close

Hlavní menu

             

O projektu Hannah Grant

Orlí stezka v Tyrolsku

Orlí stezka. Tolikrát jsem ten pojem slyšel dříve, že když zazněl loni v konverzaci u stanu, nedal jsem mu potřebnou pozornost. V další větě se, ale objevil údaj 413 km za nímž následoval údaj 31 km převýšení, a to jsem již patřičně zpozorněl.

O.K., takže tady nejde o klasiku v polských Tatrách, byla hned má další myšlenka a nová láska byla na světě.

Trvalo to 11 měsíců, než se nenápadné koketování na internetu proměnilo v PLÁN - Orlí stezkou pozpátku.

Orlí stezka v Tyrolsku neboli Adlerweg je svými parametry opravdu obří. Rozkládá se do 24 propojených etap od Císařských hor (Kaiser Mountain) po Arlberg a dalších 9 etap je mezi Venedigerem a Grossglocknerem. Stezka je koncipována pro nadšence různých schopností a věkových kategorií, takže si lze užít každou etapu zvlášť a vracet se do civilizace nebo ji lze pojmout, jako téměř měsíční dobrodružství v horách.

Těžko spočítat, kolikrát jsem otevřel mapu se všemi úseky a jen tupě hleděl. Otázkou bylo, kde začít a kde skončit, ale hlavně který úsek vybrat, když mám maximálně 6 dní. A tak jsem se nakonec rozhodl začít na konci stezky v St. Christoph am Arlberg. Půjdu v protisměru stezky, dokud nevyprší můj čas na tento počin. Mých prvních 5 klíčových etap, které bych rád prošel, měří 54 km. Dále budu pokračovat směr Innsbruck, což je dalších 100 km a jak blízko se k Innsbrucku dostanu bude záviset na počasí a stavu mého těla a mysli.

Černé tečky označující poslední úseky napovídají, že to nebude jen o výhledech do dálky, ale také o dívání se pod nohy a charakter terénu by měl maximálně umocnit pocit malosti, který mě přepadá ve vysokých horách a pomáhá mi si uvědomit znovu a znovu, jak jsem na světě šťastný bez ohledu na každodenní problémy, které se nás všechny snaží někdy dostat na kolena. Strašně se těším až vyjedu...ale moc dobře vím, že se budu ještě více těšit zpět za ženou a dětmi. A o tomto to přece klidně může být...no ne?

Podívat se na mapě:


Text a foto: Lukáš Knybel