close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

Other way around: Po ostrovech větru a deště - plánujeme

Dvě sestry, které se rozhodly utéct před hektickým životem někam daleko. Jako svou výzvu si předsevzaly, prozkoumat odlehlé ostrovy Skotska – Vnější Hebridy.

Dvě ségry Anna a Kateřina, holky z Other way around, se rozhodly prozkoumat odlehlé ostrovy Skotska – Vnější Hebridy. Aneb pryč z hektického života do úplně jiného světa. Co je k tomu přivedlo a proč vybraly zrovna Skotsko...?

Other way around

Splnit si svůj sen

Velká část našeho života se odehrává v Praze, studujeme zde i pracujeme, ale každou volnou chvíli mizíme do přírody, nejraději někam na hory, každoročně děláme přechod Krkonoš nebo třeba Alp u InnsbruckuAle nejde jen o hory, neskutečně nás uchvátilo Skotsko a obě máme od jednoho z posledních výletů sen přejít Hebridy - nejzápadnější ostrovy Skotska. Jednou jsme tam už byly, na ostrově Barra, když jsme měly 4 dny volna. Cesta na Barru trvala den a zpátky také, všichni nám říkali, jestli se to vůbec vyplatí, ale ty dva dny na ostrově byly neuvěřitelné. Byla velká zima, pršelo a foukalo tak, že všechny trajekty i letadla byly zrušeny a my se ani nemohly dostat zpátky. Prostě ideální podmínky, proč tam už nikdy nepřijet.

Other way around

Pěšky 250 km

Ale my tam přitom chceme znovu. Tak nás okouzlila tamní příroda a neskutečně milí lidé, ten klidný a od Prahy naprosto odlišný způsob života, že nás rozmary počasí jen tak neodradí. A tak nás na přelomu července a srpna 2019 čeká trasa o délce min. 250 km vinoucí se přes 10 ostrovů. 

Z ostrova Barra pěšky k majáku na ostrově Scalpay. A pokud to půjde, tak chceme ještě dál, až na nejsevernější bod Hebrid - Butt of Lewis.

Vnějším Hebridám se někdy říká ostrovy větru a deště, nebo také Karibik Británie.
A právem. Když nebude celou dobu jen pršet, jak už to tak někdy ve Skotsku bývá, tak máme šanci zažít nádherné bílé pláže, kde není kromě tuleňů vyhřívajících se na kamenech skoro ani živáčka. Plavky? Ty máme, ale přeci jen, je zde voda trochu studenější.

Anna a Kateřina se chystají na skotské ostrovy - Other way around

10 ostrovů, 10 vrcholů

A co dál kromě pláží? Kopce a kopečky. Když to půjde, tak na každém ostrově chceme dobýt nejvyšší vrchol. A potom jít dál, rašelinou a bahnem, vřesem a mechem, prostě kam nás nohy povedou. Na sever, ostrov po ostrově. Potkávat místní obyvatele a poznávat jejich způsob života. A taky ostatní blázny.

Other way around

A jak to zvládneme? To jsme samy dost zvědavé. Budeme bojovat s větrem a deštěm, otravnými midges, hejny malých kousajících potvor, a asi taky samy se sebou. Uvidíme, jak nám to půjde, až bude několikátý den v kuse pršet a nám se nebude chtít ze stanu. 

Bude to pro nás asi zatím největší zkouška, ale o to víc se na to těšíme.

Other way around


Chcete-li nás sledovat, jak se s touhle výzvou pereme, najdete nás na:


Anna a Kateřina