close

Hlavní menu

             

Hannah radí a doporučuje

Jak na výběr karimatky

Karimatka obecně slouží nejen pro lepší komfort a kvalitnější spánek, ale hlavně jako ochrana před vlhkem a chladem od země. Určitě není dobré výběr karimatky podceňovat. Poradíme vám, na co si dávat pozor a jak vybrat karimatku, abyste byli dobře ochráněni před vlhkem a chladem.

Nedejte vlhkosti a chladu šanci

Ani sebelepší spacák vás od chladu a vlhka od země neochrání a bez karimatky vás nedokáže v teple a pohodlí udržet dostatečně dlouho. Karimatek existuje velké množství. Od pěnových karimatek, které jsou lehké a skladné, přes samonafukovací až po nafukovací, které poskytují nejvyšší pohodlí, což se však mnohdy projeví na jejich vyšší ceně. Pojďme se zaměřit na ty samonafukovací.

Samonafukovací karimatky

Jsou velmi oblíbené a pro kempování s rodinou jako stvořené. Samonafukovací karimatky jsou relativně lehké a snadno sbalitelné. Velkou výhodou těchto karimatek je jejich tloušťka po nafouknutí. Naše Hannah karimatky seženete v rozmezí od 2,5 cm do 7 cm. Logicky, čím větší tloušťka, tím lepší izolace a větší pohodlí

Dvojkarimatka - extra pohodlí

Je libo pořádné matrace? Pro extra spáče máme něco speciálního. Hannah dvojkarimatku, která vám poté s určitou mírou nadsázky může sloužit i jako velká matrace. Vyjímečný komfort je za cenu vyšší váhy, ale pokud jedete kempovat autem, nebude vám to vadit. 

Samonafukovací karimatky využijete většinou při takovém kempování, kdy budete celou dobu na jednom místě a kam přijedete autem. Skvěle se hodí i na tábory či dětská soustředění. Vezmeme-li v potaz jejich pohodlnost, můžeme říci, že mají skvělý poměr cena/výkon.

zleva: Leisure 5 cm, Great 7 cmdouble 5 cm


- vybrat karimatku

I když neexistuje univerzální klíč, který by Vám konkrétně řekl, jaká karimatka je pro vás nejvhodnější, pomůže vám zodpovězení si základních otázek:

  • kde budete karimatku používat
  • jak dlouho na ní budete spát
  • jakým způsobem ji budete přepravovat

Rozhodnout se pak musíte podle toho, které ze zmiňovaných aspektů jsou pro vás více či méně důležité a tak poznáte, jaký produkt pro vás bude ideální. Nebo se můžete přijít poradit k nám na prodejny, kde vám s výběrem poradíme a pomůžete vám vybrat správně.

Dobrou volbu a nerušený spánek,
Váš Hannah