close

Hlavní menu

             

Běžíme pro dobrou věc

Noční běh pro Světlušku 2021 odstartuje na konci prázdnin v Plzni

V Plzni 30. 8. 2021 se uskuteční v prostoru DEPO2015 od 21:00 první závod podzimní štafety Nočních běhů pro Světlušku, které slaví letos 10. narozeniny. Pojďme společně pomoci a přispět...

celý článek

I běhat ve tmě má smysl

Noční běh pro Světlušku 2021 slaví 10. narozeniny

I v roce 2021 jsme hrdým partnerem NOČNÍCH BĚHŮ PRO SVĚTLUŠKU, proto bychom vás rádi pozvali na některý z šesti závodů v našich českých městech, kde budeme s vámi a podpoříme tím společně dobrou věc.

celý článek

Výzvy, na kterou bude Péťa ráda vzpomínat

Stezka českem byl jeden velký poznávací zájezd

Z autobusu jsem vystoupila s nadšením i obavou, že moje cesta právě začíná. Bude to první pořádná zkušenost s nocováním venku a celodenní chůzí. Bude to výzva, tak směle do toho, jde se!

celý článek

Sen, který mi Hannah Grant pomohl splnit

Himaláje s Hannah

Himaláje jsou majestátem celého světa, které není třeba jistě žádnému cestovateli popisovat. Nejvyšší pohoří na zemi s dominantou v podobě Mount Everestu tak i pro mne bylo vždy cílem, který bych jednou rád absolvoval. Ne jako horolezec, ale jako profesionální sportovec ve fitness bych si alespoň splnil sen o pohledu na nejvyšší horu světa.

celý článek

Bára Mudrová na Stezce Českem

500 kilometrů do cíle

Po necelém týdnu zotavování kotníku, se odpočatá vracím zpátky na Stezku Českem. Začínám v Krkonoších, které mám velmi ráda...

celý článek

Bára Mudrová na Stezce Českem

Prvních 500 km v nohách

Začátkem června jsem z Prahy směle vyrazila směr nejvýchodnější bod České republiky. Plná entuziazmu jsem vyskočila z autobusu v Bukovci a nedočkavě spěchala přes první kopce Beskyd až k nejvýchodnějšímu bodu republiky. Moje pouť musí začít přece hezky od začátku...

celý článek

Hannah podporuje projekt

Herečka Bára Mudrová se vydává na Stezku Českem. Jde 1 000 km severní cestou.

Bára je herečka. Spát v noci v lese? Tak to je výzva. Přečtěte si jak se zrodil nápad projít se po severní hranici Česka, co k tomuto rozhodnutí Báru přivedlo a komu se rozhodla svým počinem pomoci.

celý článek

Jak vybrat tu nejvhodnější mikinu

Mikina je praktický kousek oblečení, který unosíte klidně po celý rok. Bez ohledu na roční období, na počasí.

celý článek

Hannah EPO Survival 2021

Závodníci si svou trasu plánovali sami

Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic, Hannah EPO Survival, se odehrálo v sobotu 29. 5. 2021 na Slapské přehradě a v jejím okolí.

celý článek

Recenze

Kalhoty Hannah Varden

Funkční turistické kalhoty jsem prověřil na pobřeží Walesu. Jak splnily mé očekávání? Přečtěte si v recenzi...

celý článek

Hannah Pilsen Trail Letkov

Vytrvalostní závod je úspěšně za námi

V sobotu 29.5. 2021 se uskutečnil u vodní nádrže v Letkově již 7. ročník vytrvalostního běžeckého závodu Hannah Pilsen Trail Letkov.

celý článek

Výběrové řízení na práci snů

Hledá se Hannah

Sportujte, zlepšujte se, posouvejte se, objevujte a berte za to plat.

celý článek

Zodpovědně a bezpečně

Epo Survival 2021

Zodpovědně, ale se vším všudy. Hannah EPO Survival představil nový koro-formát. Přečtěte si, jak to letos bude se závodem pro nejvšestrannější outdoorové sportovce.

celý článek

Hannah

Pilsen Trail v Brdech se vydařil

Krásné počasí přivítalo běžce v sobotu 24. 4. 2021 v Brdech na prvním ročníku Hannah Pilsen Trailu Brdy. Kvůli covid-19 omezením proběhla akce formou individuálního proběhnutí se samoobslužnou časomírou.

celý článek

Hannah radí a doporučuje

Jak vybrat vhodný spací pytel

Jak vybrat spacák, abyste si i ve stanu užili nejlepší komfort? Možná se taky v široké nabídce spacích pytlů už ztrácíte a nevíte, na jaké parametry se při výběru soustředit. Jaká výplň je nejlepší? Je důležitější pohlídat si komfortní, nebo extrémní teplotu? Připravili jsme článek o tom, na co se zaměřit, abyste se při dalším přespávání pod hvězdami ráno probudili svěží a připravení vrhnout se na další dobrodružství.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Vanlife - Kanada

Na podzim jsme se vrátili z našeho dalšího ročního dobrodružství. Z Kanady. Tu jsme díky vízům Working Holiday mohli poznat jak z cestovatelské, tak i z pracovní stránky.

celý článek

Hannah podporuje

Zimní výzva PEAKPOINT

Přidej se do výzvy horolezce Marka Novotného, protože v horách získáš tu správnou energii pro rok 2021.

celý článek

Víte, že

Světluška běhala letos poprvé i virtuálně

Rok 2020 si pro nás přichystal mnoho výzev, nejinak tomu bylo u Nočních běhů pro Světlušku. Motto „Rosteš s každou překážkou, kterou překonáš!” mnohonásobně předčilo svůj význam.

celý článek

Světové filmové ocenění

Hannah Grant slaví vítězství

Střípek zážitků našich Hannah "Granťáků" jsme dali dohromady, sestříhali video a přenesli emoce, které vyjadřují smysl našeho projektu. Že se líbil a získal vítězství je skvělý motor pro naši další práci.

celý článek

Za akční cenu jen v rámci letošního předprodeje

Ještěd nabízí unikátní skipas na 3 roky se spoustou bonusů

Jen do konce listopadu můžete získat unikátní skipas. Unikátní je v tom, že platí na tři roky a je mnohem více, než jen "obyčejným" skipasem.

celý článek

Granťáci "dnes letím" s námi sdílejí zážitky

Tučňáci a jiné zvířectvo Patagonie

Patrik a Hanka, kteří loni procestovali národní parky Jižní Ameriky nám poslali trochu jiné zážitky. Naprosto je uhranulo tamní zvířectvo, zejména tučňáci. Přečtěte si, jak vnímají pohled na zvířecí svět Patagonie svýma očima...

celý článek

Vaše zdraví je pro nás přednější

Noční běhy pro Světlušku budou! Virtuálně

Motto letošních Nočních běhů pro Světlušku, “Rosteš s každou překážkou, kterou překonáš!”, dalece předčilo svůj význam.

celý článek

Hannah Grant pomáhá plnit sny

GR 10 - Pyreneje zdolány!

Říká si Gabi a stejně jako hodně lidí má ráda výzvy. Úspěchů už dosáhla jako profesionální zpěvačka skupiny ABBA World Revival i na vysokoškolském poli k cestě pro diplom. Pak si ale připravila výzvu úplně jinou. Pěknou pořádnou hikerskou. Přečtěte si jak Gabi zdolávala přechod Pyrenejí po trase G10. Mimochodem, úplně sama...

celý článek

Věříme, že závod bude.

Hannah Pilsen Trail Krkavec

Zveme všechny příznivce běhu na Hannah Pilsen Trail Krkavec, který se koná v sobotu 14. listopadu v autokempu Bolevák v Plzni.

celý článek

Letos je všechno jinak

Festival BLIK BLIK jako Digitální hřiště

Největší plzeňský festival světla a umění má letos zcela jinou podobu. V Autobusové hale DEPO2015 vzniklo interaktivní BLIK BLIK – Digitální hřiště, které se nese v duchu hry světel a zvuků.

celý článek

Červen 2020

Výjezd do pralesů na Slovensku

Koronavirusová krize vrcholí, a v téže době vrcholí i přípravy na výzkum, při kterém se budou, tak jako každý rok, sbírat data pro výzkum dynamiky a disturbančních režimů v posledních fragmentech pralesů v Evropě.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Má vlast: 8. etapa, CHKO Labské pískovce

Po tři čtvrtě roce se vracíme na hranice! Do oblasti, na kterou jsme se už dlouho těšili - na závěr Krušných hor a CHKO Labské pískovce. Šedesát kilometrů touto parádní krajinou je na víkendovou etapu tak akorát.

celý článek

Hannah Pilsen Trail Letkov

Jak vypadal Letkovský závod očima účastníků?

Do poslední chvíle nebylo známé, jak bude závod uspořádán a pořadatelé museli neustále měnit a upravovat formát závodu podle nařízení vlády. Nakonec vše dobře dopadlo a o dobrou atmosféru nebyla nouze. Jak tento první "povirový" závod hodnotí sami účastníci?

celý článek

První povirový závod

Hannah Pilsen Trail "Letkovská čtyřícítka" je za námi

V sobotu 30.5. 2020 se běžel v Letkově již šestý ročník závodu na delších tratích v přírodě pod názvem Hannah Pilsen Trail – Letkovská čtyřicítka. Pořadatelé jednoho z nejkrásnějších běhů nedaleko Plzně přitom až do poslední chvíle museli čekat na to, v jakém formátu závod uspořádají.

celý článek

Skvělá zpráva

Hannah Pilsen Trail se běží!

V sobotu 30. května se potkáme na startu v Letkově. Šestý roční běhů Hannah Pilsen Trail se koná! Skvělá zpráva pro vás, co jste nepřestali běhat a pilovali fyzičku jak to šlo. Přijďte si tedy poměřit své běžecké síly.

celý článek

Hannah radí a doporučuje

Jak vybrat vhodný rodinný stan

Chcete vyrazit s dětmi poznávat krásy naší vlasti a chtěli byste jim krom pohybu v přírodě přidat také dávku toho dětského dobrodružství? Vyrazte pod stan. Večerní kempování za svitu baterky je určitě nadchne. Poradíme vám, jak vybrat vhodný stan pro vaši potřebu a na co se při výběru zaměřit.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Dnes Letím - Národní Park Torres del Paine

Patrik a Hana loni podnikli společnou cestu po Jižní Americe. Mají pro vás skvělý tip na návštěvu Národního parku Torres del Paine. Přečtěte si co tam na vás čeká za krásy, ať víte, kam po koronavirové době vyrazit na cesty.

celý článek

Hannah radí a doporučuje

Jak na výběr karimatky

Karimatka obecně slouží nejen pro lepší komfort a kvalitnější spánek, ale hlavně jako ochrana před vlhkem a chladem od země. Určitě není dobré výběr karimatky podceňovat. Poradíme vám, na co si dávat pozor a jak vybrat karimatku, abyste byli dobře ochráněni před vlhkem a chladem.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Eagles na cestách - Freecamping

V dnešní moderní době můžete cestovat všelijak. Letadlem, autem, autobusem, vlakem, lodí, tuk-tukem, na kole, na koloběžce, na koni či pěšky. Můžete dokonce najít ještě něco originálnějšího. Spát můžete v hotelích, penzionech, pronajatých pokojích, v autě, pod stanem, pod širákem, v houpací síti atd. Dokonce si s někým můžete vyměnit dům a nebo ho někomu zase jen pohlídat, když bude pryč. Je jen na každém z vás, jaký způsob cestování si vyberete. Naším snem byl freecamping.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Vanlife - přestavba dodávky na kempování

Pořídit dodávku, přizpůsobit ji ke kempování a procestovat s ní Evropu. To byl ze začátku jen sen, který se zrodil na Novém Zélandu, kde jsme strávili rok díky vízum Working Holiday. Bydlením převážně jen v autě. Netušili jsme, že po návratu domů si tento sen splníme tak rychle. Jaké byly naše vanlife začátky, co nás vedlo ke koupi dodávky v Čechách a jak jsme se poprali s přestavbou?

celý článek

So far so good ANEB Lékařky za hranicemi

Bolívie - země, která toho může hodně nabídnout

Po prvním seznámení s Bolívií na solné pláni Salar de Uyuni jsme se těšily, co nám tato země dále ukáže.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Eagles na cestách - Green Island u Taiwanu

Tak tenhle zelený ostrov, který také nese místní název LUDAO zůstane navždy v našich srdcích. Myslím, že po dočtení celého tohoto článku, pochopíte proč.

celý článek

So far so good ANEB Lékařky za hranicemi

Nikdo není dokonalý, a i cestovat se musí umět

Hannah Grant podporuje Irču a Kláru na jejich cestě po jižní Americe a jihovýchodní Asii. Teď jsou holky v Chile a kromě ochutnávání nepitné vody nebo stopování, mají za sebou např. i úžeh. O zážitky není nouze. Přečtěte si, co všechno je potkalo během prvního týdne putování...

celý článek

Nová spolupráce s autosalonem Dajbych

Hannah jezdí Land Roverem

Na všechny naše outdoorové akce nyní vyrážíme v novém Land Roveru. Poznáte nás už z dálky.

celý článek

Hannah Grant podporuje

So far so good ANEB Lékařky za hranicemi

Celé to začalo pozdě v noci v Českých Budějovicích, kdy jsme donekonečna vymýšlely, co by bylo lepší, než se učit na státnice. Cesta kolem světa zněla jako celkem dobrý nápad. Vzdálený, nemožný, neuskutečnitelný. Jenže, to neznáte Irču...

celý článek

Registrace jsou spuštěny

Noční běh pro Světlušku 2020

I v roce 2020 podporujeme úžasný projekt, kterým je "Světluška". Jedná se o noční běhy a výtěžek z akce jde pro dobrou věc. A letos na vás čekají novinky.

celý článek

Navštivte unikátní výstavu v pivovarských sklepích

Ledový svět v plzeňském Prazdroji

Přijďte na "cestu kolem světa" do pivovarských sklepů. Unikátní výstava trvá pouze do konce ledna 2020.

celý článek

Přírodní víceboj dvojic startuje v květnu na Hracholuské přehradě

HANNAH EPO SURVIVAL 2020

Třináct hodin v pohybu začne pro 150 dvojic závodu Hannah EPO Survival v sobotu 23. května 2020 ve 3 hodiny ráno u Hracholuské přehrady na Plzeňsku. A hned pěkně zostra, hromadným během za svitu čelovek. Už ladíte formu?

celý článek

Jsme stále stejní srdcaři, jako v roce 1991

Nakoukněte pod pokličku Hannahu

Na Festivalu Obzory se rozhovořil o značce náš brand manažer Honza Štika. A prozradil informace nejen o značce, ale i o projektu Hannah Grant, zimní kolekci a další zajímavosti.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Daway - Nehas co tě NEPÁLí, cesta k cíli

Cestu z ČR do Dillí, přes severní Indii a jižní Nepál až do Kathmándú jsem si užil jen sám se sebou. A teď, společně s přáteli nás čeká to hlavní - cesta do základního tábora Mt. Everest.

celý článek

Hannah Grant podporuje "Dnes Letím"

Perito Moreno - nejkrásnější ledovec Patagonie

Ledovec, který je třetím největším rezervoárem pitné vody na světě, se nazývá Perito Moreno, nachází se u městěčka El Calafate a je pojmenován po svém objeviteli Franciscu Morenovi. A tak při pohledu na něj jsme si připadli maličcí a bezvýznamní. Když jsme si o něm četli, netušili jsme, na co se máme připravit.

celý článek

4. ročník běhů v přírodě je za námi

Krkavec uzavřel seriál závodů Hannah Pilsen Trail 2019

Ani podzimní, zprvu lehce deštivé a sychravé počasí neodradilo téměř 400 příznivců běhu v přírodě od startu na jednom z nejoblíbenějších trailů nedaleko Plzně - Hannah Pilsen Trailu Krkavec.

celý článek

Hannah Pilsen Trail Krkavec

Jdeme do finále

Poslední ze závodů seriálu běhů v přírodě míří na Krkavec. Už jste přihlášení?

celý článek

Cestovatelsko-outdoorový festival

OBZORY 2019

Jako hlavní partner největšího cestovatelsko-outdoorového Festivalu v ČR bychom vás rádi pozvali na víkend plný cestování, hor a sportů v přírodě. Čeká na vás na 80 přednášek, workshopů i filmů.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Daway - Nehas co tě NEPÁLí, cesta ke startu

Už z přípravy na tuhle expedici je patrné, že dobrodružství mám rád a ono si mě nakonec stejně hledá samo. To, že jsem ještě měsíc před odletem nevěděl, jestli pojedu sám nebo s někým a neznal jsem definitivní verzi návratu, se nakonec vyřešilo náhodou a dobrým kompromisem.

celý článek

Hannah Grant podporuje

OTHER WAY AROUND: Jsme v cíli

Mokro v botách, mokro ve stanu, liják celý den, silný vítr a kousající mouchy. Přesně to jsme si myslely, že nás asi tak při nejhorším může čekat. A že tomu tak vůbec nebylo, nás velmi mile překvapilo.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Dnes Letím - Argentina

Po dechberoucích zážitcích v malé vesničce Puerto Rio Tranquilo a našich prvních krůčcích na ledovci jsme se rozhodli překročit na chvíli hranice s vydat se do Argentiny.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Radek a Dája na cestách - Na Islandu

Jako by to bylo včera, co jsme vyplouvali trajektem z Dánska na sever. A ono už je to skoro rok, co jsme tady na Islandu. I když máme práce víc než dost, včetně víkendů, čas na pořádné výlety se naštěstí vždycky najde.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Má vlast: 7. etapa, Krušné hory

Obcházení hranic nám jde pomalu, ale jistě. Postupně zjišťujeme, že je někdy o mnoho lehčí vyhradit si pár týdnů a přejít nějaký delší trek než hledat mezery a dojíždět na hranice během klasických povinností všedních dnů. Ale v létě se nám povedlo vyrazit na přechod Krušných hor, na které jsme si vyhradili celý týden.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Má vlast: 6. etapa - Ašský výběžek

Už dlouho jsme se v hranicích neposunuli. Však znáte to všemi nenáviděné heslo… Nejdřív práce a pak zábava. Ale další heslo „Co můžeš udělat dnes, do zítra ti neuteče.“ nám nakonec pomohlo se od těch povinností utrhnout a posunout se zase o kousek dál v poznávání Naší vlasti.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Daway - Nehas co tě NEPÁLí, příprava

Občasný cestující David, vyráží, tak jako každý rok - už od 2009, pro svoji pravidelnou dávku poznání a dobrodružství. Takto navštívil už 30 zemí, všechny obývané kontinenty světa, ale prozatím se motal většinou kolem rovníku a převážně v teplejších částech planety. Tentokrát to bude jiné. Půjde do tuhého!

celý článek

Hannah Grant podporuje

OTHER WAY AROUND: Míříme na Benbeculu a North Uist

Po ostrovech Barra, Eriskay a South Uist jsme se přesunuly na Benbeculu a North Uist. A je to docela změna.

celý článek

Hannah Grant podporuje

GR 10 – Přechod Pyrenejí od Atlantiku ke Středozemnímu moři

Jmenuji se Gabi a stejně jako hodně lidí mám ráda výzvy. Jako profesionální zpěvačka skupiny ABBA World Revival už dnes nemám problém zpívat před stovkami lidí a jako čerstvá inženýrka z Vysoké školy ekonomické se už nezaleknu ani zkoušek nebo různých stáží v zahraničí. Ale co se takhle otestovat pořádnou hikerskou výzvou?

celý článek

Hannah Grant podporuje

OTHER WAY AROUND: Začínáme na ostrově Barra cestou "na těžko"

Vnější Hebridy, uskupení ostrovů západně od Skotska, nevyzpytatelné počasí, úchvatná a dost divoká krajina, ale také obrovské množství mokřad a rašelinišť. To je to, co nás sem letos zlákalo.

celý článek

Hannah Grant podporuje

15 dní na kole: přes Čechy, Německo a Benelux až k Eiffelovce

Po prvních 9 dnech, které nás nasměrovali do Amsterdamu, jsme měli před sebou už jen poslední cíl, a to dojet do hlavního města Francie – Paříže. Na posledních 6 dní trasy, které nás limitovaly předem objednaným autobusem domů, zbývalo posledních cca 600 kilometrů.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Ze severu Čech do Amsterdamu aneb jak jsme trávili posledních 9 dní

V pondělí odpoledne jsme ve tří členném složení (pod pracovním názvem "Jak zemřít 1500 km od domova) vyrazili na naši cyklo výpravu z Jablonce nad Nisou do Paříže. Už ze začátku přicházelo do hry spoustu bizarních faktorů.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Other way around: Po ostrovech větru a deště - plánujeme

Dvě sestry, které se rozhodly utéct před hektickým životem někam daleko. Jako svou výzvu si předsevzaly, prozkoumat odlehlé ostrovy Skotska – Vnější Hebridy.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Jak zemřít 1500 km od domova

Tři kamarádi, kteří na kole vyrazí z domu do Paříže. S sebou si berou opravdu jen nejdůležitější věci nutné pro přežití, protože cesta bude dlouhá. Nejméně 1 500 km. Kdo jsme a proč to vlastně děláme?

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Má vlast: 4 - 5. etapa, Český les

Český les, pro většinu z nás téměř neznámá oblast, klidná a tichá, a vlastně tedy i s minimem návštěvníků. Charakterem trošku připomíná Šumavu, čemuž se vzhledem k jejich podobné minulosti není moc co divit - pohraniční oblasti sloužící jako vojenský prostor, a tedy uzavřené hraniční pásmo.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Dnes Letím - Mramorové jeskyně: skvost severní Patagonie

Hlásíme se z maličké vesničky, přesněji Puerto Rio Tranquilo. Naše další zastávka na cestě po Carretera Austral. V okolí této vesnice je neuvěřitelně mnoho dobrodružství. Proto jsme tam strávili pár dní, abychom viděli okolní krásy.

celý článek

Hannah

EPO Survival: 13 hodin dřiny a odříkání

Týdenní sportovní dovolená směstnaná do jediného dne. Tak lze nejjednodušším způsobem popsat Hannah EPO Survival, který už osm let přitahuje sportovní dvojice všech výkonnostních kategorií. V sobotu 25. května ve tři hodiny ráno odstartovaly dvoučlenné týmy do závodu Hannah EPO Survival 2019.

celý článek

Hannah Pilsen Trail 2019

V Letkově padl nový rekord na trati

Na pátém ročníku oblíbeného závodu Letkovská čtyřicítka, který je součástí seriálu Hannah Pilsen Trail, se sešla 25. 5. 2019 dvoustovka vytrvalců.

celý článek

I běhat ve tmě má smysl

Světluščí běžci opět trhali rekordy

Z nočních běhů putují na zrakově postižené více než tři miliony. Na startovní čáru se postavilo neuvěřitelných 9,2 tisíc běžců.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Evropská amazonka - 1. díl

Balím na trek, který vím, že mě bude stát hodně sil a potu, ale přesto se už strašně těším. Prvního května vyrážím na 2881 km dlouhý trek, okolo Evropské Amazonky. Proč právě tam?

celý článek

Hannah Pilsen Trail 2019

Na Radči běželo přes 150 běžců

V sobotu 27. dubna 2019 se vydalo přes 150 běžců na tratě 5. ročníku závodu Hannah Pilsen Trail Radeč s centrem v kempu Veselý Habr u Volduch. Závodníci, kteří přijeli, se nenechali rozhodit nepříznivou předpovědí počasí a odměnou jim byly jak ideální běžecké podmínky, tak pořadateli skvěle připravené tratě.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Dnes Letím - Patagonie

Po našem posledním treku jsme byli nabití entuziasmem a nadšeni z našeho nového vybavení. Konečně jsme vstoupili branou do Patagonie a začaly se nám odkrývat její krásy!

celý článek

Noční běh pro Světlušku

Brno trhalo rekordy

1885 běžců se srdcem na správném místě rozzářilo minulý týden 17. 4. nejen brněnský park Lužánky, ale i životy nevidomých na charitativním Nočním běhu pro Světlušku spolu s ČSOB Na Zdraví.

celý článek

I běhat ve tmě má smysl

Světlušky rozzářily Plzeň

Ve čtvrtek 28. března 2019 rozzářilo Plzeň na pět stovek světlušek během charitativního běhu.

celý článek

Již osmý ročník

Hannah EPO Survival 2019

13hodinové dobrodružství formou skládanky. Pojďte si vyzkoušet přírodní víceboj dvojic. Běh do vrchu je první a jediná povinná disciplína, zbytek aktivit si vybíráte sami. A strategie je více než důležitá.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Dnes letím - Chile 3. díl

Puerto Varas nebo-li MĚSTO RŮŽÍ se nachází v Los Lagos regionu. Tedy v regionu jezer a řek. Město je obklopeno jezerem – druhým největším v Chile – Llanquihue a vulkánem - jedním z nejznámějších - Osorno, které se pyšní svými 2.652m.n.m. Hanka a Patrik nám napsali další dojmy a zážitky ze své vysněné země a jaké slasti i strasti prožívali během svého prvního 4denního treku.

celý článek

5. ročník

Hannah Pilsen Trail

Běžecká sezona je za dveřmi a s ní i pátý ročník Hannah Pilsen Trail, oblíbeného seriálu běhů v přírodě v okolí Plzně. Taky už se těšíte na jarní běhání? My ano!

celý článek

I běhat ve tmě má smysl

Noční běh pro Světlušku 2019

Opět jsme hrdým partnerem NOČNÍCH BĚHŮ PRO SVĚTLUŠKU, a proto bychom vás rádi pozvali na některý z pěti závodů v českých městech. Budeme tam s vámi!

celý článek

Hannah Grant podporuje

Radek a Dája na cestách - Strastiplná cesta na Island

Radek a Dája. Mladá dvojice, která si vzala za své, že než chodit od pondělí do pátku do práce a mít v roce vyhrazený čas na jednu zimní a jednu letní dovolenou, že raději spojí práci s cestováním. A tak vyrazili pracovně na Island. Že cesta nebyla procházkou růžovým sadem a další zajímavosti nám napsali ve svém článku...

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Má vlast - 3. etapa

Znáte to, jak se říká, že třetí den na horách bývá kritický? Vypadá to, že tohle pravidlo se vztahuje i na naší třetí etapu. Tu jsme museli přesunout dokonce dvakrát. Poprvé to bylo, když jsme mezi svátky místo turistiky marodili, a podruhé, když jsme se odvážili vyrazit na Šumavu jen s běžkami, ale vzhledem k nové nadílce sněhu, běžky nebyly zrovna to pravé, a tak jsme se (po pás zapadnutí ve sněhu) rozhodli, že tohle není to, co u hranic hledáme.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Dnes letím - Chile 2. díl

Hlásíme se z krásně slunečného Pichilemu! Konečně jsme se posunuli o krok dál. Začátek v Santiagu nebyl vůbec jednoduchý a trochu nám zhatil plány. Chtěli jsme vyrazit o něco dříve ze Santiaga směr jih. Ale tady to chodí jinak, a tak jsme se museli adoptovat a toto zdržení akceptovat.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Dnes letím - Chile 1. díl

Jsme dva blázni, které již nebaví stereotyp a rozhodli jsme se zvednout kotvy a zažít něco mimořádného!

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Má vlast - 2. etapa

Na zbytek Šumavy jsme volili cestu jinou než klasicky turistickou. Dozvěděli jsme se, že podél česko-německé hranice vede stezka, která ji kopíruje a tomu se jen těžko odolávalo. A tak jsme se vydali prozkoumat neznámé kousky Šumavy!

celý článek

Hannah Grant podporuje

Radek a Dája na cestách

Fotíme, natáčíme, blogujeme, CESTUJEME! Spolu, sami dva, už celý 4 roky. Jak a kdy jsme začali? Radek a Dája sepsali, jak se sbalili a jednoduše vyrazili na cestu.

celý článek

Darujte zážitek

Hannah EPO Survival jako dárek?

A proč ne? Zážitky jsou stále v kurzu. Zvláště v dnešní době, kdy materiálních věcí má každý dost. Zkuste tedy změnu a naježte svým blízkým syrový zážitek v podobě účasti na Hannah EPO Survivalu 2019 a věřte, že si ho budou pamatovat. Můžete tím udělat radost zároveň i sobě - závodí se totiž ve dvojicích. Prověříte a utužíte svůj vztah, přátelství či rodinná pouta.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Závody na MS Hawaii

Jindřiška Zemanová vyrazila na MS v triatlonu na Hawaii. Jaké nástrahy na ni na druhé polovině světa čekaly a jak se vypořádala se zahraniční konkurencí? Shrnula nám své dojmy.

celý článek

5. ročník

Festival Obzory slavil úspěch

Další ročník festivalu Obzory je za námi. A opět proběhl na výbornou. Co jste mohli vidět a slyšet?

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Má vlast - 1.etapa

Tak jsme se vydali vstříc podzimu a začátek naší trasy zvolili téměř na nejvýchodnějším cípu Národního Parku Šumava, v Novém údolí!

celý článek

Zveme vás na

Festival Obzory 2018

10. - 11. listopadu 2018 se bude konat v pražské FFUK cestovatelsko-outdoorový festival Obzory. Víkend plný zajímavých přednášek, filmů i exotického jídla.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Startujeme projekt "Má vlast"

Chtěli bychom projít tou naší krásnou českou krajinou ve všech ročních obdobích. Kolem celé České republiky, což je 1 800 km.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Přechod Alp - v cíli

Sylva a Matěj, kteří jsou nadšení cestovatelé a nedávno přibyli do našeho Hannah Grantu, se rozhodli projít trasu GR 5, která vede od Ženevského jezera až do Nice. Jak si poradili s náročnou procházkou, která měří sice "jen" 640 km, ale celkové převýšení bude každý den okolo 1600 výškových metrů?

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cestuj s námi! Přechod Alp

Hannah Grant má nové členy! Do našeho Grantího týmu přibyla Sylva a Matěj, kteří jsou nadšení cestovatelé a v nohách už mají spousty stovek kilometrů i výškových metrů. Tentokrát ta jejich "procházka" povede Alpami, trasou GR 5, od Ženevského jezera až do Nice. Chcete vědět více? Napsali nám o sobě...

celý článek

Hannah Grant podporuje

Discover Now - Všude dobře, na severozápadě nejlíp

Michal z Discover Now je opět na cestách. Jeho partě se tentokrát stal cílem Pacific Northwest. Je to region na západě Severní Ameriky, do kterého jsou nejčastěji zahrnovány americké státy Washington, Oregon a kanadská provincie Britská Kolumbie. A my jsme v tomto kraji úžasné přírody a úžasných lidí strávili uplynulý květen.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cesta kolem "půlsvěta" - Mongolsko

Mongolsko nás párkrát nechalo naprosto ohromené a beze slov. Naštěstí jsme v místní knihovně našli poslední zastrčenou kopii mongolsko-českého slovníku a nějaká ta slova se nám podařilo najít, takže můžeme našim čtenářům přinést poslední novinky z mongolského života.

celý článek

Hannah Pilsen Trail

Letkovská čtyřicítka je za námi

Jan Juráš a Štěpánka Herradová ovládli Letkovskou čtyřicítku, druhý závod seriálu Hannah Pilsen Trailu.

celý článek

Hannah

Epo Survival 2018 je za námi

Ve 3 hodiny ráno se na start postavilo 144 týmů. Po úvodním běhu si už týmy volily další trasu samy. Letošní disciplíny nabízely: Kros, MTBSO, Trek, Orientační běh, MTBO, In-line brusle, Kánoe, Lanové centrum, Paddleboard, Bolskros, Lezení, Slanění, Cyklokros biatlon, Speciální pivovarská disciplína... Jaké jsou výsledky?

celý článek

Hannah Grant podporuje

Novým Zélandem od jihu na sever - pěšky (IV. DÍL) - v cíli

Sedím na trávě s krásným výhledem na moře a vzpomínám, co se mi přihodilo v poslední době. Jak asi víte, tak toto je 4. díl povídání o putování po Novém Zélandu, který jsem se rozhodl projít pěšky. Je to také povídání o tom, jak jsem to nakonec dokázal.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Na skok na Island

Michal z Discover now odjel v nedělí 6. 5. 2018 do Kanady. Před tím si ale zaskočil s parťačkou na ,,aklimatizační“ výlet na Island. Nenechte si ujít střípky zajímavých postřehů a doporučení.

celý článek

Při nočním běhu pro Světlušku

V Olomouci světélkovalo 632 běžců

Charitativního běhu pro Světlušku se v Olomouci zúčastnilo rekordních přes šest stovek běžců, což je více než loni o dvě stě účastníků. Děkujeme, že i vy pomáháte.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cesta kolem "půlsvěta" - Nepál

Nepál, země, kam za rok přijede několik set tisíc turistů (v roce 2017 to bylo přesně 940 218) a zároveň jedna z nejchudších zemí světa. Země neuvěřitelných kontrastů, přírodních krás, plná lidí a turistů, kteří sem přijeli v indických kalhotách hledat sami sebe a horalů, kteří přijeli v outdoorových kalhotách zdolat nejvyšší hory světa.

celý článek

Křížem krážem Českým rájem

Hannah EPO Survival 2018

Chcete vědět, co dokážete za 13 hodin? Chcete poznat či posunout své hranice zase o kousek dál? Přihlaste se na přírodní víceboj dvojic. Začínáme již 26. 5. 2018. Startujeme ve tři ráno a strategie je jen na vás.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Stopem do Gruzie - 2. díl

Po dlouhé době jedem něčím jiným než stopem. Náramně si to užíváme. Je 28. den naší cesty a my se kocháme z okna vlaku, jenž nese honosné jméno Východní express. Je to naše první cesta lůžkovým vlakem a je to něco úžasného. Skloubíte cestování, nocování, poznávání lidí a pozorování měsíční krajiny, která je pro Turecko tak typická. Opravdu, kam se hrabe letadlo.

celý článek

Noční běh pro Světlušku

V Brně padl další rekord v počtu běžců

Jsme rádi, že pomáháte. Během charitativního běhu na podporu zrakově postižených lidí proběhlo parkem Lužánky 1100 účastníků, což je zhruba o 300 lidí více než loni. Děkujeme.

celý článek

Běh pro Světlušku Praha

Je to tak! Letošní účast byla rekordní

A je to sečteno. Na letošní sedmý ročník charitativního Nočního běhu pro Světlušku dorazilo do Stromovky více než 4000 lidí. Je to více než loni. Jsme rádi, že pomáháte. Děkujeme.

celý článek

Noční běh pro Světlušku Praha

Stromovka se po roce opět rozsvítila

Oproti loňsku nás provázelo mnohem teplejší počasí a světelný had, který probíhal Stromovkou, čítal na 4000 běhajících "světlušek".

celý článek

Cesta kolem "půlsvěta" - Nový Zéland

Nový Zéland je cílem a často i snem cestovatelů z celého světa. Chceme vám zde předat naši vysoce subjektivní zkušenost, kterou jsme si odtud mezi těmi tisíci turisty a cestovateli odnesli my.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Stopem do Gruzie

Spojit příjemné se školou se vždycky hodí. Balíme proto batohy a vyrážíme do neznámých koutů. Naším hlavním cílem je Gruzie. Kudy tam a jaké budou záchytné body naší cesty zatím nevíme, všechno plánujeme až v pohybu...

celý článek

Hannah Pilsen Trail

Radeč maraton ovládli Tomáš Eisner a Kristýna Junková

První závod ze seriálu Hannah Pilsen Trail je za námi. Letos byl obzvláště náročný.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Novým Zélandem od jihu na sever - pěšky (III. DÍL)

Během druhého měsíce svého putování mě donesly nohy o dalších 700 km dál. A to je opět ten správný čas na rekapitulaci. Kromě nádherných jezer s tyrkysovou vodou nechyběl ani záchranný vrtulník.

celý článek

Historicky první

Běh pro Světlušku v Plzni

Noční charitativní běh přilákal 15. 3. 2018 na 350 běžců. Nádherný světelný had se táhl podél řeky Radbuzy a kromě běhu jste si mohli vychutnat i nezapomenutelný zážitek noční světluškové atmosféry.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cesta kolem "půlsvěta" - Tahiti

Mezi prvním a druhým týdnem jsme si zvládli z Nového Zélandu udělat malou týdenní odbočku do Francouzské Polynésie a splnit si tak jeden z cestovatelských snů volnočasového oddílu Discover Now. Původně jsme si mysleli, že to bude jen taková odpočinková zastávka...

celý článek

Projekt, který podporuje nadšené cestovatele, odvážlivce a ty, kteří se nebojí jít za svým snem

Hannah Grant

Pro vás, kteří máte touhu zažít něco výjimečného, objevit nepoznané a splnit si své sny jsme založili tento projekt. Koho jsme podpořili a o čem je Hannah Grant? Přečtěte si více, třeba pomůžeme i Vám.

celý článek

Mezinárodní filmový festival

Expediční kamera 2018

Nezkrotná řeka, moudrost indiánů i podzim horolezeckého života na plátně Vašeho kina! Začíná největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přináší do kin nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce.

celý článek

NA FESTIVALU LETEM SVĚTEM!

Procestujte v Plzni celý svět

Pro všechny, kdo rádi cestují, ať již skutečně nebo jen prstem po mapě, se v Plzni 2. - 3. března uskuteční 7. ročník cestovatelského festivalu Letem světem.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Cesta kolem "půlsvěta" - Malajsie

Je to zhruba měsíc od doby, co jsme s Discover Now vyrazili na cestu kolem "půlsvěta” a je na čase vám o ní opět trochu povyprávět.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Novým Zélandem od jihu na sever - pěšky (II. díl)

Jak se po hlavě vrhnout do jednoho z nejtěžších treků na světě, aneb trochu punkového přístupu nikdy neuškodí.

celý článek

I běhat ve tmě má smysl

Noční běh pro Světlušku 2018

I letos jsme hrdým partnerem NOČNÍCH BĚHŮ PRO SVĚTLUŠKU, a proto bychom vás rádi pozvali na některý z pěti závodů v českých městech. Budeme tam s vámi!

celý článek

Hannah Grant podporuje

Life Livers

Naším cílem jsou Pyreneje. Krásná příroda a treky plné malebných údolí a vodopádů.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Novým Zélandem od jihu na sever - pěšky

3000 km dlouhá cesta pyšnící se 100km převýšením v nádherné zélandské krajině. To zní dobře. Ale pěšky? My Martinovi věříme a držíme mu palce, aby se mu jeho sen splnil.

celý článek

Máte chuť na tradiční kavárenské služby v netradičním prostředí?

Už jste vyzkoušeli kavárnu POTMĚ?

Vybavili jsme celý kavárenský tým Světlušky černými mikinami a svou funkci plní zřejmě dobře. Přijďte si vyzkoušet svou orientaci ve tmě. Nevidomí kavárníci vám pomohou.

celý článek

Kolega Martin se podělil o zážitky

Jak se běžel Hannah Pilsen Trail

Poslední závod série Hannah Pilsen Trail připadl na 11. listopadu, což je i datum mého svátku. Běhat několik hodin po lese těsně před oslavou, není ideální nápad.

celý článek

Největší český cestovatelsko-outdoorový festival

Festival OBZORY se opět povedl

Festival Obzory proběhl 11. - 12. 11. 2017 a navzdory pěknému počasí přilákal téměř 2700 diváků, odborníků, vystavovatelů, přednášejících, VIP hostů a organizátorů.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Eagles na cestách - trek v Andoře

Naším hlavním cílem v Andoře bylo vysoko položené horské údolí Madriu-Perafita-Claror Valley, které je od roku 2004 v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Obyvatelé se již zde sice nevyskytují, nicméně doklady o jejich přítomnosti na opuštěných pastvinách nechybí. To zní dobře, že jo? My si tam dali dvoudenní trek s přespáním v místních horách.

celý článek

Jaký byl 3. ročník běhů v přírodě?

Rekordní Hannah Pilsen Trail - Krkavec

Třetí ročník běhů v přírodě - Hannah Pilsen Trail - byl zakončen 11. listopadu 2017 závodem na kopec Krkavec.

celý článek

S Hannah vybavením a touhou uspět

Za hranici komfortu

Ondřej Šperka a Matěj Štrunc vyráží směr vysněné Špicberky. V rámci dlouhodobého projektu Hannah Grant jsme je vybavili naším stanem a podpořili v jejich snu. Přečtete si zážitky z putování v okolí Špicberků a samozřejmě i zkušenosti, jak obstál stan Hawk 2 v náročných polárních podmínkách.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Eagles na cestách - Půl roku v bodech

je to už půl roku od prvního výjezdu. Já vím - letí to. Ale za 6 měsíců jsme toho opravdu dost zažili. Nechce se mi o tom psát zdlouhavý článek, protože by to byl fakt sloh. Tak pěkně přehledně v bodech a fotografiích...

celý článek

Zveme vás na Festival cestování a aktivit v přírodě

Rozšiřte své obzory

7 sálů, 50 osobností, 25 přednášek, 10 filmů a 25 workshopů. Interaktivní, poučné a ještě ochutnáte indické speciality.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Z Čáslavi do světa - Skalisté hory

V oblasti, kde jsme se pohybovali, zrovna zuřily nejničivější požáry od roku 1958. Divoká zvěř se stahovala z lesů a nebezpečí medvědů bylo extrémně veliké. V cestě však pokračujeme.

celý článek

Trénujete? Závod už se blíží.

Hannah Pilsen Trail na Krkavci

Třetí ročník běhů v přírodě "Hannah Pilsen Trail" pokračuje 11. listopadu 2017 třetím letošním závodem. Tentokrát si proběhnete okolí Krkavce.

celý článek

Hannah Grant podporuje

One life just one - 2. a 3. měsíc

Náš trip se už bohužel pomalu chýlí ke svému konci a přichází čas rekapitulace.

celý článek

Hannah Grant podporuje

EAGLES na cestách

Jmenujeme se EAGLES a jsme tříčlenný tým – Markéta (25), Michal (27) a Vítek (18). Protože s Michalem milujeme cestování, rozhodli jsme se projet celou Evropu. Dne 4. dubna 2017 jsme se rozhodli vyrazit v našem Vítkovi (Mercedes Benz Vito), kterého Michal přestavěl úplně od začátku a úplně sám, tak jak mu to přišlo pod ruku.

celý článek

Krkonoše jsou nám blízké

Z Luční na Labskou a zpět

Už pár let spolupracuje naše značka Hannah s Luční a Labskou boudou v Krkonoších. Dvě boudy několik kilometrů od sebe vzdálené, jedna na druhou nevidí, a tolik rozdílné. Obě ale mají svoje kouzlo a stejně tak má něco do sebe i jejich okolí. Tak jsme se s kamarádem rozhodli trochu prozkoumat terén mezi nimi.

celý článek

Lukáš Knybel rekapituluje svou expedici

Orlí stezka - s odstupem času

Tak jak jsem psal dříve, Orlí stezka mě úplně zničila... Respektive zažívací potíže, kterých jsem se dočkal. Minulý týden jsem strávil v okolní Roháčů na Slovensku s celou rodinou a během dlouhých výletů jsem měl dost času na rekapitulaci v mé hlavě. Pocity se ve mně bijí, takže na následujících řádcích bude určitě hodně rozporů, tak jak to právě mám ve své hlavě ;)

celý článek

Pokračujeme v soutěži Expedice 8000

Soutěžte na facebooku

Odměny jsou sice téměř rozdány, ale vytrvejte a soutěžte na sociálních sítích. Každý týden pro vás máme nachystané nové odměny v podobě Hannah produktů.

celý článek

Jak se vše událo

Orlí stezka - část 2

Pokračuji za mírného deště, od dvou odpoledne o 200 výškových metrů výše, odkud několik svahů jen traverzuji. Mraky drží ideální teplotu. Vše je zahaleno do tajemné vlhké mlhy, která odkrývá a zahaluje, co jsem ušel a co mě čeká.

celý článek

Jak se vše událo

Orlí stezka - část 1

V sobotu dopoledne dorážím, po devíti hodinách za volantem, do obrovského mraku v St. Christoph am Alberg. O 50 € chudší za přehlédnutí jedné rychlostní výjimky, ale stále dobře naladěn na pořádný zátah hned první den, protože se má zhoršit počasí.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Z Čáslavi do světa

V červnu začala cesta dvou mladých kluků z Čáslavi. Láká je divoká příroda a zejména Národní parky USA. Na jaká konkrétní místa míří jejich dvouměsíční cesta?

celý článek

Hannah Grant podporuje

Orlí stezka

Posledních 10 dní stříhám pomyslný metr, píšu seznamy, pomalu skládám věci na hromádky, které každý den znovu projedu očima. Ten pohled na hromádky mě vždy potěší a znervózní zároveň.

celý článek

O projektu Hannah Grant

Orlí stezka v Tyrolsku

Orlí stezka. Tolikrát jsem ten pojem slyšel dříve, že když zazněl loni v konverzaci u stanu, nedal jsem mu potřebnou pozornost. V další větě se, ale objevil údaj 413 km za nímž následoval údaj 31 km převýšení, a to jsem již patřičně zpozorněl.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Orlí stezkou pozpátku

V červenci 2016 jsem překonal jednu velkou osobní metu výstupem na Matterhorn. Bod, kdy jsem se definitivně posunul z oblasti trailrunningu do oblasti 4000+ ...

celý článek

Aplikace

Expedice 8000

Nová výherní aplikace, která vás odmění podle součtu zdolané nadmořské výšky tuzemských vrcholů.

celý článek

Hannah Grant podporuje

One life just one – 1. měsíc

Tak jsme konečně na cestě a zažíváme nomádský způsob života. První měsíc cestování je za námi.

celý článek

Na start se postavilo na 170 závodníků

Letkovská čtyřicítka přepisovala rekordy

Na Hannah Pilsen Trail Letkovské čtyřicítce se přepisovaly traťové rekordy.

celý článek

Očima účastníků

Hannah EPO Survival 2017

Dva lidé, dva pohledy. Dva naši zaměstnanci popsali své zážitky ze závodu. Podívejte se na 13-ti hodinový závod očima trénovaného i netrénovaného účastníka.

celý článek

Přírodní víceboj dvojic

Hannah EPO Survival – 13 hodin plných adrenalinu

Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic se letos konalo již po šesté, tentokráte v Dobronicích u Bechyně. Hannah EPO Survival je pestrý závod nabitý outdoorovými aktivitami s časovým limitem 13 hodin.

celý článek

Přírodní víceboj dvojic

Hannah EPO Survival ve výsledcích

Tento víkend se konal již 6. ročník závodu dvojic Hannah EPO Survival. Podívejte se na výsledky.

celý článek

Druhý závod se blíží

Hannah Pilsen Trail v Letkově

Seriál běhů v přírodě Hannah Pilsen Trail pokračuje druhým závodem. V sobotu 20. 5. 2017 odstartují běžci v Letkově.

celý článek

Noční běh Stromovkou

Pro Světlušku nás běželo přes 4000

Ve Stromovce se nás letos sešlo přes 4000! A to byly venku jen 3 stupně. Klobouk dolů před vámi všemi a díky.

celý článek

Hannah Grant podporuje

One life just one

Mladý pár se rozhodl místo hypotéky, budování kariéry a usazení na jednom místě procestovat Evropu se svým čtyřnohým kámošem Baddym. Rozhodli se dát výpověď a teď už frčí.

celý článek

Pomozte rozsvítit život nevidomých

Noční běh pro Světlušku v Brně

Brněnský park Lužánky se těší na vaši hojnou účast v rámci nočních běhů pro Světlušku...

celý článek

I běhat ve tmě má smysl

Noční běh pro Světlušku v Praze

Tradiční pražská zastávka Světlušky ve Stromovce se blíží. Už máte svou registraci? Startujeme již ve čtvrtek 20 dubna 2017. A Hannah u toho bude také.

celý článek

Hannah Pilsen Trail

Můj první trailový půlmaraton

Fanoušek Hannahu se s námi podělil o své zážitky a pocity z prvního letošního běhu v přírodě Hannah Pilsen Trail

celý článek

Hannah Grant podporuje

DiscoverNow / Laponsko

Lákali nás na skialpy do Krkonoš. Lákali nás na freeride do Alp. Na běžky na Modravu. My jsme ale řekli ne. Už od srpna jsme totiž měli v kapse letenky do Rovaniemi. No dobře, neměli jsme je v kapse, ale v PDF souboru v mailu.

celý článek

Poskládej si svůj závod

Hannah EPO Survival 2017

Co děláte 13. 5. 2017 ve 3 hodiny ráno? Spíte? Vracíte se z večírku? A co spolu s dalšími outdoorovými blázny vyběhnout na 13-hodinový závod? V Dobronicích u Bechyně přesně v ten moment startuje šestý ročník přírodního víceboje dvojic!

celý článek

Vydařený

Hannah Pilsen Trail na Radči

V sobotu 1.4. ve Volduchách odstartovala série trailů v přírodě 2017 svým prvním závodem Hannah Pilsen Trail Radeč. Závodu se za krásného jarního počasí zúčastnilo 200 běžců, kteří dávají přednost běhům v přírodě.

celý článek

První závod se blíží

Hannah Pilsen Trail 2017

Seriál běhů v přírodě Hannah Pilsen Trail vstoupí první dubnovou sobotu do svého třetího ročníku závodem na Radči.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Winter Carrots/ Klid před bouří

...týden do startu závodu Patrouille des Aiguilles Rouges Je pátek večer. Sedím ve vlaku domů. Místo toho, abych zavřela oči, zkoumám každou vrstevnici v kvalitních švýcarských online mapách. Trať z Zermattu do Arolly znám v té mapě už téměř nazpaměť. Zkoumám výškový profil, sklon svahu. Střídavě přepínám okno s mapou na to druhé s předpovědí počasí. Co když se to za těch 5 minut změnilo? Přece všichni dobře ví, jak rychle se dokáže změnit počasí v horách…

celý článek

Běhat ve tmě má smysl

Noční běh pro Světlušku 2017

I letos jsme hrdým partnerem NOČNÍCH BĚHŮ PRO SVĚTLUŠKU, a proto bychom vás rádi pozvali na některý ze čtyř závodů v českých městech. Budeme tam s vámi!

celý článek

Lyžování nevidomých

MČR (IPCAS)

Ahoj všem příznivcům alpského lyžování. Mám tu pro Vás zprávu z víkendového otevřeného MČR (IPCAS), které se konalo v Rokytnici nad Jizerou.

celý článek

Hannah podporuje

DiscoverNow/ Finsko

Viděli jsme spoustu fotek Finska focených v létě a byly nádherné. Ještě hezčí však byly zimní fotky, kterých bylo mnohem méně, neboť v tomto období je Skandinávie o poznání nedostupnější. A když je něco nedostupné, tak je to jako dělané pro DiscoverNow.

celý článek

Olympionička testuje Hannah

Adéla Bruns

Všude kolem zní výprodeje zímních kolekcí, po sněhu již někde ani památky, ale pro nás zima ještě neskončila! Nechali jsme otestovat ze současné kolekce dámský lyžařský set Hannah držitelce bronzové medaile z LOH 2012 - Adéle Bruns. Adéla je bezpodmínečně výbornou sportovní střelkyní v puškových disciplínách, ale rozhodně se řadí i mezi nadšené sportovní lyžařky. Přečtěte si jak ohodnotila dámskou lyžařskou bundu Lauren a kalhoty Tibi.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Winter Carrots

Upozorňuji, že následující článek je psaný se smyslem pro humor mně vlastním. Nekladu si za cíl zesměšnit nikoho kromě mě samotné. Postavy vystupující v textu nejsou smyšlené a celý příběh je založen na skutečné události, která se stala, resp. stane. Přesně před rokem jsem zahájila svou erasmovskou expedici v Nantes. Vrchol Nanta Erasmy byl úspěšně zdolán na konci května 2016 – můj výstupový článek tady. Začátek letošního roku si pluje tak trochu na podobné vlně. Řekla bych ale, že výlet, který mě čeká, bude větší výzvou z toho sportovního hlediska. S Klárkou, zarytou vágusačkou, lyžařkou a bláznem v jedné osobě se totiž v březnu chystáme na legendární skialpový závod ve Švýcarsku – Patrouille des Aiguilles Rouges 2017.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Z Kamerunu do Čadu a zpět

Když k nám přijel na schůzku Pavel Zoubek, zaujala nás touha mladého Čecha po Africe a snaze jí pomoci. Původně jeho cesta měla směřovat do Konga. Tam ale bohužel nedostal povolení. Jenže když chcete, tak si prostě nějaký cílo najdete. A pro Pavla to byl nakonec Kamerun a Čad. A proto si nyní můžete přečíst skvělý příběh o sázení stromků, stavbách včelích úlů, stopování slonů a taky o tom, že po takové cestě můžete klidně skončit i v nemocnici...

celý článek

Cesta za závodní kariérou

Oblékáme tým zrakově postižených lyžařů

Milujeme sport. Milujeme lyžování. A protože přesně tohle je to, co miluje i tým zrakově postižených lyžařů, rozhodli jsme se je podpořit a poskytli jim lyžařské bundy a kalhoty Hannah. A věřte, že lyžování se zhoršenými zrakovými podmínkami není vůbec snadné. Přečtěte si více o soutěžní kariéře celého týmu zrakově postižených lyžařů, kteří zahájili svůj první ročník reprezentace České republiky na mezinárodních soutěžích.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Vertical Freaks/ Pik Lenina

Naše výprava začíná v pátek 22.7.2016 na letišťním parkovišti v Praze. Zde přetváříme neforemnou hromadu bagáže na 3 kompaktní útvary s popruhy pomocí smršťovací fólie. To nás vysiluje natolik, že hned po pasové kontrole zapadneme do první hospody v odletové hale. Samotný let proběhl v pohodě, i to pivo, co tam měli, nebylo špatný. V Istanbulu nebyl k vidění sebemenší náznak puče, který zavřel tamní letiště minulý týden a který nám vlil trochu nervozity a napětí do krve, jestli vůbec někam odletíme.

celý článek

Hannah Grant podporuje

No Limits Himalaya 2016

Ranní rozbřesk ozařuje vrcholy hor lemující rozlehlé údolí, slunce rozpouští poslední zbytky sněhu na hřebenech. Je ráno 11. srpna a na letišti v Lehu právě přistála skupina No Limits Himalaya, tvořená 9 studenty, vozíčkářem Honzou Krauskopfem a několika dalšími členy podpůrného týmu. Celkem se zde sešlo 15 dobrodruhů s cílem posunout limity nejednoho z nás. K tomuto účelu jsme vybrali jedno z nejmagičtějších a zároveň pro život nejobtížnějších míst, Himálaj.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Rumunské víly

Stopem do Rumunska... Bylo to jako setkání z filmu. Byl listopad a obě jsme seděly v kavárně, kde byly stolečky blízko u sebe, takže bylo snadné se zaposlouchat do cizího rozhovoru.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Přeběh korsické GR20

Když ve slově KORSIKA změníte čtyři písmena a tři uberete, dostanete slovo ŠUTR, což jistě stojí za povšimnutí. A teď pozor! Když ve slově GR20 změníte dvě písmena, dvě číslovky a dalších dvanáct písmen přidáte, vznikne slovo SEBETRÝZNĚNÍ. A to už nemůže být náhoda!

celý článek

Hannah Grant podporuje

Ondřej na Islandu

Nazdar přátelé! Jmenuji se Ondřej, je mi 24 let a jsem z malé vesničky Štěpánov (pro místní Špenátov) kousek od Olomouce! Co se studií týče, už nějakou dobu „kreslím domečky“ na brněnské stavební fakultě a jak se říká – už pomalu stříhám metr a co nevidět ze mě bude inženýr.

celý článek

Festival Obzory 2016

Přijďte rozšířit své obzory! 12. – 13. 11. 2016 na Filozofické fakultě UK v Praze

celý článek

Hannah Grant podporuje

Z Čáslavi na Aljašku/ Je to za námi

Tři týdny uběhly jako voda a Aljaška je za námi. Report ze samotné Aljašky je dost obsáhlý a tak jsem se ho rozhodl rozdělit na dvě části. Dnes tedy ta první část.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Neseď doma

Když mi bylo 19 let, naprosto mě ubíjelo vidět své vrstevníky, jak tráví letní prázdniny doma na zadku, nebo v nejbližším okolí domu. Na otázku proč něco nepodniknou (klidně i se mnou) mi bylo vysvětleno, že na to prostě nemají peníze, že cestování je moc drahé. Rozhodl jsem se tedy, že každý rok podniknu aktivní dovolenou, ve které poznám maximální počet nových míst, za co nejkratší čas a co nejmenší obnos peněz. Tuto sérii vícedenních výletů jsem pro své vlastní potřeby nazval jako projekt „Neseď doma“. První dva roky jsem obětoval poznávání své rodné vlasti – České republiky. Dle mého názoru je třeba nejprve poznat vlastní zem, než se rozutečeme do světa, být alespoň trochu hrdí na místo, odkud pocházíme. V roce 2014 jsem tak šel dva týdny pěšky z města Tábor, přes jižní Moravu až do mého rodného Havířova. Cesta mě vyšla celkem asi na 3000 a poznal jsem spoustu krásných míst. V roce 2015 jsem na tento výlet navázal a celou Českou republiku objel vlakem za dva týdny a dokončil tak poznávání své vlasti. Již toto léto začal vznikat plán na letošní léto.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Z Čáslavi na Aljašku/ frčíme po highway

Ahoj všem příznivcům Hannah! Frčíme právě po slavné Alaska Highway a strašně si to užíváme. Z Čáslavi na Aljašku jsem vyrazil právě před dvěma týdny a třemi dny. S Michalem jsme se setkali v Bostonu, jak bylo domluveno a mohli společně vyrazit do Arizony vyzvednout naše auto. Z městečka Flagstaff jsme naším (na dva měsíce) Dodgem vyrazili na sever.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Přechod Šumavy s Rozárkou

Ahoj! Jmenujeme se Julka, Jirka a Rózič a chtěli bychom Vám představit náš skromný projekt - Přechod Šumavy s Rozárkou.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Po ferratách do Monte Carla

Je neděle odpoledne a někteří z nás v žaludku stále pociťují včerejší svatbu, ale nedá se nic dělat, máme spoustu práce. Batohy z tábora na Lipně házíme do pračky, čisté krosny s novým oblečením a lezeckým vybavením do kufru. Poté se vydáváme společně na nákup jídla pro celou expedici, v akci jsou zrovna vepřové konzervy. O čtrnáctidenním jídelníčku je tedy velmi rychle rozhodnuto. Konzervy doplňují těstoviny a ovesná kaše. Velkým kamarádem se stává také krabice mysli tyčinek. Jo… a taky kečup (na kečupu se vyplatí nešetřit, zachrání snad všechno :D) Další zastávkou je bankomat - naivně vybíráme každý něco okolo 150eur a 3000Kč posíláme na řidičův účet (prý za to bude platit benzín). Auto je nachystané a my jdeme domů. Protože hned v pondělí chceme jít první ferratu, budíček nařizujeme na "příjemné" 4hodiny ráno. Naše pochroumaná skupinka ospalců sedá do vozidla a výprava může začít. Honza se ujímá postu řidiče, Hanča je mu po celou cestu oporou na místě spolujezdce a Martin s Rosičem to celý krejou odzadu. Honza startuje, Hanča usíná… je to tady – vyrážíme.

celý článek

Hannah Grant podporuje

DiscoverNow/ Albánie

Albánie. Země sousedící s chorvatským letním hnízďištěm miliónů Čechů. I přes tuto blízkost však budí jen nevelký zájem. Může za to skutečnost, že se země nachází v nešťastném mlhovém oparu, který je složený z nedostatku informací o Albánii, předsudků a nekvalitní infrastruktury. Země tak na své objevení a příjmy z turismu stále čeká, na druhou stranu zůstává uchráněna před negativními následky z toho plynoucí.

celý článek

Krkonoše

Hannah obléká Luční boudu

Rozhodli jsme se uzavřít spolupráci s tak významným krkonošským bodem, jakým je nejen Luční bouda, ale zároveň i Labská bouda. Kde jinde lépe využít Hannah produkty než právě tam.

celý článek

Hannah Grant podporuje

Expedice Hi#Hawaii

Expedice byla zásobena Hannah produkty, které budou testovat. Budeme vás průběžně informovat a vy se tak dozvíte, která místa navštívili a jestli naše produkty obstály...

celý článek