close

Hlavní menu

             

Noční běh pro Světlušku

V Brně padl další rekord v počtu běžců

Jsme rádi, že pomáháte. Během charitativního běhu na podporu zrakově postižených lidí proběhlo parkem Lužánky 1100 účastníků, což je zhruba o 300 lidí více než loni. Děkujeme.

Po Praze byl ve čtvrtek 19. dubna 2018 pokořen další rekord i v Brně. Nočního běhu pro Světlušku se zúčastnilo celkem 1100 lidí. Loni se brněnského běhu zúčastnilo zhruba 800 lidí. Park Lužánky tak po setmění osvítili běžci s čelovkami na hlavách, kteří vstupným přispěli na pomoc nevidomým dětem i dospělým, kteří mohou prostřednictvím Světlušky žádat o granty například na nákup učebních pomůcek, tabletů či počítačů nebo na sportovní aktivity.

 O doprovodný program se před startem postarala kapela Poetika či nevidomá žákyně 8. třídy Anna Bínová. Akcí provázela moderátorka Českého rozhlasu Brno Jaroslava Vykoupilová.

"Letos se na brněnském běhu vybralo přes 400 000 Kč, což bylo zřejmě dáno i krásným počasím. Další finanční odměny Světlušce na místě předali dlouholetí partneři projektu Isostar a Hannah. Vybrané peníze ze startovného i od partnerů opět pomohou tam, kde je to potřeba," komentuje výsledek Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který sbírku Světluška organizuje.


Připojte se k nám na dalším běhu. I běhat ve tmě má smysl.

Hannah

foto: Světluška