close

Hlavní menu

             

Běžíme pro dobrou věc

Noční běh pro Světlušku 2021 odstartuje na konci prázdnin v Plzni

V Plzni 30. 8. 2021 se uskuteční v prostoru DEPO2015 od 21:00 první závod podzimní štafety Nočních běhů pro Světlušku, které slaví letos 10. narozeniny. Pojďme společně pomoci a přispět...

Místo:

Start ve 21:00 z DEPO2015.
Registrační pokladny jsou otevřené od 19:00.

Trať:

3,3 km (1 okruh) nebo 6,6 km (2 okruhy)
Vyberte si trať, kterou poběžíte nebo projdete. Rozhodnout se můžete až na startu. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií.

Noční běh pro Světlušku Plzeň 2021 

Startovné a startovní balíčky: 

Zaregistrujte se na noční běh pro Světluškustartovné je k zakoupení pouze on-line (500,- Kč).
Možnosti platby: převodem na účet nebo platba kartou.
Startovné nebude možné platit na místě.

Startovní balíčky máme pro všechny včetně energetického občerstvení od Isostar. Pokud se zaregistrujete včas, budete si moci vybrat ze dvou variant - buď vak na záda s čelovkou nebo vak se sportovní čelenkou.

Noční běh pro Světlušku Plzeň 2021
Noční běh pro Světlušku Plzeň 2021

Noční běh pro Světlušku Plzeň 2021

Kapacita běhu je omezena tak, aby byl pro vás běh příjemný a bezpečný.
Pro vstup do areálu se prokážete vstupenkou s unikátním kódem – vytištěnou či v mobilu.

Výtěžek ze vstupu – startovného jde i letos v celé výši na konto Světlušky, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu pomáhajícího nevidomým.

Program: 

K 10. narozeninám Nočního běhu pro Světlušku se můžete těšit na zajímavý doprovodný program včetně rytmického rozproudění DJ Garlica a žongléře Karla Klepala i s jeho worshopem. K běhu se připojí i sportovci z FC Viktoria Plzeň a celým večerem vás budou provádět moderátoři Českého rozhlasu.

V případě vyhlášení mimořádných opatření v souvislosti s Covidem-19 přizpůsobíme program i start běhu tak, aby vše vyhovovalo nastaveným podmínkám.

Jak to celé začalo - od amatérského běhu tří kamarádů k tisícům běžců:

Noční běh pro Světlušku patří k jedné z největších sportovních akcí na podporu lidí s hendikepem. Začátky sportovní akce pomáhající těžce zrakově postiženým přitom začaly výběhem tří kamarádů, kteří se rozhodli uspořádat s přáteli zážitkový charitativní běh pro Světlušku, noční a s čelovkami.

„Jenže potom jsme dostali odvahu a plácli jsme si, že pozveme širokou veřejnost běžců. Kdo přijde, dá symbolické startovné, které v plné výši věnujeme Světlušce,“ vysvětluje kreativec David Podhola, který je spolu s Jakubem Herešem a Martinem Skálou jedním z otců Nočního běhu. „Nabídli jsme tedy projekt Nadačnímu fondu Českého rozhlasu. Nikdo nevěděl, do čeho jdeme a jaký úspěch vůbec akce bude mít. Všichni jsme tomu ale věřili.

Po deseti letech je tady báječný seriál běhů po celé republice, který nám stále potvrzuje, že běhat ve tmě má milionový smysl, a to doslova,“ uzavírá David Podhola k letošnímu desetiletému výročí Nočního běhu. Ten od roku svého konání dokázal oslovit téměř 40 tisíc běžců, kteří zrakově postižené podpořili částkou bezmála 18 milionů korun.

Noční běh pro Světlušku Plzeň 2021

Těšíme se na startu v Plzni, protože i běhat ve tmě má smysl!
Váš Hannah