžec z Plzně František Kolovský. Zvláštní pozornost vyvolal Ladislav Burda, který se psem absolvoval trail maraton za 3.04.00. V ženách zvítězila také favoritka Kristýna Junková před českou reprezentantkou v orientačním běhu Barborou Šikovou.

Půlmaratonská trať letos vedla nikoliv jako předchozí ročníky Hannah Pilsen Trailu podél řeky Berounky, což je první kolo maratonu. Půmaratonci tentokrát běželi po trase druhého kola maratonské trati přes Krkavec. Tratě na půlmaratonu se od letošního ročníku částečně na přání závodníků budou po roce střídat. (Lichý rok kolem Berounky, sudý rok na Krkavec). Traťový rekord na Krkavec stanovil atlet Samuel Blake. Sympatický mílař z Austrálie, který studuje v Mnichově, na sebe strhával pozornost již na startu. V podzimním počasí vyrazil v typicky atletickém tílku a trenýrkách. Zaběhl neuvěřitelný čas 1.04.04. V ženách zvítězila nedávno bývalá úspěšná reprezentantka v triatlonu Jindřiška Zemanová, která se 28. října na Hawai stala mistrní světa XTERRA v kategorii nad 35 let. Druhá skončila se ztrátou 1,5 minuty letošní tvář závodu Pilsen Trail Krkavec Julie Soukupová.

V hlavních kategoriích na tratích 11,5 km pod Krkavcem zvítězili Jan Majer v čase 43.18 a Teodora Chvalová za 45.41.  Oba v novém traťovém rekordu.

Pořadatelé měli radost z většího počtu účastníků a rostoucího zájmu o Hannah Pilsen Trail ve výkonnostních kategoriích, které neběží za vítězstvím nad ostatními, ale kvůli vlastnímu zlepšování, kondici a pro zážitky z nádherných běžeckých trailů kolem Plzně.

Závodníci měli možnost vyzkoušet ve stánku Rock Point sportovní obuv Hoka One, Dynafit, Salewa nebo Inov8.

Na akci přijely regionální televize: ZAK, Plzeň TV a portál Plzeň.Cz., na kterých v nejbližších dnech můžete sledovat záznamy ze závodu.

Výsledky ze závodu »

Fotky (další budou stále přibývat) a následně i video od pořadatelů: 

Ti, kteří běhají rádi v průběhu celého roku, jistě uvítají společně výběhy Hannah Pilsen Trailu na Radyni vlastní cestou z OC Olympie. fotky z prvního výběhu 

Termíny závodů v roce 2019

Těšíme se v příštím roce 2019 na Vaši účast na závodech Hannah Pilsen Trail:

27. 4. 2019 -  Hannah Pilsen Trail Radeč

25. 5. 2019  - Hannah Pilsen Trail Letkov

9. 11. 2019 -  Hannah Pilsen Trail Krkavec


použité foto: pilsentrail.cz (Mlátil)