close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

Life Livers

Naším cílem jsou Pyreneje. Krásná příroda a treky plné malebných údolí a vodopádů.

Po vydařeném tripu do Norska (Norway Expedition), jsme ani tento rok nechtěli zůstat sedět o prázdninách doma, a tak jsme se vydali vstříc Pyrenejskému poloostrovu! Naše cesta začínala v Hradci Králové, kde jsme se naložili do zapůjčeného vozu. První kilometry ubíhaly opravdu rychle. 

Obloha se nám setměla až nad Francií a první noc jsme trávili, kdesi na francouzské dálnici. Druhý den zastavujeme až v malebném Lyonu a následně v Toullouse. Obě města se nám opravdu líbila, ale cíl naší cesty to ani z daleka není! Prvním větším cílem jsou Pyreneje!

Přijíždíme konečně do Gavarnie, abychom si splnili první vytyčený cíl cesty! V Pyrenejích nás uvítala krásná příroda a treky, o kterých se nám zdálo celý rok ve školních lavicích. Nespočet vodopádů a malebné údolí se nám ukazuje v plné kráse! Okolí Gavarnie je oblíbená destinace turistů, která jednoznačně stojí za návštěvu. Půlkilometrový skalní amfiteátr, který má obvod okolo šesti kilometrů, oslovoval Victor Hugo ve svých básních jako "přírodní Koloseum".

Jelikož nebylo času nazbyt, pokračujeme dál. Začínáme Španělskou část cesty. San Sebastian, La Coruña nebo Gijonem. Hlavně poslední jmenované jsme si nejvíce užili, protože jsme si tam konečně zasurfovali. Čas plynul jako voda a my se rázem ocitáme v Portugalsku, kde okusujeme Atlantik.

Zastavujeme se v Portu, Braze nebo třeba Vila do Conde. Poslední portugalský krok vedl do Aimonie, kde se setkáváme s přáteli z České republiky. Náš další krok měl vést do Lisabonu, jenže velmi silné sluníčko nás odradilo a zvolili jsme náhradní variantu - Paříž! Jeli jsme téměř nonstop, ale po 20 hodinách jízdy jsme v cíli. Do Paříže přijíždíme ve 3 v noci a vyhlížíme hlavní město Francie. Zažili jsme tam něco, co se jen těžko popisuje - byli jsme jedinými turisty v Paříži! Tmavá stránka města v plné síle. Ale i tak to bylo okouzlující.

Po 14denním putování Jižní Evropou je naše cesta úspěšně u konce. Děkujeme společnosti Hannah za poskytnutí skvělého vybavení pro naší cestu i díky nim proběhla celá cesta bezstarostně a o naši výstroj jsme se mohli vždy bez problémů opřít.

Jestě jednou za vše moc děkujeme.

Jirka a Filip